Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Третья международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (29-30 октября 2007 г.)

ВИЗНАЧЕННЯ ПІДХОДІВ ТА МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯМ НА ПІДПРИЄМСТВІ

К.е.н. Іпполітова І.Я.

Харківський національний економічний університет

Управлінню ресурсозбереженням приділена увага в роботах багатьох авторів, таких як Іванов М.І., Хижняк Л.Т., Липницкий Д.В., Коніщева Н.Й., Балашова Р.І. [1; 2] , проте, разом з тим, незважаючи на існуючі дослідження як у теоретичному, так і практичному аспектах, питання, що стосуються визначення підходів до управління ресурсозбереженням залишаються недостатньо розробленими. Тому для підвищення ефективності діяльності підприємства необхідно визначати підходи до управління ресурсозбереженням, що забезпечують підвищення кінцевих результатів.

Метою дослідження є визначення підходів до управління ресурсозбереженням на підприємстві за допомогою методів логічного узагальнення, а також методів управління ресурсозбереженням в залежності від підходів до управління ресурсозбереженням. Автор пропонує виділити наступні підходи до управління ресурсозбереженням на підприємстві: системний, функціональний, параметричний, процесний , цільовий.

Сутність управління ресурсозбереженням, з позиції системного підходу, полягає насамперед у науковому обґрунтуванні цілей, стратегій, заходів і ресурсів, які при обмежуючих умовах зовнішнього та внутрішнього середовища, мають забезпечити підприємству досягнення результатів, що сприятимуть його безперервному функціонуванню та подальшому розвитку, а також раціональне використання наявних ресурсів підприємства. Забезпечення збалансованості складної за змістом діяльності підприємства з управління ресурсозбереженням зумовлює необхідність створення відповідної системи. Під системою управління ресурсозбереженням підприємства слід розуміти сукупність дій щодо здійснення впливу управлінських органів на процес ресурсоз­береження за допомогою реалізації функцій (загальних, конкретних і забезпечуючих ).

Управлінню ресурсозбереженням підприємства, як і будь-якому об’єкту, властиві функції управління. Функціональний підхід базується на визначенні функції управління ресурсозбереженням, які дозволяють здійснювати перехід об’єкта управління із одного стану в інший та реалізують виконання цих функцій на будь–якому рівні управління. Функції управління ресурсозбереженням реалізуються через елементи управлінського циклу: визначення мети управління ресурсозбереженням підприємства, планування рівня ресурсозбере­ження, організація управління ресурсозбереженням, мотивація, коорди­нація, оцінка та аналіз та моніторинг ресурсозбереження.

Сутність параметричного підходу до управління ресурсозбе­реженням полягає у визначені системи параметрів, що оцінюють стан системи управління ресурсозбереженням на підприємстві. Послідовність управління за зазначеним підходом полягає у визначені набору параметрів, нормування значень параметрів, визначення фактичних їх значень, порівняння фактичних значень параметрів з нормативними, розрахунок інтегральних (узагальнених) показників стану управління ресурсозбереженням, вибір та прийняття рішень з управління.

Процесний підхід до управління ресурсозбереженням передбачає його розгляд як процесу, що складається із таких взаємозалежних фаз: виявлення проблеми щодо ресурсозбереження на підприємстві; розробка варіантів вирішення проблеми; ухвалення рішення як визначення мети й програми дій щодо ресурсозбереження; організація виконання цього рішення; збір й обробка інформації щодо виконання рішення з управління ресурсозбереженням (у тому числі контроль й облік) для наступного ухвалення рішення.

Цільовий підхід до управління ресурсозбереженням заснований на визначенні та структуризації бажаного результату управління та на побудові програми досягнення цілей. В межах цього підходу виконується: формулювання головної мети управління ресурсозбереженням, побудова дерева цілей, розробка програми досягнення цих цілей, контроль та аналіз реалізації програми досягнення мети управління ресурсозбереженням.

Для управління ресурсозбереженням на підприємстві не існує єдиного методу управління цим процесом, тому кожен із визначених підходів потребує застосування певного методу або декількох методів чи їх комбінацію. Ефективність управління ресурсозбереженням значною мірою залежить від правильності застосування та співвідношення цих методів управління, а також від ситуації, яка складається на конкретний момент часу та від урахування специфіки процесу ресурсозбереження на підприємстві

Через методи управління ресурсозбереженням реалізується основний зміст управлінської діяльності щодо ресурсозбереження. Правильно підібрані методи управління ресурсозбереженням в залежності від підходу до управління забезпечують скорочення часу на обґрунтування, вибір та реалізацію управлінських рішень та, як наслідок, підвищують ефективність ресурсозбереження (табл.1).

Таблиця 1 . Визначення методів управління ресурсозбереженням в залежності від підходу до управління

Визначення методів управління ресурсозбереженням в залежності від підходу до управління

Наукова новизна наведених результатів полягає у визначені методичних підходів до управління ресурсозбереженням, а саме системного, функціонального, параметричного, процесного , цільового, що дозволяють підприємству розробити ефективну ресурсозберігаючу стратегію його функціонування та розвитку. Крім того, автором були визначені методи управління ресурсозбереженням в залежності від обраного підходу до управління . Практичне значення визначених підходів полягає у використанні результатів дослідження для розробки ефективної стратегії ресурсозбереження.

Список використан их джерел :

1. Иванов Н.И., Хижняк Л.Т., Липницкий Д.В. Методические подходы к решению проблемы ресурсосбережения . – Донецк : Институт экономики промышленности НАН Украины , 1997. – 28с.

2. Конищева Н. И ., Балашова Р.И. Управление ресурсосбережением на предприятиях новых форм хозяйствования//Современные проблемы управления экономикой : Сб . науч . трудов . – Донецк : ИЭП НАН Украины , 1994. – С. 133–144.