Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины(15-16 марта 2007 г.)"

ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ

К.е.н. Сиротюк Г.В.

Львівський державний аграрний університет

 

Вимогами сучасних ринкових відносин в Україні доведена необхідність запровадження внутрішнього аудиту, який є одним із видів внутрішньогосподарського контролю підприємств.

В Україні внутрішній аудит не знайшов широкого застосування на підприємствах. Недооцінку його засвідчує відсутність нормативної бази (законодавчо врегульованим внутрішній аудит є лише для банківської сфери), тому внутрішні аудитори підприємств змушені використовувати зарубіжний досвід проведення внутрішнього аудиту.

Основним завданням даної статті є висвітлення результатів дослідження існуючого стану організації внутрішнього аудиту в Україні.

Внутріш­ній аудит   в зарубіжних країнах почав стрімко розвиватися після Другої Світової війни. Професійну організацію внутрішніх аудиторів у США було створено в 1941 р. як Інститут внутрішніх аудиторів – міжнародна професійна організація, яка отримала світове визнання. Основна мета цієї організації полягала у розвитку і популяризації професії внутрішнього аудитора і розробці стандартів професійної діяльності.  

Увага внутрішньому аудиту приділена в МСА 610 "Розгляд роботи внутрішнього аудиту", де висвітлено різні сторони сприйняття внутрішнього аудиту зовнішніми аудиторами [3]. Для здійснення допомоги в плануванні, розробці аудиторського підходу та можливості довіри внутрішньому аудитору зовнішні аудитори повинні володіти достатнім розумінням функцій внутрішнього аудиту.

Стосовно до умов нашої країни загальні уявлення про внутрішній аудит дає Норматив № 24 "Врахування роботи спеціалістів внутрішнього ауди­ту", хоча він скасований. У даному документі під терміном "внутрішній аудит" розуміється діяльність внутрішньої аудиторської служби підприємства, яку можна розглядати як окремий вид аудиторських по­слуг, що надаються незалежним аудитором підприємству [4, с.170].

У науковій літературі існують різні погляди щодо суті внутрішнього аудиту, досить часто суперечливі. О. Макоев вважає, що аудит умовно можна поділити на управлінський аудит, що здійснюється в інтересах керівництва і аудит, що здійснюється в інтересах власників [2, с.15]. При цьому нерозв’язним залишається питання хто має проводити управлінський аудит, що здійснюється в інтересах керівництва і аудит, що здійснюється в інтересах власників. Якщо один і той же самий підрозділ, то порушується принцип незалежності.

Актуальним постає питання про критерії доцільності організації внутрішнього аудиту. Ми погоджуємося з думкою А. Білоусова, О. Нетикша , які вважають, що   за критерій можна прийняти масштаб діяльності   підприємства, від якого залежить: чи потрібен додатковий контроль за діяльністю підприємства; чи не перевищують витрати на внутрішній аудит корисний ефект від його використання [1, с.55;            5, с.46].

Об’єктивна необхідність запровадження внутрішнього аудиту на підприємстві зумовлена тим, що керівник чи власник хоче отримати відомості про реальний стан справ на підприємстві. Крім цього, внутрішні аудитори допомагають керівництву попередити або виявити недоліки, порушення, вони здійснюють незалежне експертне оцінювання управлінських функцій. В основному, внутрішній аудит розглядає бухгал­терську інформацію та її достовірність. Метою внутрішнього аудиту є вдосконалення організації й управління виробництвом, виявлення й мобілізація резервів його зростання.

Внутрішній аудит аналізує ситуацію ризику і застерігає від банк­рутства, використовує ноу-хау для збільшення прибутку й ефективності нової технології, вживає заходів, що сприяють фінансовій діяль­ності підприємства. Його можна назвати системою, що суттєво зменшує вплив різноманітних ризиків.

На створення служби внутрішнього аудиту на підприємстві впливає ряд чинників, а саме: розширення видів діяльності; об’єднання підприємств в асоціації, корпорації; потреба керівництва отримати об’єктивну оцінку роботи   менеджерів; підвищення ступеня довіри ділових партнерів до підприємства.

Ефективність контролю і фінансово-господарської діяльності підприємства прямо залежить від правильної організації відділу внутрішнього аудиту. В загальних рисах процес організації служби внутрішнього аудиту складається із таких етапів:   виявлення та чітке визначення кола питань, для вирішення яких створюється дана служба; визначення основних функцій служби внутрішнього аудиту; визначення обов’язків, прав та відповідальності для кожної структурної одиниці служби внутрішнього аудиту; розробка та документальне закріплення Положення про службу внутрішнього аудиту відповідно до мети, задач та функцій структурних одиниць; співпраця з іншими ланками структури управління підприємством; розробка внутріфірмових стандартів внутрішнього аудиту.

Вважаємо, що сьогодні є всі необхідні умови для ефективного розвитку внутрішнього аудиту.

 

Список використаних джерел:

1. Білоусов А. Внутрішній аудит: перспективи розвитку і методика організації на підприємствах України // Бухгалтерський облік і аудит. –2001. - – №2. – С.54-57.

2. Макоев О. Внутренний аудит: понятие и предназначение // Аудитор. –1999. – №11. - С.11-15.

3. Международные стандарты ау дита и Кодекс этики профессиональных бухгалтеров. – М., 2000. – 699 с.

4. Національні нормативи аудиту. Кодекс професійної етики аудиторів України . – К.: Основа, 1999. – 274 с .

5. Нетикша О. Організація процесу внутрішнього аудиту // Бухгалтерський облік і аудит. –2002. – №8. – С.46-49.