Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины(15-16 марта 2007 г.)"

Карткові технології у реформуванні систем бюджетування

К.е.н. Бугріменко Р.М., Носенко І.В.

Харківський державний університет харчування та торгівлі

Аналіз сучасних світових тенденцій у сфері платіжних технологій довів, що карткові технології зі значним успіхом застосовуються для скорочення в організаціях та установах адміністративних витрат і підвищення ефективності використання робочого часу. Як свідчать проведені в деяких країнах (США, Великобританія) дослідження, при використанні платіжних карток з установленим спеціальним режимом функціонування, можна суттєво зменшити витрати на підготовку, погодження, візування документів щодо закупівлі товарів чи надання послуг, а також скоротити час на підготовку звітів про використання коштів.

Увагу керівників великих компаній та установ не можуть не привертати особливості спеціального режиму функціонування.

Картки зі спеціальним режимом функціонування можуть емітуватися, наприклад, для:

- водіїв службових автомобілів на закупівлю паливно-мастильних матеріалів та ремонт;

- використання працівниками коштів під час службових відряджень (причому підвищується надійність збереження коштів);

- працівників господарських відділів для закупівлі необхідного приладдя, канцелярських товарів тощо.

За допомогою карткових розрахунків керівники підрозділів та установ можуть чітко контролювати обіг навіть у режимі он-лайн, оскільки платіжна організація забезпечує, автоматичну підготовку в електронному вигляді різноманітних фінансових звітів про використання коштів, дотримання лімітів тощо.

Сфера розповсюдження таких схем розрахунків уже достатньо велика. Наприклад, уряд Великобританії використовує спеціальні платіжні картки «Віза — закупівельні картки» у 300 державних департаментах та агентствах, а також у 500 державних компаніях; уряд США застосовує їх у 55 федеральних агенціях; у Німеччині вони використовуються для контролю витрат державних службовців на відрядження; у Франції здійснюється пілотний проект у сфері освіти, муніципального управління та охорони здоров'я; в Іспанії запроваджується 7 муніципальних пілотних проектів. Ця технологія також поширена в Ірландії, Італії, Норвегії, Швеції, Австралії, Новій Зеландії, Сінгапурі та Бразилії.

На сучасному етапі широке впровадження карткових розрахунків і платіжних технологій сприятиме розв'язанню низки різноманітних завдань. Саме тому вітчизняними органами виконавчої влади розроблено проект програми розвитку системи масових безготівкових розрахунків, яка ставить за мету:

- збільшити інвестиційні можливості банківської системи шляхом залучення коштів населення на банківські (особливо карткові) рахунки;

- зменшити зловживання у сфері економіки за рахунок більш прозорої технології безготівкових розрахунків і, як наслідок, повнішого оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності;

- надавати цільову та   адресну допомогу малозабезпеченим категоріям населення;

- скоротити витрати на підтримання готівкового грошового обігу (на виробництво банкнот і монет, інкасацію, транспортування та зберігання готівки тощо).

Сьогодні в Україні порівняно з іншими державами світу доволі низький обсяг безготівкових карткових розрахунків — близько 5%. У країнах Західної Європи та США близько третини споживчих розрахунків здійснюється з використанням платіжних карток; у Канаді цей показник сягає двох третин. Найбільша питома вага безготівкових розрахунків за допомогою платіжних карток в Ісландії — близько 95%.

Дедалі ширше впровадження карткових розрахунків в Україні відкриє додаткові можливості, а саме — дасть змогу:

- комерційному сектору реалізовувати різноманітні бонусні програми у сфері торгівлі та послуг при розрахунках за допомогою платіжних карток;

- надавати додаткові послуги з безготівкового обслуговування, особливо з використанням сучасних можливостей інтернет-технологій;

- ширше використовувати банківські карткові кредити при купівлі товарів та наданні послуг;

- зменшити для населення ризики втрати чи крадіжки готівкових коштів;

- впровадити автоматизовані технології фінансового та матеріального обліку, базуючись на звітах платіжних систем про рух коштів за картковими рахунками;

- збільшити надходження у місцеві й державні бюджети за рахунок повнішого оподаткування суб ’ єктів господарювання та фізичних осіб, зменшення можливостей для тіньового бізнесу;

-   впровадити нові технології контролю та звітності про використання державних коштів і коштів органів місцевого самоврядування.

Тому розвиток безготівкових розрахунків в Україні є справою державного значення, і органам державної влади, місцевого самоврядування, підприємствам бюджетної сфери слід докладати активних зусиль для впровадження технологій карткових розрахунків з використанням сучасних можливостей платіжних систем.

Список використаних джерел:

1. Закон України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 р. №2121-Ш //Законодавчі   і нормативні акти з банківської діяльності (Додаток до журналу «Вісник Національного банку України»). –2001. – № 1. – С. 3-46.

2. НБУ Проект Комплексної програми розвитку банківської системи України на 2003-2005 роки.

3. Журнал   «Вісник НБУ».   – 2006. – Січень. – С.54-55.