Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Чайковська О. Б.

Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЩОДО ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОГО КОНТРОЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ГАЛУЗЕЙ ТЕПЛО-, ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Постановка проблеми . Суб’єкти природних монополій у житлово-комунальному господарстві України виробляють життєво необхідну продукцію, яка справляє вагомий вплив на всі напрямки розвитку економіки держави та соціальний стан у державі. Тому вибір оптимальних напрямів державного регулювання діяльності суб’єктів природних монополій в житлово-комунальній галузі є ключовим моментом здійснення реформи у житлово-комунальному господарстві України.

Актуальність проблеми . Значна кількість невирішених проблем у цій сфері та їх висока соціальна значущість обумовлюють необхідність проведення докорінних перетворень, які неможливо здійснити без проведення ефективної політики тарифоутворення на ринках природних монополій, які працюють у сфері комунальних послуг. Тож надзвичайно важливим є наукове дослідження методів та принципів здійснення регулювання даних ринків в умовах трансформаційної економіки.

Більшість порушень законодавства про захист економічної конкуренції виявлених органами Комітету пов’язано насамперед з тим, що сьогодні в галузі існує ряд проблемних, неврегульованих питань.

Тарифи на послуги підприємств житлово-комунальної сфери, які діють на ринках, які перебувають у стані природної монополії, розраховуються на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 10.07.2006 № 955 «Про затвердження Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води» та від 12.07.2006 № 959 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення». Органами Антимонопольного комітету під час здійснення перевірок дотримання законодавства про захист економічної конкуренції виявлено порушення вимог зазначених постанов, недотримання яких має також ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

При цьому не можна погодитись з тим, що тарифи не повністю відшкодовують витрати підприємств житлово-комунального господарства, оскільки включення у тариф необґрунтованих витрат і наднормативних втрат, пов’язаних з господарською діяльністю суб’єктів природних монополій, провадиться в основному виходячи з фактичних витрат попереднього звітного періоду, а не на основі економічно обґрунтованих нормативів.

Безумовно необхідно вживати заходів щодо підвищення рівня розрахунків споживачів за отримані послуги. Разом з тим, однією з причин низького відсотку проплат споживачами за отримані послуги, є низька їх якість, надання цих послуг в неповному обсязі тощо. При цьому, у тариф подекуди включені необґрунтовані витрати і наднормативні втрати, пов’язані з господарською діяльністю суб’єктів природних монополій.

Інформація наявна в Комітеті свідчить про те, що діючими нормативно-правовими актами порядок проведення перерахунків за ненадані послуги з централізованого водо-, теплопостачання врегульовано недостатньо. Відсутній єдиний підхід щодо порядку здійснення перерахунків, їх періодичності тощо. Відсутність такого порядку проведення перерахунків фактично призводить до зростання розміру плати за отримані послуги.

Активні дії Комітету на ринках житлово-комунальних послуг створили в суспільстві враження, що Комітет контролює рівень тарифів на ці послуги. Але це не так. Кожен державний орган, за Конституцією, має діяти тільки в межах повноважень, покладених на нього Законом. Законами визначено, що тарифи на житлово-комунальні послуги встановлюють органи місцевого самоврядування, а контролюють обласні державні адміністрації. Повноваження щодо розгляду розрахунків з економічного обґрунтування планових витрат на житлово-комунальні послуги суб’єктів господарювання всіх форм власності та надання висновків покладено на Держцінінспекцію.

Органи Комітету контролюють дотримання регулюючими органами порядку встановлення таких тарифів.

Література:

1. Про захист економічної конкуренції: Закон України від 11 січня 2001 року № 2210-ІІІ.

2. Про затвердження Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води: Постанова Кабінету Міністрів України від 10.07.2006 № 955.

3. Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення: Постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2006 № 959.

4. Костусєв О.О. «Конкурентная политика в Украине»: Монографія. – К.: КНТЕУ, 2005

5. Черненко С.О. Конкуренція та ефективність товарних ринків в Україні: Монографія. – К.: КНТЕУ, 2006