Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

К.е.н. Демчук Н.І.

Дніпропетровський державний   аграрний університет

Механізм фінансового забезпечення інвестиційної діяльності підприємств україни

Найбільш гострим питанням механізм фінансового забезпечення інвестиційної діяльності в Україні залишається проблема формування ресурсної бази, достатньої для реалізації інвестиційної стратегії. Можливості регіональних бюджетних джерел, а саме розміри б юджету розвитку, не можуть задовольнити потреби в інвестиційних ресурсах. Є диною продуктивною роллю, яку на сьогоднішній день здатне виконувати держава для пожвавлення інвестиційної активності, є діяльність по правовому забезпеченню і гарантуванню приватних інвестицій. Розвиток цього виду діяльності набуває все більшого значення внаслідок того, що в Україні практично відсутня система ефективних власників, які здатні самостійно реалізовувати великомасштабні інвестиційні проекти , а залучення ресурсів ззовні унеможливлене внаслідок нестабільності політичної та економічної ситуації в державі .

У зв'язку з вищесказаним, на нашу думку, в Україні одним з найважливіших важелів піднесення економіки стає використання проектного кредитування. У міжнародній практиці воно є відносно новою формою запозичення коштів, а також особливо актуальною формою для тих країн і регіонів , які потребують розширення і модернізації виробничих потужностей. Основою проектного кредитування є ідея фінансування інвестиційних проектів за рахунок доходів, які принесе підприємство, що створюється або модернізується в майбутньому.

Даний напрям діяльності має великі перспективи розвитку в Україні , оскільки цьому сприяють наступні об'єктивні причини. По-перше, це необхідність створення системи ефективних власників у формі консорціумів банків, інвестиційних пулів та інших організацій, робота яких зосередиться навколо реалізації конкретних інвестиційних проектів. По-друге, крупні комерційні банки сьогодні здатні організувати навколо себе відповідну структуру, що акумулює необхідний кредитний та інвестиційний потенціал. По-третє, зацікавленість держави в залученні приватних інвестицій, і його здатність створити правове забезпечення для захисту крупних вкладень.

Процес формування механізму фінансового забезпечення інвестиційної діяльності підприємств ґрунтується на визначенні пріоритетів інвестиційного розвитку в рамках загальноекономічних завдань. Вирішення останніх опосередкує побудову і реалізацію інвестиційної стратегії, тобто створенням чітко структурованої моделі взаємодії встановлених пріоритетів з об'єктивно існуючими обмежувачами.

Як основні обмежувачі виступають наявні можливості залучення і ефективного освоєння ресурсів, а також адміністративні бар'єри , нестабільність законодавчої бази, наявність тіньової економіки, незадовільний стан виробничих фондів і інше. Інвестиційна стратегія виступає основним інструментом розвитку інвестиційного процесу. Результатом функціонування системи стратегічного планування є сукупність взаємозв'язаних планів по досягненню мети інвестиційного процесу.

Успіх від залучення та освоєння інвестиційних ресурсів, залежить від наявності організаційних передумов, що сприяють реалізації інвестиційної політики промислових підприємств. Як першочергові з них виділимо наступні:

1. Інвентаризація, сертифікація і формування конкурентного середовища між учасниками інвестиційної діяльності, що необхідно не тільки для підтримки контактів з учасниками інвестиційного процесу, але і для захисту всієї інвестиційної сфери від недобросовісного партнерства (підготовка недостовірних проектів, надання фіктивних гарантій і застав, не ліцензована   діяльність фінансових інститутів). Спрощення процедур інвентаризації та сертифікації покликане забезпечити розширення кола учасників інвестиційного процесу і, як наслідок, створення конкурентного середовища між ними.

2. Уніфікація правил і процедур інвестиційного процесу в регіоні, коли вибір між ефективністю і лояльністю залежатиме від того, що приносить більший дохід.

3. Масова передінвестиційна підготовка на промислових підприємствах. Проведення семінарів , перепідготовка керівників, запуск команд консультантів методично і організаційно забезпечують реалізацію нововведень, що викликаються реалізацією проекту.

4. Методична і інформаційна допомога в підготовці інвестиційних проектів, яка може здійснюватися дослідницькими інститутами і консалтинговими компаніями .

1. Підготовка систематизованої інформації про наявність проектів, потреб в інвестиціях і потенційних інвесторах, що знижує витрати і час учасників інвестиційного процесу на пошук один одного.

2. Презентація інвестиційних проектів, на яких учасники інвестиційної діяльності дістають можливість встановити необхідні контакти.

3. Розвиток розгалуженої інфраструктури інвестиційної діяльності і підтримки сфер економіки. Підтримка на всіх рівнях державного управління, відповідно до логіки і пріоритетів інвестиційної політики, повинна включати умови для формування і розвитку конкурентної інвестиційної інфраструктури з організації, забезпечення, підтримки інвестиційного процесу.

4. Постійний контроль за ходом інвестиційного процесу на промислових підприємствах.