Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Контурова С.М.

Науково-дослідний економічний інститут, м. Київ

Механізм державного регулювання створення та діяльності транснаціональних корпорацій українського походження

Процес транснаціоналізації економічної діяльності є складним і динамічним, що постійно доповнюється новими тенденціями і явищами, які в значній мірі роблять вплив на сучасну світову економіку. Тому даний процес є актуальним на сьогоднішній день.

Не дивлячись на достатнє вивчення процесу транснаціоналізації економіки, стосовно економіки України він розглядався дослідниками, як правило, лише через окремі, приватні його прояви, у літературі переважають роботи фактологічного характеру, що обмежуються констатацією фактів експорту-імпорту прямих інвестицій.

Враховуючи відмічені обставини, транснаціоналізація економіки припускає створення власних транснаціональних структур, здатних на рівних конкурувати з ТНК розвинених країн як на своїй території, так і за її межами. Ефективне вирішення проблеми транснаціоналізації економічної діяльності має істотне значення не тільки в економічній, але і політичній сфері.

У сучасних умовах, коли основними чинниками формування конкурентоспроможності країн, реалізації їх конкурентних переваг на міжнародних ринках є наявність у них компаній, що здійснюють діяльність в міжнародному масштабі, вбудовування українських компаній в економіку іноземних держав може не тільки принести Україні істотні вигоди, створюючи умови для нарощування українського експорту та отримання доступу до ресурсів іноземних держав, але і створює сприятливий грунт для збільшення політичної ваги держави на міжнародній арені.

Крім того, важливість запропонованого дослідження обумовлюється необхідністю визначення шляхів активізації формування та функціонування ТНК українського походження (ТНК УП).

Проте недостатньо вивченим залишаються методичні підходи щодо розробки механізму сприяння та контролю діяльності ТНК УП, забезпечення сталого розвитку національної економіки, перспективи інтеграції України у міжнародну економічну систему за рахунок діяльності власних корпорацій.

Задача дослідження полягає у розробці механізму регулювання процесу формування ТНК УП, який враховує інноваційний шлях розвитку української економіки.

В сучасних умовах, що характеризуються тимчасовим згортанням споживання на світових ринках, прискориться процес консолідації українських експортних потужностей навколо вітчизняних фінансово-промислових груп (ФПГ), оскільки наявні ресурси будуть переспрямовані у реальний виробничий сектор. Скорочення можливостей для відтворення торгового і кредитного капіталу, загострення міжнародного конкурентного середовища для експортоорієнтованих ФПГ потребує диверсифікацію вітчизняного капіталу у нові виробничі ніші (наприклад, вітчизняний сільськогосподарчий сектор), а також відповідну підтримку та контроль з боку держави, що сприятиме створенню реальних національних корпорацій, а у перспективі і власних ТНК.

Спираючись на існуючу систему економічних відносин ТНК і держави в умовах глобалізації запропонований організаційно – економічний механізм державного регулювання створення та функціонування ТНК УП (рис.1).

Запропонований механізм прискорить процес створення власних корпорацій, які у періоди економічних потрясінь спираються на підтримку своїх філій у країнах, що у меншому ступеню охоплені кризою, вільніше формують поведінку під час криз, щоб запобігти невигідним змінам і стимулювати необхідні.

Організаційно-економічний механізм державного регулювання створення та функціонування ТНК УП

Рис. 1. Організаційно-економічний механізм державного регулювання створення та функціонування ТНК УП.

Завдяки інтернаціоналізації своєї діяльності вони перебувають у привілейованому становищі порівняно з усією економікою країни базування. Розширення за рахунок іноземних філій сфери обігу та виробництва і зростання їх ефективності сприяє посиленню фінансової стійкості ТНК, допомагає їм пережити періоди економічних криз.

Таким чином, посилення економічних позицій ТНК дадуть підстави очікувати поступову нормалізацію взаємовідносин бізнесу і влади, так як влада зосереджує у своїх руках найважливіші важелі, що впливають на ефективне функціонування бізнесу – управління приватизацією державних підприємств, наділення пільгами і преференціями, надання широкої фінансової підтримки. Тому головною справою приватного бізнесу і держави є створення, підтримка у перспективі власних ТНК.

Список літератури

1. Майєр Дж.М. Міжнародне середовище бізнесу: конкуренція та регулювання у глобальній економіці: Пер. с англ. / Дж. М. Майєр, Д. Олесневич. – К.: Либідь, 2002. – 703 с.

2. Світова фінансова криза є могутнім стимулом для української економіки, – експерт. // http://www.rbc.ua/finance/2008/09/30/439612.

3. Формування великого приватного капіталу в Україні /О.Й. Пасхавер, Л.Т. Верховодова, Л.З.Суплін. В надзаг.: Центр економічного розвитку. – К.: «Міленіум», 2004. – 90 с.