Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Філіппова О.С., Корякіна К.В.

Донбаська національна академія будівництва та архітектури

УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВИКОНАННЯМ МІСЦЕВИХ ЦІЛЬОВИХ ПРОГРАМ ЖКГ

Протягом останніх років у житлово-комунальному господарстві накопичилось досить значна кількість проблем, які потребують негайного вирішення. Разом з тим, на сьогоднішній день в Україні розроблено і прийнято достатню кількість державних програм у сфері реформування ЖКГ. Переважно вони носять лише організаційний узагальнений характер і не враховують місцевих умов розвитку. Тому актуальним уявляється перегляд підходів до створення програм такого рівня та створення ефективної сучасної системи з їх супроводження на протязі терміну реалізації.

В умовах ринкової економіки в системі регіонального управління наряду з загальнодержавними програмами реформування та розвитку ЖКГ підвищується роль міських цільових програм. За своїм змістом цільові програми в регіональному господарстві є не лише комплексом заходів, спрямованих на усунення структурних диспропорцій. Вони мають бути спрямовані на ефективне використання наявного регіонального соціально-економічного потенціалу з метою удосконалення структури ЖКГ для повного і якісного задоволення життєво важливих потреб населення території.

Як приклад, в м. Макіївка Донецької області з метою сприяння забезпеченню раціонального поєднання державних, відомчих і місцевих інтересів у процесі трансформації структури в регіональному ЖКГ протягом п’ятнадцяти років спеціалізованими відомчими структурами щорічно складаються та запроваджуються міські цільові програми розвитку і реформування житлово-комунального господарства. Загалом за останні роки по даним управління міського житлово-комунального господарства м. Макіївки було затверджено більше 30 цільових програм, що передбачають вирішення широкого кола проблем в сфері ЖКГ (рис. 1).

Фактичні витрати місцевого бюджету м. Макіївка по цільових програмах розвитку і реформування ЖКГ за 2003-2007 рр.

Рис. 1. Фактичні витрати місцевого бюджету м. Макіївка по цільових програмах розвитку і реформування ЖКГ за 2003-2007 рр.

В ході комплексного аналізу процесу виконання міських цільових програм м. Макіївки авторами була виявлена дуже низька загальна ступінь реалізації кожної з програм (не більше 35%). При цьому в більшому обсязі майже по усіх програмах виконані заходи, які носять чисто організаційних характер і, як правило, виконуються власними силами (тобто потребують зусиль одного структурного підрозділу) та дуже низьку реалізацію тих заходів, виконання яких спрямовано на вирішення (технічне оснащення, заміну тощо) першочергових завдань і пов’язане з використанням значних фінансових коштів.

При цьому були з’ясовані наступні основні причини недовиконання цільових програм:

1. Несвоєчасність оформлення органами місцевого самоврядування кошторисної, конкурсної документації і ухвалення необхідних для здійснення співфінансування нормативних правових актів.

2. Відсутність коштів в місцевих бюджетах для забезпечення необхідних об'ємів співфінансування.

3. Невиконання контрактів підрядниками.

4. Значне відставання фінансування системи ЖКГ від плану виконання загального фонду держбюджету.

Слід нагадати, що для більш ефективного освоєння державних грошей 1 березня 2007 року Кабінет міністрів України реорганізував Міністерство архітектури, будівництва та з питань ЖКГ у два самостійні органи - Міністерство будівництва та Міністерство з питань ЖКГ, що мало сприяти підвищенню керованості галузі. Але не дивлячись на це, за матеріалами перевірок Рахункової палати з початку 2007р. фінансування системи ЖКГ відбувалося із значним відставанням від плану виконання загального фонду держбюджету. Підтвердженням цього факту є дані, представлені Асоціацією міст й громад України у табл.1. Слід зазначити, що така тенденція зберігається вже протягом декількох років

Таблиця 1 Перерахування субвенцій держбюджету найкрупнішим містам України

Місто

Субвенції

Передбачений об'єм фінансування, млн. грн.

Профінансовано станом на 1.10.2007р.,

млн. грн

Освоєно станом на 1.10.2007р., млн. грн.

Київ

По МінЖКГ

114,0

14,0

12,6

По Мінбудівництва

16,7

10,4

8,5

Донецьк

По МінЖКГ

43,9

0

0

По Мінбудівництва

32,2

8,0

8,0

Львів

По МінЖКГ

34,3

12,5

7,9

По Мінбудівництва

5,4

1,2

0,9

Луганськ

По МінЖКГ

42,4

13,3

5,1

По Мінбудівництва

1,73

0,4

0,05

Дніпрове-тровськ

По МінЖКГ

96,9

21,3

2,1

По Мінбудівництва

-

-

-

Вважаємо, що для рішення означених проблем доцільно проведення наступних заходів:

1. Розробка та запровадження:

а) нормативно-методичного забезпечення (сукупності документів, що регламентують для учасників програм зміст, методику підготовки і форму програмних документів – концепцій, планів, експертиз, звітів, а також процедури для учасників на усіх стадіях здійснення програм);

б) організаційно-управлінське забезпечення (методів проектування, оптимальної організаційної структури управління та контролю тощо).

2. Зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування та підвищення рівня фінансування системи ЖКГ за рахунок коштів місцевого бюджету можливо досягти за рахунок оптимального розподілу податків і зборів між державним і місцевими бюджетами та перерозподілу прибуткових джерел між корзинами доходів місцевих бюджетів.

3. Обґрунтування місцевими замовниками на етапі розробки концепцій програм планових значень та набору показників досягнення мети програм, обчислення стандартних проектних показників та наведення висновків щодо очікуваних соціально-економічних результатів.

4. Визначення на законодавчому рівні щомісячного порядку переказу субвенцій з державного бюджету до місцевих, взагалі, та удосконалення діючого порядку перерахування коштів з центру на місця, зокрема.

Література:

1. Закон України «Про державні цільові програми» від 18.03.2004 № 1621- IV .

2. Копылов В.А. Программно-целевой метод финансирования ТЭК Украины: пути совершенствования // Теория и практика управления. -2004. - №12. – с.26-29.

3. Ніколаєв В.П., Антонюк Ю.Я. Удосконалення управління державними програмами (на прикладі житлово-комунальної галузі) // Науковий вісник національного університету ДПС України. – 2008. - № 2(41). – с.100-105.

4. http :// makeyevka . dn . ua / ua / economics / budget / budget . html