Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины(15-16 марта 2007 г.)"

ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ РЕЙДЕРСТВА У ДІЯЛЬНОСТІ ВІТЧИЗНЯНИХ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ

К.е.н. Черпак А.Є., Черпак І.Є.

Київський національний економічний університет ім.В.Гетьмана

Недружні поглинання є найбільш характерним різновидом корпоративних конфліктів. На сьогодні саме явище корпоративного конфлікту настільки сильно поєднується з проблемою захоплення власності, що обидва ці поняття практично стали синонімами [1, с.4]. Актуальність цієї теми для практики господарювання в Україні посилюється, оскільки процеси перерозподілу власності підштовхують деяких інвесторів до використання нецивілізованих методів отримання контролю над привабливими АТ. На жаль, на сьогодні мусимо констатувати, що цілями недружнього поглинання стають не тільки АТ, створені у процесі приватизації, але і підприємства інших організаційно-правових форм (наприклад, ТОВ).

Виходячи з цього, надзвичайно актуальною в сучасних умовах для будь-якого АТ є проблема побудови адекватної трансформаційному етапу розвитку економіки України механізму захисту від недружніх поглинань. Слід зазначити, що вирішення цієї проблеми передбачає розробку не тільки економічних, але і юридичних механізмів.

Недружнє поглинання АТ - це встановлення над компанією або окремими її активами повного фізичного та юридичного контролю всупереч волі менеджменту та/або акціонерів.

Грінмейл – це комплекс різноманітних дій, яких вживає дрібний акціонер для того, аби змусити АТ чи його основних акціонерів придбати належні міноритарію акції за дуже високою ціною.

До інструментів, які використовує грінмейлер для тиску на менеджмент чи акціонерів АТ, насамперед, відносяться наступні:

- постійні вимоги про проведення позачергових загальних зборів акціонерів;

- скарги у різноманітні органи державної виконавчої влади з проханням ініціювати перевірки АТ;

- безпідставне судове оскарження рішень та дій органів управління АТ.

Інколи одне і те ж рішення загальних зборів акціонерів оскаржується у декількох місцевих судах одночасно, при цьому кожен акціонер-позивач має лише по одній акції товариства. Таким чином, грінмейлер без особливих підстав використовує свої обумовлені законом права власника акцій, акуратно «колекціонує» допущені порушення та використовує у своїй діяльності будь-які прорахунки менеджменту АТ, наприклад, ненадання у встановлені строки копій документів товариства (що є підставою для скарг у ДКЦПФР), невключення частини висунутих кандидатур у список голосування по виборам у спостережну раду, правління (що може стати підставою для визнання недійсним рішення загальних зборів акціонерів) тощо.

Ініціювання проведення чи не щоденних позачергових зборів акціонерів, де обираються нові органи управління товариства, і повідомлення про це банків та інших партнерів АТ; арешт активів (за допомогою виконавчої служби) напередодні важливих для товариства подій – усе це і не тільки це наявне в арсеналі грінмейлерів.

Фактично, грінмейлер зловживає своїми правами акціонера, тобто реалізовує ці права з єдиною метою – завдати шкоди АТ та його основним акціонерам. Однак юридично і формально, грінмейдер бореться за права дрібних акціонерів, а тому притягнути його до відповідальності надзвичайно складно. Таким чином, діяльність грінмейлера спрямована на дестабілізацію ситуації у товаристві та порушення режиму його нормального функціонування.

Водночас, можливості грінмейлера об’єктивно обмежуються такими чинниками: кількістю належних йому акцій; бюджетом грінмейл-компанії; адміністративним, PR та судовим ресурсом, який має у своєму розпорядженні грінмейлер; креативністю мислення співробітників грінмейл-компанії.

У свою чергу, для успішної протидії рейдерам,   треба розуміти основні принципи їх роботи, насамперед те, що:

- будь-який рейдер намагається отримати максимально можливий швидкий прибуток;

- рейдер використовує корумпованих представників влади (правоохоронних та судових органів) для досягнення своїх цілей;

- у своїх діях рейдер розраховує на те, що компанія-ціль злякається та надасть перевагу укладенню невигідної угоди, а не боротьбі;

- рейдер використовує у своїй діяльності суперечності чинного законодавства.

Виходячи з цього, основними напрямками боротьби з рейдерами є:

- затягування процесу: якщо процес захоплення АТ гальмується, його ініціатори звичайно втрачають інтерес до АТ (якщо, звичайно, ними не витрачені значні кошти на придбання пакету акцій);

- оскарження судових рішень, ухвалених в інтересах рейдерів, залучення кваліфікованих юристів для оцінки законності рішень контролюючих та правоохоронних органів;

- моніторинг потенційних корпоративних конфліктів з метою своєчасного виявлення рейдерів, яких треба не боятися, а краще атакувати тоді, коли вони ще не готові до повноцінної «війни».

- використання існуючих невідповідностей чинного законодавства в інтересах АТ проти рейдерів.

  Список використаних джерел:

1. Ионцев М.Г. Корпоративные захваты: слияния, поглощения, гринмэйл. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Ось-89, 2006. – 224 с.