Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Третья международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (29-30 октября 2007 г.)

ВПЛИВ ПІДПРИЄМСТВ СЕРВІСНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА РОЗВИТОК РИНКУ МОРСЬКИХ КОНТЕЙНЕРНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

Щербина В.В.

Одеський національний морський університет

Сучасні тенденції глобалізації в контейнерному судноплавстві створили конкурентноздатне середовище, у якому роль посередників постійно зростає. Клієнти бажають, щоб надані послуги були «краще, швидше, дешевше». І якщо діяльність перевізників спрямована на зниження термінів доставки і вартості перевезень шляхом інвестицій у нові великогабаритні судна, термінали й операційні системи керування і контролю, то робота, пов'язана з прискоренням вантажно-розвантажувальних робіт, скороченням термінів зберігання вантажів, вибору оптимальних маршрутів перевезень, виконується підприємствами сервісної діяльності.

На ринку морських контейнерних перевезень при купівлі-продажу транспортної продукції функціонує безліч об'єктів сервісної діяльності, серед яких можна виділити експедиторів, агентів і фрахтових брокерів. Ф рахтовий брокер є посередником при фрахтуванні контейнерного тоннажу. Особливість ринку контейнерних перевезень полягає в тому, що об'єктом фрахтування може бути не тільки судно, але і його окремий вантажний простір – слоти (від англ. slot – шпарина). При здійсненні контейнерних перевезень може залишитися частина невикористаного тоннажу, тоді контейнерні оператори з метою одержання додаткового прибутку відфрахтовують частину вантажомісткості судна. Це надає перевізникам можливість обслуговувати певні напрямки, не використовуючи свої власні судна. Агенти судновласника в портах також є посередниками, тому що вони виконують наступні посередницькі функції при агентуванні контейнерного тоннажу: оголошення розкладу лінії, бронювання вантажів, котирування ставок, розсилання по запитах вантажовласників тарифів лінії, організація вантажних робіт відповідно до розкладу лінії, інформування вантажовласників про позиції судна/вантажу, організація перевалок за мультимодальним коносаментом тощо. Важливу роль в організації контейнерних перевезень грають транспортно-експедиторські компанії , які мають для цього відповідну виробничу базу (склади, транспортні засоби) і певний обіговий капітал. Так, у деяких країнах вони займають головні позиції в здійсненні контейнерних перевезень. Це пов'язано з тим, що перевізники зосередили свої зусилля, насамперед, на забезпеченні ефективної обробки повністю завантажених контейнерів (FCL) та створили можливість для посередників поєднувати та обробляти дрібні партії вантажів (LCL). Посередники успішно виступають в цій ролі і здатні організовувати ефективну логістику, що надає їм можливість істотно знижувати транспортні витрати. Найкрупніші з них одержали статус «перевізників, що не оперують суднами» (NVOCC).

NVOCCs виступають з однієї сторони як перевізники для відправників вантажу: вони приймають на себе відповідальність за вантаж, забезпечують клієнта коносаментом; з іншого боку, NVOCCs діють як клієнти для лінійних судноплавних компаній, складаючи розклад перевезень, організовуючи доставку від імені конкретного вантажовласника. При здійсненні перевезень «від дверей до дверей» NVOCCs можуть виступати як оператори мультимодальних перевезень. При цьому вони укладають договори з перевізниками на кожній ділянці маршруту і несуть відповідальність за вантаж на всьому шляху перевезення. В даний час NVOCCs домінують у сфері перевезень дрібних партій вантажу (LCL) і збільшують свою частку в здійсненні контролю над перевезеннями вантажних партій, що цілком заповнюють контейнер (FCL). У руках NVOCCs зосереджено 30-40 % світового ринку контейнерних перевезень. Усе це змушує океанських перевізників розглядати NVOCCs як потенційних конкурентів. Єдиним істотним бар'єром, що перешкоджає NVOCCs цілком контролювати морські перевезення, є заборона на укладання сервісних контрактів з вантажовласниками, виступаючи при цьому в ролі перевізника. Однак щорічно у Федеральну Морську Комісію (ФМК) США надходять клопотання від NVOCCs із приводу отримання дозволу для укладання сервісних контрактів. На сьогоднішній день ФМК реально розглядає можливість задовольнити прохання NVOCCs з цього приводу, і можливо, вже у недалекому майбутньому вони складуть реальну загрозу океанським перевізникам. На відміну від судноплавних компаній NVOCCs не володіють флотом і не несуть експлуатаційні витрати, при цьому NVOCCs фрахтують вантажний простір на «оптовій» основі і конкурують з перевізниками за «роздрібних» клієнтів, надаючи їм більш вигідні умови перевезення. У зв'язку з цим перевізники нерідко застосовують до NVOCCs дискримінаційні міри у встановленні ставок. Однак у практиці морських контейнерних перевезень досить часто зустрічаються випадки, коли NVOCCs прибігають до відповідних мір. Вони карають перевізників, не надаючи їм вантаж, доки не одержать вигідні умови і тарифи. Усе це пояснюється жорсткою конкуренцією на ринку морських контейнерних перевезень. Сторона, що займає головну позицію, може чинити тиск на інших учасників ринку з метою одержання більш вигідних умов.

Що стосується українського ринку морських контейнерних перевезень, то темпи росту контейнерних перевезень в Україні випереджають світові майже в чотири рази, а частка контейнерних перевезень через вітчизняні порти складає 86,2 % від загального обсягу перевезень вантажів у контейнерах. Але, на жаль, сьогодні в Україні майже всі контейнерні перевезення здійснюються іноземними компаніями. Тому значення підприємств сервісної діяльності в Україні дуже велике. Надаючи можливості для розвитку посередницької діяльності, і, у першу чергу, для NVOCCs , держава дозволить українським компаніям вийти на світовий ринок контейнерних перевезень.