Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Третья международная научно-практическая конференция "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому" (7-8 мая 2007 г.)

МАРКЕТИНГ ЯК ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

К.е.н. Миронова Е.І.

Донецький національний університет

В Україні все більш вживаним стає поняття «маркетинг».   Використання маркетингу дозволяє підприємствам   досягти поставлених ринкових цілей, але потребує правильного розуміння його сутності. Маркетинг – це нова для України система господарювання, тому необхідно скоріше розвивати та удосконалювати систему інформації та його інформаційне забезпечення. В зв'язку з цим доцільно розглянути маркетинг як інформаційну діяльність.

В сучасній західній та вітчизняній літературі пропонується понад 2000 визначень маркетингу, що пояснюється різними методологічними підходами вчених до характеристики маркетингу. Всі підходи до визначення маркетингу - концептуальний, функціональний, товарний, системно-поведінковий, інституційний, національний та управлінський – мають елементи та процедури, що дозволяють визначити його як інформаційну діяльність. Це, перш за все: інформація, інформаційні потоки, технології роботи з інформацією, побудова та використання маркетингової інформаційної системи. Маркетингову діяльність засновано на інформаційних технологіях обробки інформації, управління, підтримки управлінських рішень та експертних інформаційних технологіях.

Розглянемо маркетинг як інформаційну діяльність за зазначеними вище елементами.   

Процес ухвалення управлінських рішень в маркетингу є інформаційним процесом. Маркетингові рішення будуть правильні й актуальні в тому випадку, якщо є відповідне інформаційне забезпечення.

Різноманітність маркетингової інформації дозволяє зробити висновки про те, що створення ефективних систем маркетингової інформації вимагає від фахівців-маркетологів творчого підходу, а великі обсяги маркетингової інформації - застосування сучасних комп'ютерних технологій.

Не дивлячись на відмінності в термінології і формі зображення, суть маркетингової інформаційної системи полягає у зв’язку всіх підсистем маркетингової інформації та їх складових. Тому така система включає підсистеми внутрішньої і зовнішньої інформації, результатів маркетингових досліджень та аналізу інформації.

Наступною складовою системи є підсистема аналізу маркетингової інформації. Вона включає аналіз загальноекономічних показників, а також коротко- і довгострокове прогнозування, здійснюване за допомогою різних методів. В основі набору методів аналізу лежать статистичний банк і банк моделей. Статистичний банк - це сукупність сучасних методик статистичної обробки інформації, що дозволяють найповніше виявити взаємозалежності в рамках підбірки даних і встановити ступінь їх статистичної надійності.

Банк моделей - це набір математичних моделей, що сприяють ухваленню оптимальних маркетингових рішень.

Система аналізу маркетингової інформації   є інтелектуальною системою і дає можливість визначити:

- вплив основних чинників на обсяг продажів і значущість кожного з    них;

- параметри продукції підприємства, що забезпечують її    конкурентоспроможність;

- оцінку діяльності підприємства на ринку та ін.

Маркетингова діяльність – це один з видів управлінської діяльності, тому їй притаманні такі функції управління: аналіз, планування, організація, мотивація, реалізація намічених планів та контроль і аналіз виконання маркетингових заходів. Всі ці функції пов’язані з інформацією та інформаційними технологіями. Так, аналіз – це аналіз ринку, його товарної та фірмової структури,   потенціалу, місткості, кон’юнктури, попиту, поведінки споживачів, можливостей фірми, конкуренції тощо. Цей аналіз здійснюється шляхом маркетингових досліджень, які також є інформаційною діяльністю.

Інформаційним процесом в його явному вигляді є комунікаційна політика фірми .

Основними засобами комунікаційної політики є реклама, прямий маркетинг, паблік рілейшнз та стимулювання збуту. Крім того, до системи маркетингових комунікацій належить також синтетичний засіб: брендінг, участь фірми у виставках, спонсорство, системи маркетингових комунікацій у містах продажу товарів, продакт плейсмент, інвент-маркетинг.

З метою підвищення ефективності маркетингової діяльності в цілому треба вирішити проблему оптимального застосування цих заходів у сукупності. Структура системи маркетингових комунікацій доволі складний творчий процес, який потребує достатньо великого обсягу інформації. Але не дивлячись на труднощі впровадження концепції інтегрованих маркетингових комунікацій вона одержує все більше визначення в комунікаційній політиці різних фірм.

Таким чином, маркетинг має всі ознаки інформаційної діяльності, тому керівництво організацій повинно своєчасно оцінити значення маркетингу, вірно зрозуміти задачі, що підтримуються системою маркетингової інформації; застосувати нові інформаційні технології та відібрати кадри маркетологів, які добре знають особливості та принципи інформаційної діяльності.

Список використан их джерел:

1. Гаркавенко С.С. Маркетинг: Підручник для вузів. – К.: Лібра, 1998

2. Котлер Ф. Маркетинг. Менеджмент. – СПб.: Питер, 2003

3. Крулькевич М.И., С ынкова Е.М. Информационная деятельность в организациях. – Донецк: ДонНУ, 2001