Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Панасенко Н.Л.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка

КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ АГРАРНИМ РИНКОМ

Україна має один із найбільших потенціалів серед європейських країн для розвитку виробництва сільськогосподарської продукції. Але аналіз нинішньої ситуації показує наявність в країні тенденції до спаду виробництва та споживання продовольства, що призводить до погіршення добробуту та рівня життя населення. Так виробництво зернових культур на одну особу зменшилось від 807 кг в 2005 р. до 732 кг в 2006 р. та 630 кг в 2007 р., а виробництво молока на одну особу – від 291 кг в 2005 р. до 284 кг в 2006 р. та 264 кг в 2007 р. [1]. Проблеми в розвитку сільського господарства свідчать про неефективність механізму як державного, так і регіонального управління агропромисловим комплексом (АПК).

При розподілі повноважень між загальнодержавними та регіональними органами управління слід прагнути до максимальної децентралізації влади та узгодження механізмів державного регулювання і саморегулювання, забезпечення максимальної збалансованості, узгодженості і синхронності розвитку всіх складових АПК – сільськогосподарського виробництва, його інфраструктури, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції [2].

Для ефективного регіонального управління ринком сільськогосподарської продукції потрібно розробити науково обґрунтовані методи та методики прийняття управлінських рішень, засновані на базі сучасної теорії управління, економіко-математичного моделювання, прогнозування динаміки показників. Основою для розробки таких методів повинна бути концепція формування ефективного механізму регіонального управління аграрним ринком, що визначає цілі, принципи та методи управління на рівні регіону.

Для дослідження регіонального АПК потрібно використовувати системний підхід, що ґрунтується на принципі цілісності об'єкту дослідження, тобто дослідження його властивостей як єдиного цілого, єдиної системи, що має властивість емерджентності. Потрібно дослідити систему на різних рівнях абстракції – як функціональну, структурну-функціональну та динамічну. Розглядаючи АПК як функціональну систему, ми визначаємо залежність результатів діяльності від зовнішніх та внутрішніх факторів, що відображається в вигляді кореляційно-регресійної моделі. Такі моделі дають можливість виділити найбільш впливові фактори і розробити основні напрями регулювання ринку сільськогосподарської продукції. При дослідженні АПК як структурно-функціональної системи, ми виділяємо підсистеми, що є об’єктами регіонального управління. На основі такого дослідження розробляється ієрархія показників діяльності АПК та створюються інтегральні показники, що відіграють роль критеріїв в регіональному управлінні. Динамічний підхід використовується при визначенні тенденцій розвитку регіонального аграрного ринку та розробці прогнозів. Такий підхід відповідає концепції розвитку виробничих кластерних структур АПК [3].

Основними підсистемами АПК, які безпосередньо впливають на регіональний ринок сільськогосподарської продукції і визначають цілі діяльності АПК є сільське господарство та переробна промисловість, Інші підсистеми ( промисловість, що виготовляє засоби виробництва для сільського господарства і переробної промисловості, транспортування, зберігання, торгівля, заготівля сільськогосподарської продукції, житлове будівництво на селі, підготовка кадрів для сільського господарства тощо) слід розглядати як забезпечуючі.

Для комплексного дослідження регіонального агропромислового комплексу доцільно виділити ще одну підсистему, яка включає галузі виробничої, соціальної, сервісної, наукової, інформаційної та іншої інфраструктури, які безпосередньо не створюють продукту, але потрібні для нормального ефективного функціонування АПК.

Регіональний рівень управління включає середньострокове комплексне прогнозування та планування. На цьому рівні мають реалізовуватись принципи економічної самостійності. Основні завдання регіонального управління – це реалізація науково-технічної політики в галузях агропромислового виробництва, сприяння забезпеченню належного рівня технологічних процесів та екологічної безпеки, соціально-економічний розвиток території, складання місцевих балансів забезпечення сільської місцевості трудовими, сировинними, продовольчими, матеріально-технічними та енергетичними ресурсами, впровадження демонополізації, антимонопольного регулювання та розвитку конкуренції, забезпечення державної підтримки підприємництва.

Розроблена концепція визначає такі цілі управління, як забезпечення населення продуктами харчування та предметами споживання сільськогосподарського походження, забезпечення рентабельності підприємств АПК, підвищення конкурентноздатності продукції, збереження навколишнього середовища, підвищення рівня життя працівників аграрного сектору та соціальний розвиток сільських територій, підвищення привабливості сільського господарства для інвесторів. В даній концепції сформульовані принципи регіонального управління аграрним ринком та методи реалізації цих принципів.

ЛІТЕРАТУРА

1. Статистичний щорічник України за 2007 рік. Державний комітет статистики України. – Полтава, 2008.

2. Стоянець Н.В. Розвиток сільських територій в рамках регіональної політики // Економіка і регіон. – Полтава: ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка, 2008. – №2(17) – С. 29 – 34.

3. Кулик Р.О. Концепція розвитку виробничих кластерних структур АПК // Економіка і регіон. – Полтава: ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка, 2008. – №2(17) – С. 26 – 28.