Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

«Спецпроект: анализ научных исследований» 2014 год

Приступа О . В . * , Приступа Т. С. **

* Луцький національний технічний університет, Україна;

** Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки,

м. Луцьк, Україна

дизайн упаковки серії limited edition

(на прикладі алкогольних та безалкогольних напоїв)

 

Технологія створення обмежених серій – це спосіб перетворити бренд без побоювання отримати негативну реакцію покупців. Спочатку прийом limited edition застосовувався в основному для просування брендів у сегментах luxury і premium , і в класичному варіанті передбачав створення невеликої серії унікальних товарів за вищою ціною. Ця маркетингова технологія у спрощеному форматі не передбачає обов’язкових змін на рівні самого продукту і часто обмежується створенням оригінального дизайну упаковки.

Аналіз останніх досліджень і публікацій вказує на те, що фахівці у галузі дизайну упаковки приділяють увагу тематиці подарункового та сувенірного пакування. Тематиці упаковки серії limited edition приділено недостатньо уваги, тому можна говорити про необхідність більш глибокого аналізу цієї теми.

Limited edition впливає на споживача і працює на просування брендів. Найактивніше прийом fashion limited edition використовують бренди алкогольних і безалкогольних напоїв. Так, для мінеральної води Evian випуск дизайнерських пляшок є свого роду щорічною традицією. Першим кутюр’є, який долучив французьку мінеральну воду до світу моди, став Крістіан Лакруа у 2008 році. Тоді бренд Evian вперше отримав благозвучну приставку Haute Couture , що перетворила склотару в розкішну модну річ. Evian в кутюрному оформленні була випущена невеликим тиражем – всього 99 штук – і призначалася для продажу на найпрестижніших аукціонах по всьому світу. У 2009 р. модне починання свого колеги продовжив Жан-Поль Готьє, який прикрасив масову версію Evian своєю характерною морською смужкою та у співпраці з Baccarat створив суперлімітовану серію з п’яти кришталевих пляшок Evian ручної роботи.

З 2010 року бренд Evian анонсував усьому світу свою нову філософію « Live young !», візуалізувавши її в яскравому святковому і оптимістичному оформленні обмеженої серії від Пола Сміта. Молодістю, радістю і чистотою пронизані лімітовані серії останніх років, розроблені японським дизайнером Іссей Міяке , культовим французьким модельєром Андре Куррежем і американським дизайнером Діаною фон Фюрстенберг , яка додала упаковці екологічності, зробивши дизайнерські пляшечки з матеріалу, на 100 % придатного для вторинної переробки, та напис органічними фарбами на поверхні: «Вода – це життя і любов. Життя – це вода». Завдяки модним експериментам сьогодні бренд Evian міцно асоціюється з певним стилем, світоглядом і сприймається споживачами як своєрідний символ престижу.

Прийом fashion limited edition на прикладі Coca-Cola Light та Diet Coke розрахований на завоювання симпатій цільової аудиторії напою – молодих жінок, які піклуються про стрункість і, звичайно ж, модний імідж. До дизайну лімітованих серій доклали свої творчі зусилля практично всі імениті модні дизайнери сучасності. Серед них: Джафранко Ферре , Карл Лагерфельд , Жан-Поль Готьє, Марк Джейкобс , Роберто Каваллі , Маноло Бланік , Патрісія Філд і Зак Позен . У 2009 році на честь 100-річчя знаменитої фігурної пляшки компанія Coca-Cola організувала проект під назвою « Tribute to Fashion », в рамках якого італійські кутюр’є Versace , Moschino , Alberta Ferretti , Blumarine і Etro розробили вісім унікальних дизайнів для пляшки. Трохи пізніше до вище перелічених брендів додалися Fendi , Marni і Missoni , але вже для роботи над версіями пляшечок « prкt-a-porter », які можна було купити в будь-якому супермаркеті на території Італії.

Одним з варіантів створення limited edition є прийом мінімізації та спрощення, як виявлення цінностей, значущих для людини. Під слоганом в «абсолютному світі життя обходиться без ярликів» у Швеції в 2009 році була випущена limited edition Absolut No Label – безетикетна версія іменитого горілчаного бренду, що закликає бути більш толерантними до людей з іншою сексуальною орієнтацією.

У 2012 році бренд Absolut випустив кілька мільйонів абсолютно унікальних упаковок методом промислового виробництва. Дизайнери і технологи компанії створили лімітовану серію Absolut Unique , що не має аналогів у світі, в якій жодна пляшка з 4 мільйонів не схожа на іншу. Щоб поєднати несумісні до цього речі – унікальність і масовість тиражу – технічні фахівці Absolut перебудували весь виробничий процес. Дизайнери придумали 51 варіант лекал і підібрали 35 кольорів, технологи розробили алгоритм, завдяки якому розпилювачі і генеруюче колір обладнання чергували лекала і колірні поєднання, працюючи в режимі контрольованого хаосу. Фахівці порахували, що в результаті використання такого алгоритму можна було створити 94 квінтильйони пляшок з унікальним дизайном – це трохи більше ніж 13 мільярдів пляшок на кожну людину, яка живе нині на планеті. Absolut Unique – інноваційний, абсолютно унікальний розвиток концепції limited edition , де кожна упаковка – окрема лімітована серія в єдиному екземплярі, відкриває небачені і безмежні перспективи для розвитку технології створення обмежених серій.

Як виявило дослідження, найпоширеніший прийом limited edition – це залучення до створення дизайну унікальних серій упаковки всесвітньо відомих дизайнерів і модних стилістів. Така тактика актуальна, насамперед, для брендів категорій люкс і преміум , оскільки тут виникає ефект, коли споживач «переносить» імідж кутюр’є на бренд. Зміцнення позиціонування товарів у високому ціновому сегменті та підкреслення унікальності самого продукту досягається завдяки ексклюзивному дизайну, що є характерною рисою серії limited edition .

 

Список використаних джерел :

1.              Волова Л. Эксклюзивная мода от « Премьер - Груп » / Л. Волова // Мир упаковки . – 2004. – № 4 (36). – С . 68–70.

2.              Ганоцька О. В. Елегантна упаковка для вишуканого товару / О. В. Ганоцька // Вісник ХДАДМ. – 2008. – № 3. – С. 15–20.

3.              Амангельдыев А. Золотой ключик все двери открывает , или тайны упаковки класса « люкс » [Електронний Ресурс] / А. Амангельдыев // Пакет . – 2013 – № 4. – Режим доступу : http://wwwkursiv.ru/kursivnew/paket_magazine/archive

4.              Старокодомский Д. Аналіз розвитку ринку упаковки [Електронний Ресурс] / Д. Старокодомский . – Режим доступу : http:// www.unipack.ru/static_one/31