Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Корнієнко О.В., Сердюк Л.В.

Харківський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України

Вплив іноземного капіталу на банківську систему України

В останні роки банківський сектор України зіткнувся з рядом проблем, однією з яких є неспроможність українських банківських установ конкурувати з іноземними, частка яких на вітчизняному ринку постійно зростає. Також таке становище поглиблюють процеси глобалізації, які мають безпосередній вплив на банківську систему України.

Отже, процес інтеграції іноземного капіталу в банківський сектор України потребує активного дослідження, адже він може негативно вплинути на банківську систему, від якої залежить стабільний економічний розвиток країни.

Сьогодні розширюється спектр банківських послуг, виникають нові форми бізнесу, способи комунікацій та ринки збуту. За таких умов загострюється конкуренція, що вимагає від банківських установ вміння активно реагувати на зміни, що відбуваються.

Н адмірна концентрація іноземного банківського капіталу на ринку банківських послуг в Україні являється загрозою для її стабільного функціонування. Тому основні дії повинні бути направлені на обмеження можливостей його подальшої монополізації, а відтак і відповідного диктату цін на банківські послуги для клієнтів. До 2005 року банки з іноземним капіталом не дуже конкурували з вітчизняними – частка іноземного капіталу в статутному капіталі банків за станом на 01.01.2005 р. становила лише 9,6%. Однак за рік інтерес західних інвесторів до України значно підвищився: за станом на 01.01.2006 р. частка іноземного капіталу в статутному капіталі банків становила вже 19,5%, на 01.01.2007 року відбулося збільшення іноземного капіталу до 27,6%, а на 01.07.2008 року він становив вже 40,5% [3].

Тому активний вплив іноземних банків є не бажаним на сучасному етапі розвитку вітчизняної банківської системи. Насамперед це пов’язано з тим, що відбувається скорочення кількості національних банківських установ за рахунок збільшення іноземних банків. Також це сприяє переходу потенційних вкладників, які знаходяться в пошуках дешевих ресурсів, до іноземних конкурентів, які мають більш сприятливі умови для отримання максимального прибутку на території України.

Банки з іноземним капіталом направляють свою діяльність на операції з високим прибутком. Через їхню діяльність відбувається ускладнення в нагляді за ними відповідних уповноважених органів та зростає загроза збільшення операцій направлених на відмивання доходів отриманих злочинним шляхом. Тому н еобхідною умовою для збільшення іноземного капіталу є постійний контроль за останнім з боку держави. Державна політика повинна бути направлена на збільшення позитивних ефектів від приходу іноземного капіталу та зменшення негативних.

Досягти позитивного ефекту від приходу іноземного капіталу можна за рахунок забезпечення належного рівня прозорості джерел зовнішнього інвестування, а також розробка системи заходів, спрямованих на запозичення передового досвіду. Також, для ефективного контролю іноземного капіталу в банківській системі України, необхідно здійснювати ретельний підбір нових партнерів та потенційних інвесторів.

Для ефективної роботи банківській системі України потрібно поступово розвивати мережу закордонних підрозділів, а також підвищувати технічні та комунікаційні можливості вітчизняних банків. Хоча вихід на закордонні ринки банківських послуг в даний час не є головною метою для українських банківських установ, але умови ефективної діяльності потребують наявності співпраці з іноземними банками. Альтернативою для них є створення альянсів із розвинутими транснаціональними банками світу.

На сучасному етапі розвитку залишається значна загроза неконтрольованого збільшення впливу іноземного капіталу на банківський сектор економіки та витіснення вітчизняних банків з фінансового ринку. Зважаючи на те, що банківська система фактично є гарантом фінансової безпеки держави, її залежність від кон'юнктури на світових ринках зробить її вразливішою до глобальних фінансових криз. За таких умов постають питання збереження конкурентних переваг вітчизняних банків.

Таким чином, в сучасних умовах фінансової глобалізації, банківська система має певні недоліки функціонування, які потребують негайного вирішення.

Література:

1. Ворода Л. Консолідація банківських установ як ефективний спосіб нарощення власного капіталу банків // Банківська справа. – 2007. - № 6. – С. 26-36.

2. Кириченко М.М. Вплив іноземного капіталу на розвиток банківської системи України // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – №6. – С. 9-15.

3. Основні показники діяльності банків України на 1 липня 2008 року // Вісник Національного банку України. - 2008. – № 8.

4. Папуша А. Глобалізація у банківській сфері // Вісник Національного банку України. – 2007. – № 7. – С. 40–41.

5. Смовженко Т., Другов О. Управління процесом зростання участі іноземних інвесторів у роботі банківської системи України // Вісник Національного банку України. – 2008. – № 1. – С. 16–19.

6. Торяник Ж.І. Роль іноземного капіталу у забезпеченні достатності ресурсного потенціалу банків // Актуальні проблеми економіки. – 2008. – №3. – С. 182-188.