Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Андрієвська О.М.

Харківський національний аграрний університет імені В.В.Докучаєва

ПЕРЕДУМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ОРГАНІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА В УКРАЇНІ

Друга половина ХХ сторіччя характеризувалася бурхливим розвитком техніки, індустріалізацією народного господарства, інтенсифікацією виробництва харчових продуктів для забезпечення населення планети. Постійно зростаюче населення планети створює демографічну ситуацію, яка негативно впливає на екологію.

Прагнення збільшити ресурси харчування приводить до швидкого погіршення екологічної ситуації у сфері сільськогосподарського виробництва. Відбуваються виснаження ґрунту (зменшення гумусу), його ущільнення і засмічення мінеральними речовинами, отрутохімікатами, забруднення водоймищ, продуктів харчування. У результаті зменшення внесення органічних добрив останнім часом спостерігалося істотне зниження гумусу.

Крім екологічного аспекту на сучасному етапі розвитку народного господарства за умов енергетичної кризи та значного підвищення цін на добрива, пестициди й інші хімічні препарати важливе значення має розробка і впровадження технології вирощування сільськогосподарських культур, що сприяють збереженню колишніх темпів зростання виробництва продукції. Також є необхідність кардинального покращення екологічної, економічної та соціальної ситуації на селі, якості життя сільського і міського населення.

В Україні завдяки спаду сільськогосподарського виробництва й зменшенню закупівель господарствами хімічних засобів захисту рослин і мінеральних добрив є великі території відносно чистої землі. Україна за своїм природнокліматичним та ресурсним потенціалом має можливість зайняти одне з провідних місць серед виробників екологічно чистої сільськогосподарської продукції та її реалізації шляхом експорту, а також для її постачання на внутрішній ринок.

У зв’язку з вищевикладеним вагоме місце займає впровадження біологічних технологій вирощування сільськогосподарських культур.

Одним з напрямів біологізації є біологічне землеробство. Кінцева мета альтернативного землеробства - екологічно збалансоване землеробство і тваринництво з метою забезпечення людини екологічно чистими продуктами харчування. Альтернативне землеробство не означає повернення до старої екстенсивної технології, хоч і не виключає використання окремих її елементів [1].

В лютому 2006 року IFOAM презентувала рейтинг «органічних» країн. Лідирує в цьому рейтингу Австралія з 12,1 млн га, за нею йдуть Китай (до речі, лідер за темпами росту екоземлеробства) — 3,5 млн і Аргентина — 2,8 млн га. Для порівняння, 2003 року трійка лідерів була такою: Австралія — 11,3 млн га, Аргентина — 2,8 млн та Іспанія — понад 1 млн га. За прогнозами аналітиків до 2010 року в ЄС близько 30% сільськогосподарських земель "працюватимуть" на екологічне землеробство. [ 2 ].

Але існують сумніви щодо таких оптимістичних прогнозів. В країнах ЄС обмежені можливості виробництва екологічно чистої продукції попри активне розширення ринку органічних продуктів. Критеріями обмеження є бідні ґрунти на яких тривалий час застосовувались інтенсивні технології.

Результати досліджень, проведених Інститутом альтернативного сільського господарства Генрі А. Уоллеса свідчать про те, що при застосуванні органічних технологій прибутку фермерів можуть виявитися рівними або навіть більшими, ніж в звичайних господарствах. Органічні системи землеробства можуть бути більш прибутковими за рахунок наступних чинників: менша частка відходів, великі урожаї, велика посухостійкість. Більш того, дослідження виявили, що споживачі по всьому світу готові платити велику ціну за продукцію органічного землеробства [3]

В Україні органічним землеробством займаються окремі ентузіасти без державної підтримки на законодавчому рівні, створюються громадські організації, клуби органічного землеробства.

Для подолання замкненого кола технологічної та енергетичної залежності, зупинити подальшу деградацію землі як базового фактору продуктивності в АПК, потрібна зміна моделі розвитку сільського господарства в Україні. Фактично перед Україною стоїть завдання переходу від індустріального АПК до моделі органічного землеробства та від „хімічно-допінгової” продуктивності до відродження природної біопродуктивності грунтів.

Але при впровадженні органічного землеробства в Україні залишається низка не вирішених проблем, а саме відсутність закону про органічне землеробство та сертифікацію органічної продукції, відсутність національної системи сертифікації та контролю органічних господарств і виробленої ними продукції; • відсутність відповідної внутрішньої інфраструктури, необхідність інтеграції в міжнародні структури (ЄС, IFOAM) та забезпечення доступу на зовнішні ринки органічної продукції.

Сьогодні активно відбувається формування ринку органічної продукції в світі. Тому в Україні потрібно приділяти увагу вирішенню першочергових завдань для розвитку органічного виробництва з тим, щоб стати експортером цієї продукції в країни ЄС та на світовий ринок. Наша країна має усі передумови щоб зробити це.

Бібліографічний список:

1. Кисель В.И. Биологическое земледелие в Украине: проблемы и перспективы. – Харьков: Штрих, 2000. – 162с . 2. І. Шувар Біологічне землеробство та його перспективи // http://journal.agrosector.com. ua/archive/22/383. 3. В. Колесникова Развитие органического земледелия в мире // http://www.seu.ru/vesti/2001-04/26.htm