Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Третья международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (29-30 октября 2007 г.)

Інформаційне забезпечення розвитку вітчизняних підприємств

К.е.н. Полянська А.С.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

В сучасних умовах успіх підприємства залежить від вміння своєчасно і професійно протистояти перемінам, що виникають як наслідок постійної зміни середовища, в якому вони функціонують. Відібрана та опрацьована інформація виступає індикатором змін та вказує на необхідність визначених дій, що попереджають, дозволяють уникати чи зменшують негативні наслідки їх впливу .

Таким чином, інформація перетворюється на важливий фактор розвитку, що дозволяє вирішувати поточні завдання та забезпечує конкурентні переваги і довгостроковий розвиток підприємства за допомогою цілеспрямованого, орга­нізованого процесу збирання, обробки, систематизації, нагромадження, зберігання, пошуку та надання (продажу) інформації економічним суб'єктам з ме­тою задоволення їх інформаційних потреб.

На сьогодні виникає необхідність не тільки в усвідомленні стратегічної важливості інформації у процесі діяльності організації, але і у пошуку концептуальних підходів щодо її включення у функціонально забезпечуючу підсистему розвитку організації. Однією із таких підсистем є концепція ресурсно-орієнтованого підходу до розвитку організацій, згідно якої розробка стратегії розвитку організації базується на виділенні внутрішніх ресурсів і можливостей організації у такій послідовності: визначення ресурсів організації, з'ясування її можливостей, визначення потенціалу розвитку на основі ресурсів і можливостей та вибір стратегії, що дозволяє ефективно використовувати можливості і ресурси організації для успішної діяльності [1, с.67]. У даній системі інформація, з одного боку, виступає елементом ресурсів, що створює додаткову вартість продукції чи послуг підприємства, а з іншого боку, дозволяє визначити можливості, які є у організації щодо перспектив майбутнього розвитку на основі отримання даних внутрішнього і зовнішнього середовища її функціонування.

Цілі, які ставить перед собою організація визначає інформаційні потреби. Потреби обумовлюють джерела отримання інформації та засоби її опрацювання. Для цього створюються сучасні інформаційні системи, основою яких є розвиток принципо­во нових засобів зберігання, обробки, перетворення, передавання та оновлення інформації. Створення та­ких систем та мереж на різних рівнях потребує ве­личезних інвестиційних ресурсів, розробки та реа­лізації відповідних інвестиційних проектів, організа­ції та функціонування ринку інформаційних продук­тів і послуг, відповідної інфраструктури. Основними елементами процесу інформаційного забезпечення організації є: засоби обчислювальної тех­ніки і техніки зв'язку (інформаційні технології, до складу яких входять мікро- та персональні ком­п'ютери, комп'ютерні системи, мережі передавання інформаційних продуктів — локальні, регіональні, державні, міждержавні та глобальні); інформаційні технології (засоби телекомунікацій — мережі обмі­ну даних, електронна пошта та ін.; комп'ютерні прог­рами, електронні бібліотеки та ін.), а також інформаційна культура суспільства (окремих людей, підпри­ємств, організацій, установ тощо), тобто комплекс знань і навичок користування різними джерелами інформації, в тому числі Інтернетом.

Таким чином, інформаційні потреби визначають інформаційне забезпечення, що тісно пов'язано із такими чинниками: власне інформація, як сукупність інформаційних потоків, що проходять між зовнішнім і внутрішнім середовищем організації; технічні засоби, як знаряддя збору, обробки та зберігання інформації; люди, як носії, споживачі та поширювачі інформації.

Без належної уваги до кожного іх вказаних чинників неможливий процес ефективного інформаційного забезпечення діяльності організації в сучасних умовах, особливо якщо мова йде про необхідність якісно нових параметрів її діяльності.

У контексті інформаційного забезпечення розвитку вітчизняних підприємств в сучасних умовах необхідно звернути увагу на сучасні концепції інформаційного забезпечення як системи ідей, підходів, принципів, що визначають призначення інформації, її зміст, характеристики і властивості.

На сьогодні все більшого значення набуває інформаційна концепція контролінгу , яка включає інформаційну підсистему керування видами діяльності, що базується на інформації про витрати, зовнішній фінансовій звітності та оцінці операційної діяльності й результативності стратегії [2, с.7]. Дана концепція дозволяє отримувати релевантну інформацію, необхідну для прийняття оптимальних управлінських рішень.

В умовах конкурентної боротьби особлива роль відводиться бенчмаркінгу як концепції інформаційного забезпечення порівняння товарів, виробничих процесів, методів. форм, систем управління, інших характеристик організації в цілому та її окремих частин з подібними елементами виробничо-управлінського типу інших організацій [3,с.671]. Бенчмаркінг дозволяє зібрати інформацію про найкращі взірці та після їх порівняння з досліджуваними аналогами визначити його конкурентні переваги.

Заслуговує уваги концепція стратегічних карт, основною ідеєю якої є отримання інформації по базових напрямках діяльності, що дозволяють досягнути стратегічних цілей на основі визначення стратегічних показників і стратегічних орієнтирі в діяльності організації [4].

Ефективність застосування вказаних концепцій інформаційного забезпечення організації залежить від якісної і кількісної оцінки інформаційних потоків, що вимірюється визначеною системою показників. Кількісну оцінку інформаційного забезпечення можна здійснити на основі визначення показника обсягу інформації, яка опрацьовується та її частки у загальному обсязі інформації, що надходить в організацію; показника швидкості обробки інформації; показника доступу до внутрішніх і зовнішніх джерел інформації тощо.

Якісні критерії оцінки інформаційного забезпечення організації формуються на основі таких вимог: своєчасність, достовірність. корисність, повнота, зрозумілість, надійність, об'єктивність, доцільність, порівнюваність , регулярність поступлення [5, с.100].

Таким чином, на сьогодні інформація є важливим ресурсом та можливістю будь-якої організації щодо визначення пріоритетних напрямків діяльності та вибору шляхів та резервів їх успішної реалізації.

Список використаних джерел :

1. Н.-Г.Ольве , Ж. Рой , М. Веттер . Оценка эффективности деятельности компании . Практическое руководство по использованию сбалансированой системы показателей : Пер. с англ. – М.: Издат . дом " Вильямс ", 2004.

2. Яковлєв Ю.П. Контролінг на базі інформаційних технологій. – К.: Центр навчальної літератури, 2006.

3. Шершньова З.Є. Стратегічне управління: Підручник. - 2-ге вид., перероб. і доп . – К.: КНЕУ, 2004.

4. Каплан Р., Нортон Д. Сбалансированная система показателей . – М.: Юнити , 2002.

5. Петренко С.Н. Контроллинг : Учеб / пособие . – К.: Ника-Центр , Эльга , 2004.