Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Третья международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (29-30 октября 2007 г.)

ПРОБЛЕМА ВАЛЕНРОДИЗМУ В САТИРИЧНИХ ТВОРАХ МИКОЛИ ПОНЕДІЛКА

К. філол. н. Супрун В.М.

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Микола Понеділок – письменник-емігрант, який зумів вирватись з лабет ленінсько-сталінського режиму, випробувавши на собі його жорстоке правління й антиукраїнське ставлення. Тому твореній літературній фактурі письменник надає функції зброї за відновлення національної самосвідомості в ущільнених системою українців. Глибоке розуміння колоніального становища Батьківщини у радянський період втілилось у сатиричних творах митця, де чільне місце посіла проблема валенродизму (термін походить від імені головного героя однойменного роману «Конрад Валенрод » Адама Міцкевича).

Парадоксально, але руйнування системи здійснювалось і самими її апологетами, які, оспівуючи й возвеличуючи совєтське щасливе життя (якого й близько не було), підбурювали і так насилу тамовану людьми ненависть до себе (дехто не витримував, за що розплачувався, якщо не життям, то, принаймні, перебуванням у таборах, в кращому разі – психіатричних лікарнях). І. Моторнюк зазначає, що «певна руйнівна дія закладена була й у самих « хвалебниках » владі і партії» [1, с.31], оскільки вони розкривають приборканим червоною Москвою українцям вади режиму. Таких «героїв» той же дослідник називає «новітніми валенродами », закумулювавши у цьому визначенні нові, відмінні від класичних грані валенродизму . У фейлетоні «Барани-овечки» (збірка «Соборний борщ») «новітнім валенродом » є бригадир Шура, який перманентно ініціює зібрання колгоспників з питань комуністичного будівництва: «Було зібрання про ініціативу комуністичної партії щодо угноєння полів, відбулися масові збори про свиню, як вирішальний чинник для перемоги комунізму» [3, с.237] .

Сатиричний сміх зроджується уже в процесі переліку автором цілей безглуздих зібрань, що провокують людський гнів. Показуючи псевдодосягнення суспільно-соціального життя, він ще більше розкриває очі слухачів на те, що так захланно пробувала замаскувати влада, й тим самим посилює вибуховий настрій у залі. Тотожну категорію валенродів автор представляє й у сатиричному творі «Лекція про бактерії» (Збірка «Вітаміни») в образі Шури Довгоп’ятого . Розповідаючи про досягнення совєтської миловарної промисловості у боротьбі із західними паразитами, герой натрапляє на разючий супротив його словам старої баби Харитини, яка часто-густо й у руках того мила не тримала. « …Я чула, … що в Кореї при комуністах зробилося, як і в нас, у Совєтах , щасливе життя. То там, як і в нас, люди товстішають, веселішають. А раз жити стало веселіше, то й домашніх бактерій не обберешся » [2, с.2002]. Галерею образів таких «новітніх валенродів » змодельовано М.Понеділком у фейлетоні «Шпигун з Індії» (та сама збірка творів). Сюжет розбудовано навколо прийняття старої жінки до лав комуністичної партії. Адепти комунізму з усіх сил стараються подати переваги цього вчинку. Але, натрапивши на байдужість до вступу у партію героїні, оголошують її шпигуном на користь Індії. Абсурдна поведінка апологетів влади, з одного боку, викликає сміх, а з іншого – атестує безправність людини у тоталітарному суспільстві.

Таким чином, варто сказати, що «новітні валенроди » не просто пішли на співпрацю з комуно-соціалізмом , а стали виразниками і палкими охоронцями системи, навіть не підозрюючи, що своїм намаганням захистити владу, сприяли її руйнуванню, адже множили ненависть і гнів до себе уярмлених українців.

Список використаних джерел:

1. Моторнюк І. Новітній валенродизм : що це таке // Слово і час. – 2004. – № 12. – С. 27-35.

2. Понеділок М. Вітаміни: гумористичні образки по той і цей бік океану. – Буенос-Айрес: Вид-во Ю. Середяка , 1957. – 319 с.

3. Понеділок М. Соборний борщ. – Буенос-Айрес: Вид-во Ю. Середяка , 1960. – 400 с.