Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины(15-16 марта 2007 г.)"

РЕФОРМА ЖКГ ЯК ОДИН З НАПРЯМІВ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ РЕФОРМ В УКРАЇНІ

Безлюбченко В.В.

Харківська національна академія міського господарства

Успіх виходу України з економічної кризи та перетворення на країну швидкого економічного зростання полягає в радикальних соціально-економічних реформах. Впровадження прогресивних соціально-економічних перетворень поряд з удосконаленням законодавства і створенням відповідного нормативно-правового і методичного забезпечення в Україні спроможні вивести країну на прямий шлях до європейської інтеграції. Реформи є дієвим стимулом для досягнення позитивних економічних та соціальних перетворень.

Ключовими напрямками в проведенні соціально-економічних реформ можливо виділити наступні: ринок праці (створення нормальних умов для працевлаштування, усунення нелегального працевлаштування, покращення соціального страхування, зменшення рівня безробіття); пенсійне страхування (гнучкість пенсійної системи, удосконалення системи нарахування пенсій); сфера медичного страхування та охорони здоров’я (поліпшення якості надання медичних послуг населенню, подолання корупційної складової); державне управління (забезпечення можливості прийняття ефективних рішень на місцевому рівні, забезпечення ефективності механізмів прийняття рішень в Уряді, внутрішньої структури та організації роботи міністерств та системи державної служби, забезпечення прозорості системи державного управління); підтримка підприємництва та зміцнення інституту приватної власності; наука та інновації; макроекономічна стабільність та інвестиційна діяльність; житлово-комунальний сектор та інші напрямки.

Вирішення проблем зростання рівня соціально-економічного розвитку регіонів, підвищення рівня життя населення є неможливим без подолання існуючої кризи в ЖКГ. Без цього неможливо здійснити прогресивні зрушення в економічній і соціальній сферах, забезпечити зростання якості життя, створити умови для соціально-економічного зростання як регіонів, так і держави в цілому.

Мета даної статті – виявити можливі заходи проведення реформ у сфері житлово-комунального господарства саме з соціально-економічної точки зору.

На сьогодні в ЖКГ існує безліч серйозних проблем, які неможливо вирішити косметичними методами. Необхідно докорінно ламати підходи і принципи реформування галузі, по-іншому виявити пріоритети в її розвитку. Об’єкти водо- , теплозабезпечення і водовідведення знаходяться у такому технічному стані, який не тільки виключає ефективну діяльність, а й є вкрай небезпечним для суспільства. Можливість виникнення великих системних аварій, які можуть призвести до серйозних екологічних і соціальних проблем, зростає експоненціально . Морально та фізично застарілі інфраструктура та технології житлово-комунального господарства за експертними оцінками відповідають рівню 70-80 рр.

Окрім вирішення проблеми кризового технічного стану існує необхідність вирішення актуальної проблеми реформування житлово-комунальної системи в частині удосконалення механізму ціноутворення на послуги комунальних підприємств. Обов’язковою умовою здійснення тарифної реформи мусить стати зміна тактики ціноутворення і вдосконалення процедури сплати за послуги. Рішенням може стати зміна підходу до формування тарифу, основними напрямками якого є: надання можливості більш кваліфіковано та ефективно управляти майном, яке належить на праві власності територіальній громаді, забезпечення його належного стану, можливості ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг споживачам; поповнення обігових коштів не змінюючи розміру діючих тарифів; досягнення високої якості надаваємих послуг і покращення благоустрою населення.

Для спрощення систем збору і обробки платежів за житлово-комунальні послуги можливо створити комунальне підприємство – єдиний розрахунковий центр, головним завданням якого буде збір та розподіл інформаційних та фінансових потоків між споживачами, житлово-комунальними підприємствами, відділами житлових субсидій, пунктами прийому комунальних платежів, бюджетом. Створення цього підприємства здійснюється відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування", "Про власність" органом місцевого самоврядування   (міською Радою) рішенням міської Ради. Його основні функції:

- проведення розрахунків зі споживачами та ведення обліку коштів за отримані послуги;

- забезпечення підтримки інфраструктурних об'єктів міського житлово-комунального господарства в робочому стані, тобто виконання функцій генерального замовника ремонтних та інших робіт по технічному обслуговуванню і по підтримці майна територіальної громади в робочому стані з метою забезпечення безперебійного режиму експлуатації основних засобів, які відносяться до інфраструктурних об'єктів міського житлово-комунального господарства та забезпечення отримання населенням міста води, тепла, інших комунальних послуг;

- виконання представницьких функції по призначенню субсидій і контролю за їх цільовим використанням.

На сьогоднішній день для призначення субсидій громадянин подає до відділу (управління) субсидій заяву, довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, довідки про доходи кожного із зареєстрованих та декларацію про їх доходи і майновий стан та відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами. За новою схемою роботи житлово-комунального господарства до функцій єдиного розрахункового центру буде належати:

- формування бази даних та своєчасне внесення до неї надану споживачем інформацію у зв'язку з віднесенням його до пільгової категорії осіб, які мають право на субсидії. База даних повинна містити матеріали, необхідні для призначення субсидії, та розрахунки її розміру на кожного одержувача субсидій.

- вести документальну роботу з відображення перерахування суми оплати за спожиту послугу (у тому числі з урахуванням наданих субсидій), вести іншу необхідну документацію по оформленню субсидій пільговим категоріям споживачів.

Для формування бази даних осіб, що мають право на субсидії підприємство може використовувати відомості про доходи та розміри платежів у вигляді списків, довідок, даних на технічних носіях інформації, одержаних від органів соціального захисту населення, служб зайнятості населення, житлово-експлуатаційних та інших підприємств і організацій. Від споживача потрібні лише заяви на отримання субсидії і на згоду, що єдиний розрахунковий центр самостійно буде проводити розрахунки для призначення субсидії. По закінченні терміну отримання субсидії (6 місяців) підприємство самостійно перевіряє інформацію про доходи зареєстрованих громадян і відсутність змін у складі зареєстрованих та у характеристиці житла і послуг з моменту призначення субсидії вперше.

Актуальність пошуку нових підходів проведення реформування в галузі житлово-комунального господарства обумовлена відсутністю позитивних результатів при проведенні спроб покращити ситуацію в системі забезпечення споживачів житлово-комунальними послугами. Успішне проведення реформи з метою економічного зростання країни і забезпечення стабільного функціонування системи житлово-комунальних послуг можливе тільки за умов дотримання принципів комплексного та радикального підходу. Головною ідеєю при цьому повинно бути забезпечення добробуту населення та процвітання країни.

 

Список використаних джерел:

1. Кучеренко О. «Задобрювання» тарифами обертається проти населення// Дзеркало тижня. – 2005. – № 37 (565). ­– 24-30 верес.

2. Гура Н.О. Облік у житлово-комунальному господарстві: теорія і практика. – К.: Знання, 2006. – 351 с.

3. Постанова КМУ "Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг … у разі надання житлової субсидії" № 1156 від 27 липня 1998 р.