Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Третья международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (29-30 октября 2007 г.)

ДО ПИТАННЯ ПРО ОБДАРОВАНУ ОСОБИСТІСТЬ

К.б.н ., доктор філософії Пилип’юк Н.Б.

Західноукраїнський економіко-правничий університет

В останні роки все більшу увагу науковців і практиків привертає проблема обдарованої особистості. Організовуються конкурси, виставки, створюються різноманітні фонди для підготовки окремих особистостей. Це роблять люди, які розуміють, що обдаровані діти – національне багатство держави, що розвиток і виховання таких дітей вирішує завдання формування творчого потенціалу нашого суспільства, забезпечує науково-технічний прогрес. Але цього замало. Потрібно змінити характер навчання, запровадити особистісно орієнтовані індивідуальні програми навчальної, дослідницької, творчої діяльності. Система освіти повинна забезпечувати відповідні умови для розвитку в обдарованих дітей якостей творчої особистості. Розв’язання окреслених проблем розвитку особистості вимагає проведення кваліфікованої роботи спеціалістів психологічної служби системи освіти з комплексної психодіагностики, корекції, психотерапії, соціально-психологічного тренінгу, психотренінгу тощо.

В умовах сьогодення проблема обдарованих дітей потребує не лише підтримки меценатів, а в першу чергу – уваги уряду, тому і виникла необхідність створення спеціальної Державної програми, яка б забезпечила можливість реального творчого розвитку обдарованих дітей на всіх етапах їх навчання. Частина цих дітей успішно реалізує свої неабиякі інтелектуальні здібності і в умовах традиційного навчання. Лише 2006 року переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін стали 1011 старшокласників. За результатами четвертого етапу загальноукраїнських олімпіад 2006 року вперше 150 школярів отримали стипендії Президента України Віктора Ющенка. Також минулого року в міжнародних учнівських олімпіадах із математики, фізики, хімії, біології, екології та інформатики брали участь 26 школярів з України, з них 24 стали медалістами. Серед цих нагород було чотири “золоті” медалі, десять “срібних”, десять “бронзових”. А ще є переможці численних конкурсів, зокрема Малої академії наук. Однак деякі з них гостро реагують на спрямованість школи на “середнього учня” і на увагу до їхніх інтелектуальних здібностей. Психологічним відображенням цього стають невдоволення обдарованих учнів ставленням до них учителів, які часто втомлюються від таких “розумників”, ігнорування рутинної, на їхній погляд, системи навчання, тривожність, депресії, агресивність тощо. Обдаровані учні вимагають не менше ніж інші, індивідуального, особистого підходу, поваги до себе. Відсутність такого підходу призводить до втрати творчого потенціалу молоді.

Ранній вияв обдарованих дітей є новим завданням удосконалення системи освіти. Потрібна, на державному рівні, цілісна, науково обґрунтована система дій щодо забезпечення необхідних соціально-психологічних умов для розвитку обдарованої дитини, формування її як особистості, розробка єдиної концепції обдарованості, діюча система захисту талановитої дитини, державний контроль за роботою центрів по діагностуванню рівня здібностей дитини, створення державного банку талантів, спеціальна державна практична служба психологічної допомоги обдарованим дітям. І хоч ми проголосили незалежність України, розпорядитися своїми багатствами, особливо інтелектуальним потенціалом, не вміємо. А якщо так і далі піде, то скоро за нас це зроблять інші країни, які не проти переманити до себе талановиту молодь.

Сьогодні спостерігається захоплення створенням різних привілейованих шкіл, що мотивується необхідністю відродження інтелектуальної еліти. Але увага до обдарованих дітей, до таланту не повинна суперечити турботі про всіх дітей і принципам соціальної справедливості, а бути однією з сторін демократичного підходу до дитини.

В школах мали б бути підручники і програми в яких би врахувалися індивідуальні теми засвоєння матеріалу обдарованими дітьми, тому що універсалізація програми – це дискримінація обдарованої дитини. На жаль сучасна шкільна і вузівська освіта ще й досі в більшості орієнтована на середнього учня і студента, а обдаровані діти часто залишаються без належної уваги.

Сьогодні в розв’язанні проблем розвитку обдарованої особистості вже помітні деякі зрушення. Так, Міністерство освіти і науки України, Інститут педагогічної і психологічної освіти АПН України розробили методичні рекомендації щодо вияву обдарованості дитини та визначення галузі в якій найбільш яскраво виявляються її здібності. В Інституті психології ім. Г.Костюка створено лабораторію “Психологія обдарованості”, де запропонована психологічна модель інтелектуальної обдарованості, яка дозволяє розпізнати обдарованість в ранньому віці; проведена систематизація основних підходів до вивчення обдарованості і креативності ; розроблені психологічні моделі типів обдарованості; створена програма лонгітюдного спостереження за особистістю, що є надзвичайно цінним в теоретичному та прикладному аспектах проблеми обдарованості. З метою пошуку, виявлення і підтримки обдарованих дітей та на виконання Національної програми “Діти України”, при Українському центрі творчості дітей та юнацтва створено координаційну раду “Обдарована дитина” при якій діють дві науково-практичні лабораторії.

Концепцією Державної програми роботи з обдарованою молоддю на 2006 – 2010 роки передбачено щорічну державну підтримку в розмірі 15 мільйонів гривень для створення до 2010 року загальнонаціональної системи пошуку, розвитку, підтримки обдарованої молоді та сприятливих умов для реалізації їхніх здібностей в Україні. І це додає оптимізму.

Робота з обдарованими дітьми не закінчується періодом їх перебування в школі, а повинна продовжуватися у вищих навчальних закладах. Проте, як показує досвід, у вищій школі немає достатньо розробленої системи у роботі з обдарованими вчорашніми школярами. Викладачі ВНЗу часто не знають і не враховують вихідний рівень сформованості у студентів загальнонаукових вмінь і навичок – той плацдарм, з якого потрібно починати новий етап роботи, - скористатися методом діагностики сформованості вмінь і навичок, що дозволить визначити в студентських гуртках (вже на першому курсі) тих, хто на відповідному рівні володіє інтелектуальним, організаційним, інформаційним вмінням, має якості творчої особистості.

В Західноукраїнському економіко-правничому університеті з метою виявлення обдарованих студентів (особливо молодших курсів) використовується цілий ряд методичних прийомів: спостереження за навчальною діяльністю студентів, аналіз їх усних та письмових відповідей, проведення анкетних опитувань, спеціальних творчих завдань, тестів, дидактичних ігор. І сьогодні у роботі з талановитою молоддю у нас є певні напрацювання. Так, студенти, які виявили високий рівень знань, вмінь та навичок беруть участь у різного роду конкурсах і олімпіадах, залучаються до різноманітних інтелектуальних і фахових проектів, до суспільно-дослідницької практики (первинного збору соціологічної інформації та початкового аналізу цих даних). Студенти економічного факультету задіяні в проектах бізнесового, кураторського та аудиторського спрямування, а студенти юридичного факультету – в проектах, пов’язаних з юридичним консалтінгом тощо.

В процесі вдосконалення цієї роботи акцент діяльності зміщується в бік стимуляції активності студента, створення умов для самоорганізації його пізнавальної діяльності, у здатності самостійно, швидко і якісно удосконалювати свої знання, кваліфікацію – таким є сьогодні соціальне замовлення суспільства системі освіти.