Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

К.е.н. Покотилова В.І.

Херсонський економічно - правовий інститут

УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМ РОЗВИТКОМ АГРОПРОДОВОЛЬЧОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ

Зміна соціально-економічних умов функціонування АПК в різних регіонах національної економіки вимагає перегляду методів його інноваційного розвитку в бік посилення їх практичної орієнтованості на: пошук ідеї, які служать фундаментом для інновації; організацію інноваційного процесу; процес просування і реалізації інновації на ринку агропромислової продукції.

У числі основних принципів, які формують методи інноваційного розвитку регіонального АПК, слід відзначити: принцип науковість, принцип системного підходу, принцип відповідальності, принцип підбору і розстановки кадрів. Зміст принципу научності полягає в тому, що весь комплекс рішень в області вдосконалення методів і механізмів інноваційного розвитку регіонального АПК повинен будуватися на науковій основі, з широким використанням передового вітчизняного та зарубіжного досвіду. Застосування системного підходу забезпечує можливість комплексного охоплення господарських зв'язків з точки зору функціональних співвідношень всіх структурних підрозділів, задіяних в інноваційному розвитку регіонального АПК. За допомогою такого підходу вдається відобразити раціональне взаємодія елементів господарської системи. Не менш важливим принципом, який обов'язково повинен використовуватися при інноваційному розвитку регіонального АПК, є принцип відповідальності і принцип підбору і розстановки кадрів . Розглядаючи процес інноваційного розвитку регіонального АПК у взаємозв'язку і взаємозалежності техніко-технологічних та організаційно-управлінських циклів, що дозволяють системно використовувати результати наукової та науково-технічної діяльності у виробничо-економічних системах. Для цього необхідно організувати ефективну взаємодію Міністерства аграрної політики України з регіонами.

Інноваційний цикл регіонального АПК являє собою тимчасової період між появою винаходу або наукової розробки та використання їх у виробничому процесі. Тривалість інноваційного циклу регіонального АПК залежить від: 1) технологічного рівня виробництва, 2) адаптаційної здатності середовища освоєння та 3) від зовнішніх фінансово-економічних факторів.

Таблиця 1. Етапи інноваційного розвитку регіонального АПК

Етапи

Зміст

Виконавці

Створення інновацій

Вивчення проблеми в галузі, в світі, зародження ідеї та включення її в план НДР .

Проведення фундаментальних і прикладних досліджень, виконання розробок.

Оформлення закінчених науково-технічних розробок як об'єктів інтелектуальної власності.

Виробництво та реалізація наукомісткої продукції.

Підготовка інновацій до освоєння їх у виробництві

Науково-дослідні установи АПК (аграрна наука)

Розповсюдження інновацій

Підготовка та перепідготовка кадрів АПК для роботи з інноваціями.
Здійснення посадових функцій органами управління АПК, пропаганда інновацій.
Інформаційне забезпечення підприємств різних організаційно-правових форм у сільгоспвиробництві.
Діяльність центрів ИР ( ЦІР ) та засобів масової інформації.

Органи управління АПК разом авторами інновацій

Освоєння інновацій

Доведення інформації про інновації до товаровиробників.
Організаційно-економічний механізм освоєння інновацій товаровиробниками.

Укладання договірних відносин між товаровиробниками, творцями інновацій та ЦІР .
Активна діяльність товаровиробників.
Платоспроможний попит товаровиробників на інновації.

Товаровиробники разом з авторами інновацій та ЦІР регіонального АПК

Ефект від впровадження інновацій

Ефективність впровадження інновацій в АПК визначається відношенням додаткової продукції або доходу, отриманих товаровиробниками, до витрат на розробку інновацій та їх впровадження у виробництві

Слід зазначити, що на інноваційний розвиток регіонального АПК надають вплив властиві йому особливості природно - економічних умов господарювання, а також регіональні відмінності забезпечення кадрами, здатними успішно вести інноваційну діяльність. До особливостей процесу інноваційного розвитку регіонального АПК необхідно віднести ступінь готовності господарств до сприйняття нововведень, а також стан організаційно - економічного механізму, стимулювання просування досягнень науки до практики. Для поширення інновацій необхідно мати розгорнуту мережу проникнення їх в агропромисловому виробництві. Найважливішим з них є ефективність функціонування органів управління АПК підготовка та перепідготовка кадрів, а також працівників масових професій, інформаційно-пропагандистська діяльність.

Інноваційний розвиток як механізм стратегічної модернізації галузей АПК є ключовим чинником поліпшення його соціально-економічних показників. Інновації в АПК є основою забезпечення темпів і якості нарощування виробничого потенціалу країни, підвищення конкурентоспроможності продукції, що виробляється на внутрішньому та зовнішніх продовольчих ринках.

До специфіці інноваційного розвитку регіонального АПК слід віднести обов'язковість обліку диференційованих умов господарювання агропромислових підприємств в інноваційній політиці країни. Це визначається тим, що інноваційний процес, в результаті якого відбуваються технічні, організаційні, економічні та управлінські зміни, повинен бути максимально адаптований до специфіки господарювання.

Найбільш повно зміст поняття управління інноваціями в регіональному АПК проявляється в землеробстві, де товаровиробник безпосередньо вступає у відносини з природним середовищем, використовує природні ресурси, ґрунтову родючість, біологічні та водні, інші ресурси (добрива та хімічні засоби захисту рослин), а також знання способів з'єднання ресурсів з урахуванням агрокліматичних умов імовірнісного характеру. Ці знання відрізняються многопрофільністю , їх застосування має системний характер і пов'язано з необхідністю обліку крім галузевих ще й регіональних особливостей ведення агропромислового виробництва.
Обґрунтовано, що в сучасних умовах вийти на продовольчі ринки з конкурентоспроможною продукцією без поліпшення процесу управління інноваціями на підприємствах АПК в регіонах досить важко. Ринок викликає необхідність зниження витрат на виробництво сільгосппродукції, якісні характеристики товарів та послуг. Напрями державної підтримки інноваційної діяльності також передбачають достатньо обґрунтовані моделі інноваційної діяльності, використання коштів цільових програм та інформаційного обслуговування заходів інноваційної діяльності АПК.

Таким чином, в процесі формування ринкових відносин вітчизняний АПК як сфера розвитку інноваційної діяльності ще в більшій мірі ускладнюється посиленням зв'язків сільських товаровиробників з науковими установами та організаціями, що займаються інноваційними розробками. Для цього потрібно ефективне використання наукового праці та наукової продукції та розробок, апробованих в умовах конкретного регіону.

Список літератури:

1. Попович О.С. Науково-технологічна та інноваційна політика: основні механізми формування та реалізації/ Під ред. д-ра екон . наук, проф. Б.А. Маліцького . К.: Фенікс, 2005.-2006с.

2. Поступной А.Н. . Инновационная модель - возможна ли она в Украине ? http://universitates.kharkov.ua/arhiv/2003 2/ postupnoj / postupnoi.htrnl

3. Чухно A.A. Твори : у 3 т. / Т.2: Інформаційна постіндустріальна економіка: теорія і практика / НАН України, Киів . нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка, Наук.- дослід, фін. ін-т при М-ві фін. України. - К., 2006. - 512