Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины(15-16 марта 2007 г.)"

СИСТЕМА КРЕДИТНОЇ КООПЕРАЦІЇ ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ

Єфремова О.В.

Територіальне управління Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України

Обрана тема дослідження насьогодні є актуальною, оскільки з 1992, коли кредитні спілки відродилися в Україні, фактично не ініціювалися спроби провести роботу з опрацювання цілісної концептуальної моделі системи кредитних кооперативів, зокрема кредитних спілок. Вони майже безсистемно розвивалися понад 15 років за певним шаблоном, завезеним до нас на початку 90-х разом з технічною допомогою. Значною мірою ті негаразди, які ми маємо нині на ринку, - наслідок такого хаотичного розвитку.

Завданням даної доповіді є ознайомлення із Концепцією розвитку системи кредитної кооперації, з проблемами розбудови кредитних спілок та шляхами вирішення цих проблем.

На 01.01.2007 р. до Державного реєстру фінансових установ внесено 762 кредитні установи по Україні, загальна кількість членів кредитних спілок сягає 1,6 млн. людей. Отже, питання розвитку системи кредитної кооперації стає актуальним для все більшої частки українців.

Насьогодні на шляху розбудови системи кредитної кооперації є ще чимало негативних факторів та тенденцій, що стримують її розвиток.

1. Концептуальна невизначеність на тривалу перспективу. Як зазначає Директор департаменту нагляду за кредитними установами Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Оленчик А.Я.: “Одна з проблем і першопричин сьогоднішніх негараздів – це є концептуальна невизначеність моделі системи кредитних спілок, яку ми будуємо”. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.06.2006 р. № 321-р було схвалено Концепцію розвитку системи кредитної кооперації, яка визначає стратегічні напрями державної політики у сфері кооперативного кредитування, що розвивається на ринкових засадах та принципи функціонування системи кредитної кооперації з урахуванням позитивного міжнародного досвіду.

2. Недосконалість законодавства, що регулює діяльність суб’єктів системи кредитної кооперації, зокрема значна обмеженість можливостей кредитних спілок у наданні фінансових послуг їх членам та юридичним особам. Розширенням ринкового мандату кредитних спілок могло б стати надання їм права приймати до своїх членів, крім фізичних осіб,  ще дві категорії членів, але на цей раз юридичних осіб - малі підприємства і фермерські господарства.

Залучення учасників фінансового ринку до процесу визначення принципових базових концепцій – великий крок уперед у вирішенні таких питань як недосконалість законодавчих актів та співробітництво держави і суб’єктів системи кредитної кооперації. Фахівці краще відчувають, що може їх загальмувати, а що, навпаки, надати поступу.

3. Недостатня поінформованість населення про діяльність кредитних спілок (лише незначна кількість членів кредитних спілок знають свої права та обов’язки в якості членів кредитної спілки). З метою усунення даного недоліку необхідно забезпечити систематичне інформування населення, зокрема суб'єктів малого підприємництва та фермерських господарств, про можливості, умови та ризики діяльності ринку кооперативного кредитування. Вирішенням проблеми непоінформованості населення може стати зобов’язання кредитних установ ознайомлювати потенціального члена із його правами та обов’язками як клієнта кредитної кооперативної структури.

4. Незацікавленість самих кредитних спілок у навчанні своїх фахівців. Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України дала поштовх системі навчання фахівців кредитних спілок: встановила професійні вимоги до працівників кредитних спілок, уклала договори з вузами, погодила навчальні програми і списки викладачів. Наслідком цієї незацікавленості став низький рівень професійної діяльності переважної більшості кредитних спілок.

5. Неефективна діяльність інфраструктур (ВАКС, НАКСУ), необхідних для забезпечення функціонування системи кредитної кооперації. Визначення місця і ролі об'єднаних кредитних спілок та інфраструктури, яка забезпечує належний рівень фінансової, системної та організаційної інтеграції кредитних спілок, у системі кредитної кооперації і внесення відповідних змін до актів законодавства, що регулюють їх діяльність, дасть можливість виправити і цей негативний фактор впливу на розвиток системи кредитної кооперації.

6. Відсутність диференційованості регуляторних режимів для різних категорій кредитних спілок. Розв’язанням цієї проблеми стане розділення на законодавчому рівні моделей кредитних спілок в залежності від реально існуючих ризиків у діяльності кредитних спілок, пов’язаних з обсягом та характером взятих на себе зобов’язань, з метою установлення різних регуляторних вимог.

7. Низький рівень технічної оснащеності переважної більшості кредитних спілок (не всі кредитні спілки мають можливість купувати технічне оснащення та програмне забезпечення, що відповідає чинним вимогам законодавства).

Таким чином, втілення Концепції у життя стане вагомим кроком у створенні потужної системи, що включатиме, окрім власне, кредитних спілок, усю необхідну сервісну інфраструктуру та дасть змогу вирішити ті проблеми, які характерні для кредитного руху України.

Список використаних джерел:

1. Оленчик А.Я. Через 13 років повертаємося до вихідної точки // Бюлетень кредитних спілок України. – 2006. – № 4. – С.12.

2. Альошин В.Б. Стабільність сприяє розвитку // Україна Business . – 2006. – № 48. – С.3.

3. www.dfp.gov.ua

4. www. cuukr.org.ua