Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Третья международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (29-30 октября 2007 г.)

Економічне зростання в контексті соціально-економічного розвитку

Міщук О.В.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Соціально-економічний розвиток України можливий лише за умови ефективного регулювання рівня добробуту населення, навіть з врахуванням ймовірних негативних наслідків трансформаційних процесів.

Суть закономірностей соціально-економічного розвитку полягає насамперед у системному сприйманні процесів, що відбуваються у суспільстві, в економіці, та формуванні на цій основі системного бачення віддалених стратегічних перспектив і результатів розвитку цих процесів, необхідних напрямків їх трансформації, виходячи з визначальних стратегічних намірів основних політичних сил та суб’єктів економічної діяльності. Концептуальний підхід до аналізу проблем соціально-економічного розвитку суспільства, його економічної і господарської систем обов’язково завершується формуванням певної моделі цього розвитку, що містить у собі теоретичну конструкцію, схему та структуру реально можливих економічних та соціальних зв’язків, реалізація яких відбувається на основі системи поглядів та основного задуму, закладених у концептуальному підході, шляхом визначення та використання відповідних інститутів та інструментів [1, с.16].

Соціально-економічний розвиток на основі зростання національного багатства та добробуту кожної людини повинен забезпечуватися з врахуванням структурних зрушень економіки, які визначають перспективи середньо- та довгострокового росту. Структурні зміни є ознакою економічного розвитку при переході до постіндустріального розвитку та значно впливають на ефективність економічної системи і мають позитивний та негативний характер. Якщо позитивні зрушення пов’язані із покращенням роботи підприємств, підвищенням продуктивності праці, зростанням обсягів виробництва, інвестиційних надходжень, капіталовкладень, використанням новітніх технологій, то негативні проявляються через спад виробництва, продуктивності праці, скорочення інвестицій, інновацій, закриття підприємств. Для України, як і більшості країн бувшого СРСР, характерний негативний зміст структурних зрушень, що позначається на економічному розвитку.

Ринкові механізми не здатні забезпечити створення оптимальної галузевої структури економіки і ріст промислового виробництва, тому стабільні темпи економічного зростання можливі при втручанні держави в економічну систему. Безумовно повинні існувати межі втручання держави у формування структури економіки, мова має йти про те, в яких масштабах та галузях потрібно це робити. Хоча сьогодні роль держави в ринковій економіці зменшена, але основні її функції стосовно формування бюджету, грошово-кредитної політики, податкової, створення фінансово-кредитної інфраструктури, обмеження недобросовісної конкуренції, використання монопольних позицій у виробництві і на ринку, особливо актуальні. [2 ] Держава повинна враховувати не тільки особливості сучасного етапу розвитку, а й те, що економічне зростання є джерелом підвищення рівня життя населення. Тому й стимулювання економічного розвитку, як головне завдання державного управління, буде здійснюватися шляхом проведення політики економічного зростання.

Політика економічного зростання спрямована на збереження та примноження науково-виробничого потенціалу країни, формування ефективної промислової, бюджетної, зовнішньоекономічної, науково-технічної політики і розглядається в наступних аспектах:

- з економічної точки зору, вона полягає в тому, щоб постійно давати імпульс росту підприємницької діяльності, використовувати переваги ринку, сприяти збільшенню конкурентноздатності підприємств;

- з науково-технічної точки зору повинна забезпечити формування сучасного технологічного укладу та створювати передумови для становлення іншого (наступного);

- з виробничої точки зору дана політика повинна реалізовуватися через стимулювання пріоритетних галузей та виробництв;

- з соціальної точки зору має супроводжуватися зниженням рівня безробіття, зростанням реальної заробітної плати та добробуту окремого індивіду і суспільства вцілому .

Одним із найважливіших напрямів державного впливу на економічне зростання є промислова політика. До промислової політики мають прив’язку структурні зрушення (в літературі ототожнюються структурна і промислова політика), але реалізація першої пов’язана з охопленням більшого спектру напрямків: не тільки із стимулюванням структурних зрушень, а й інвестиційно-інноваційних та науково-технічних.

Розробка нової промислової політики повинна спрямовуватися на забезпечення економічного зростання в довгостроковій перспективі, реалізацію інноваційної стратегії економічного розвитку, розширення соціальної сфери та її реформування, на визначення механізмів уникнення нестабільності. З цією метою пропонується розробка нової ендогенно орієнтованої стратегії структурних змін, а відтак на основі неї становлення ендогенно орієнтованої моделі розвитку економіки. Дана стратегія вимагає структурних змін у виробництві на основі використання та розвитку наукоємних , високотехнологічних галузей і виробництв, а також підтримки пріоритетів нових ефективних секторів економіки (інноваційних та інформаційних).

Список використаних джерел :

1. Зайцев Ю.К. Основні принципи формування концепції та моделі соціально-економічного розвитку України в умовах перехідного періоду // Стратегія економічного розвитку України . – К., 200 3 . – Вип.5. – С. 15-23.

2. Глинкина С. Проблемы економического роста в странах Центральной и Восточной Европы // Проблемы теории и практики управления . – 1997. - №2.