Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины(15-16 марта 2007 г.)"

ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ТА КОНТРОЛЮ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

К.е.н. Погрібна О.П.

Інститут підприємництва «Стратегія», м. Жовті Води

 

На сучасному етапі соціально – економічного розвитку країни гостро стоїть проблема стабілізації будівельного комплексу як однієї і з галузей, що потенційно забезпечує основу матеріальної бази суспільства.

Оцінка існуючої ситуації приводить до висновку, що за останні 10 років розвиток будівельного комплексу як галузі дійшов до межі існування критичних диспропорцій   та наявності ряду гострих проблем.

  Однією із важливих проблем будівельного комплексу України є невизначеність в обліку і калькулюванні собівартості будівельно–монтажних робіт та контролі за формуванням витрат в будівельних організаціях, що впливає на процес реалізації виконаних робіт та наданих послуг і отримання доходів.

Отже, дослідження галузевих особливостей показало, що вплив на організацію обліку та контролю доходів від реалізації виконаних робіт мають техніко – економічні особливості будівництва, які визначені та представлені на рис. 1.

Специфічність робіт і послуг як товару, особливості їх виконання та  

реалізації, підвищують роль обліку та контролю доходів операційної діяльності будівельних підприємств з метою ефективного управління фінансовими результатами.

Облік та контроль доходів будівельних підприємств визначаються П(С)БО 15 „Доход” і П(С)БО 18 „Будівельні контракти”, враховуючи те, що доход від реалізації робіт і послуг визнається виходячи зі ступеня завершеності операції на дату балансу при умові можливості достовірної оцінки результатів операції. Якщо неможливо достовірно визначити дохід від виконання робіт або надання послуг, тоді доходи відображаються в розмірі певних витрат, які підлягають відшкодуванню. Проте, якщо не існує вірогідність відшкодування здійснених витрат, тоді дохід не визнається   (пп..13, 14 П(С)БО 15) .

Техніко–економічні особливості будівництва

Тому одним із проблемних питань є те, що національні П(С)БО в цілому декілька випереджають зміни в економічних процесах країни і не завжди відповідають реаліям практичної діяльності підприємств, враховуючи їх галузеві особливості, та задовольняють потреби користувачів бухгалтерської інформації.

Крім того, національні стандарти бухгалтерського обліку, які здебільшого за змістом та формулюваннями зорієнтовані на положення МСБО, складні для сприйняття та розуміння при безпосередньому їх використанні бухгалтерами – практиками, які детально не знайомі з підходами та поняттями, що застосовують в міжнародній практиці бухгалтерського обліку.

Отже, процес організації обліку та контролю доходів будівельних підприємств та його подальше удосконалення вимагає визначеності відповідної законодавчої бази, її орієнтації на галузеві особливості і практичні аспекти, додаткових розробок та адаптації запропонованих методів і прийомів міжнародної практики бухгалтерського обліку.

Також на особливу увагу заслуговують проблеми визначення та класифікації витрат, враховуючи процес калькулювання собівартості будівельно–монтажних робіт і її обліку та контролю, так як вона є основою формування доходів будівельних підприємств.

 

Список використаних джерел:

1. П(С)БО 15 „Доход” .

2. П(С)БО 18 „Будівельні контракти” .

3. Методичні рекомендації з формування собівартості будівельно – монтажних робіт, затверджені наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 07.05.2002 року № 811.