Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

К.е.н. Буряченко А.Є.

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

АЛЬТЕРНАТИВИ НА РИНКУ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Історично склалося так, що майже весь комплекс послуг з управління та обслуговування житла в населених пунктах України виконувався виключно житлово-експлуатаційними конторами, які й досі залишаються фактичними монополістами в цій галузі. Нестача коштів у місцевих бюджетів призвела до падіння рівня управління та обслуговування житла, внаслідок чого великий обсяг робіт з ремонту та утримання будинків, що повинні були здійснювати житлово-експлуатаційні контори, залишається невиконаним. Одним з виходів з цієї ситуації є запровадження в цій сфері елементів конкуренції в наданні комунальних, договірних засад, які здатні забезпечити значне підвищення якості обслуговування житла.

Декларації про необхідність "впровадження ринкових та конкурентних засад у сфері обслуговування житла" лунають з початку 90-х років і вже вилилися у цілу низку законодавчих і нормативних актів, в яких, на жаль, багато загальних побажань та рекомендацій, проте дуже мало норм прямої дії. Втім, кваліфіковане використання вже наявної нормативної бази дозволяє приватним структурам успішно працювати на діючому ринку обслуговування житла.

Необхідність пошуку альтернативних структур, які б могли ефективно та якісно забезпечити надання повного спектру послуг з управління та обслуговування житла та діяти в відповідному конкурентному ринковому середовищі, означає передачу функцій державних житлових організацій приватним підприємствам.

На сьогодні, послуги з управління та обслуговування житла недержавними установами здійснюються за трьома основними типами фінансування: «за фіксованою ціною», «процентними відрахуваннями» та прямі договірні відносини. При фінансуванні «за фіксованою ціною», місцеві органи влади на договірних засадах визначають відповідний обсяг фінансування в розрахунку за квадратний метр. Збирання ж квартирної плати залишається за місцевими органами влади. При використанні «процентних відрахувань» на приватні підприємства покладається обов’язок збирати квартирну плату за житлові приміщення та орендну плату за приміщення, що використовуються у комерційних цілях. Прибутком при цьому типу фінансування є відсоток від зібраної квартирної та орендної плати. При третьому типі - приватні підприємства безпосередньо підписують контракт з власниками житла на надання окремих видів комунальних послуг.

На сьогодні обсяг ринку житлово-комунальних послуг становить, за різними оцінками, 8-10 млрд. гривень на рік, а його охоплення приватними структурами становить на більше 5-6%. На нашу думку, с трімке роздержавлення сфери обслуговування житла почнеться з появою реальних санкцій щодо неплатників за комунальні послуги та вільного ціноутворення у галузі.

Дійсно, якщо ціноутворення на тепло, газ, телефон, електроенергію можна умовно вважати ринковим, то розцінки на комунальні послуги (вивезення сміття, ліфт, прибирання сходових кліток, поточний ремонт даху та стін, обслуговування ліфтів, робота сантехніки тощо) встановляється без врахування реалій економічного життя. За підрахунками Центру сприяння житловим та муніципальним реформам різниця в собівартості комунальних послуг в Україні (в залежності від стану житлового фонду, його знаходження, інших факторів) може досягати 10 разів. Саме перехід на ринкові умови господарювання на ринку комунальних послуг дозволить врахувати особливості в ціноутворенні в кожній окремій адміністративно-територіальній одиниці.

В цій ситуації мешканці багатоквартирних будинків будуть змушені шукати можливість укладати з недержавними структурами прямі угоди, ініціювати конкурси на право обслуговування своїх будинків та прибудинкових територій, що значно підвищить якість обслуговування, а в перспективі - і зниження його вартості.

Література:

1. Місцеві фінанси в Україні: Правове регулювання: Навч . посібник /Близнюк О.С., Губернська Н.Л., Музика О.А. та ін. – К.: Дакор , КНТ, 2007. – 316 с.

2. Бялкина Т.М. Муниципальное право Российской Федерации : Практикум. – М.: Юристъ , 2000. – 128 с.

3. Гура Н.О. Облік у житлово-комунальному господарстві: теорія і практика. К.: Знання, 2006. – 351 с.

4. Житловий кодекс Української РСР: - К.: Велес, 2005. – 64 с.

5. Круш П.В., Кожемяченко О.О. Муніципальне управління: Навч . посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 168 с.

6. Мельник А.Ф., Монастирський Г.Л., Дудкіна О.П. Муніципальний менеджмент: Навч . посібник / За ред. А.Ф. Мельник. – К. Знання, 2006. – 420 с.

7. Постовой Н.В. Муниципальное право России . – М.: Новый Юрист, 1998. – 350 с.