Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

«Альянс наук: ученый – ученому» (27-28 марта 2014 года)

К. політ. н. Міщенко А. Б.

Інститут журналістики й міжнародних відносин,

Київський національний університет культури і мистецтв, Україна

НЕДОВІРА ЯК ЧИННИК ГЕОПОЛІТИЧНИХ ЗМІН У СВІТІ

 

Розгортання інформаційної та військової боротьби між потужними гравцями у сучасному світі стало наслідком поширення недовіри. А на початку 2014 року вона кардинально змінила суспільно-політичні, економічні та військові підходи щодо формування геополітики окремих держав.

Масова недовіра всередині України була спровокована зовнішнім курсом держави протягом 2013 року. Надії і сподівання громадян були нівельовані відмовою керівництва держави підписувати угоду про асоціацію з ЄС. Звичайно цей документ ставить більше вимог, ніж полегшень , однак всі розуміли: викорінити корупцію, змінити систему влади, забезпечити дотримання прав людини, покращити якість освіти тощо, – можна лише під пильним оком та на вимогу авторитетних міжнародних структур, керуючись взятими на себе зобов’язаннями в рамках підписаного документу. Навпроти відбулися кулуарні домовленості В. Януковича з Президентом Росії В. Путіним, що швидше ставило Україну в політико-економічну залежність від північного сусіда.

Розірвання домовленостей та небажання Януковича шукати компроміс із протестувальниками на Євромайдані , призвів до руйнування довіри й між Путіним та Януковичем. Саме тоді Кремлем було прийнято рішення щодо використання будь-яких засобів та геополітичних маневрів для недопущення просування демократичних процесів до кордонів РФ. 

Існування недовіри як до найближчих сусідів, що доводиться підготовленими планами на анексію найбільш бажаних та підконтрольних територій, так і по відношенню до основних геополітичних гравців G8 та G20 дозволило Путіну застосувати силовий метод в захопленні території Криму. 
РФ керується не лише раціональним усвідомленням дійсності, а й навіяним страхом перед наближенням кордонів ЄС та НАТО, системним поширенням демократичних процесів у сусідніх державах, втратою фінансової стабільності (за класифікацією ООН, Росія входить до групи країн з економікою, що розвивається). Саме тому з метою відволікання власного народу від повсюдної бідності, страшної корупції та розкрадання держбюджету, будь-який авторитарний лідер шукає зовнішнього ворога (Україна та «бандерівці»), а останнім аргументом вона бачить у застосуванні сили. Логіка цих дій: домінувати в регіоні може лише той, хто сильніший.

Причинно-наслідковий ланцюг: недовіра поглинула як внутрішньо російські (боротьба із інакодумством у власній країні шляхом арешту всіх незадоволених на мітингах, цензура ЗМІ, підконтрольність бізнесу тощо), так і зовнішньополітичні (на карті світу немає друзів – є лише конкуренти в особі ЄС, США, Китаю та прямі вороги тощо) процеси. 

Усі ці культурно-ментальні та політико-психологічні аспекти, що демонструються сучасною Росією, підривають довіру між усіма учасниками міжнародних відносин, ставлять під сумнів усі міжнародні нормативно-правові та моральні правила поведінки як потужних, так і слабких держав. У зв'язку з цим більшість країн, не будуючи впевнені в гарантуванні їхньої безпеки за рахунок домовленостей і міжнародних угод (на прикладі Росії, яка порушила Будапештський договір) будуть вступати у системи колективної безпеки, нарощувати військову могутність власних армій та прагнути розвивати ядерну зброю. А всі ті потуги, які здійснювалися в рамках роззброєння або переконання авторитарних лідерів не розвивати й особливо не застосовувати ядерну й інші види зброї, зведенні нанівець. 

Отже, переконання, що ХХІ століття, яке ознаменувалося ерою інформаційних війн та новими маніпулятивними технологіями з метою поширення впливу на певні території, зруйновано. На його місце приходить період масової недовіри, що впливає на зміну геополітичних реалій та перспектив як України та Євразійського континенту, так і світу в цілому. З’являються перші ознаки формування поліполярного світового порядку, який буде втягувати регіональних лідерів у «холодні війни» проти «когось» або за «щось».