Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Безус Р.М.

Дніпропетровський державний аграрний університет

СИСТЕМА УПРАВІННЯ ЯКІСТЮ – ЗАПОРУКА ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

Запорукою сталого економічного розвитку підприємства є ефективності проведення інноваційно-інвестиційної діяльності, її обсяг та комплексності. Від суми, що буде витрачена на технічне переоснащення залежить фінансовий результат діяльності підприємства, а саме можливість в майбутньому генерувати фінансові ресурси. Постає питання про джерело забезпечення фінансовими ресурсами яке здатне сконцентрувати та надати необхідну суму, чим і визначається вартість залучення фінансових ресурсів. За даними Національного банку України, вимоги комерційних банків за кредитами, наданими в економіку України, з кожним роком зростають. Але при цьому спостерігається зростання кредитного портфеля комерційних банків. Так, у 2000 році сума виданих кредитів становила 19574 млн. грн., а у 2005-му році – 143418 млн. грн., що в 7 разів більше, ніж у 2000 році. У 2006 році цей показник сягнув 245312 млн. грн., тобто в 12,5 рази більше, ніж у 2000 році.

При оцінці кредитоспроможності позичальників суттєвим чинником є їх здатність ефективно використовувати позичкові кошти та достатність до повернення кредитів і відсотків за користування кредитами. Не менш важливою для банків є загальна оцінка позичальників на основі аналізу повної сукупності критеріїв кредитоспроможності.

Оцінюють позичальника з точки зору надійності і об’єктивності апарату управління та його фінансового стану. Оцінка фінансового стану проводиться у відповідності до методики оцінки, що має свої особливості для кожного фінансового посередника але всі вони базуються на Постанові Правління Національного банку України № 279 від 06.07.2000 р..

Стосовно оцінки менеджменту, фінансові установи цікавляться питанням злагодженості дій апарату управління та контролем за якістю наданих послуг. Саме тут виникає проблема в адекватній оцінці позичальника. Якщо оцінка фінансового стану є в більшій мірі об’єктивна, оскільки форми фінансової звітність є стандартизованими, то оцінка менеджменту підприємства, як правило, є суб’єктивною думкою. Для забезпечення об’єктивності оцінки менеджменту підприємств доцільно запровадити міжнародні стандарти системи управління якістю, тобто отримання сертифікату сімейства ISO 9000.

Говорячи про якість, мається на увазі не стільки ґатунок самої продукції, скільки якість функціонування підприємства, досконалість його системи управління якістю, спрямованої на постійне самовдосконалення. Більше ніж півмільйона фірм світу використовують для цього міжнародні стандарти ISO 9000. У них зазначені загальні вимоги і рекомендації щодо всієї управлінської вертикалі підприємства, зокрема щодо керівництва організацією на вищому рівні, щодо процесів постачання ресурсів, необхідних для випуску якісної продукції, управління виробництвом (надання послуг), оцінки, аналізу і безперервного удосконалення діяльності та покращення продукції підприємства.

Запровадження відповідних систем якості на підприємствах сприяє вдосконаленню організації виробничого процесу, підвищенню якості продукції та задоволенню потреб усіх зацікавлених сторін: споживачів, виробників, постачальників та суспільства. Тому, що створюється система управління тими процесами на підприємстві, від яких залежить якість продукції або послуг, що надаються. А на якість впливають практично всі процеси, що мають місце на підприємстві. Це і відповідальність вищого керівництва, і процеси життєвого циклу продукції (маркетинг, проектування, закупівля, виробництво, контроль якості, складування, збут, післяпродажне обслуговування), і процеси, що забезпечують управління персоналом, інфраструктурою, робітничим середовищем, документацією.

Отже, підприємство, яке ставить за мету надання конкурентоспроможних послуг, має потребу в запровадженні системи управління якістю. Така система дозволяє досить швидко й адекватно реагувати на різні проблеми та зміни, що виникають у господарській діяльності на ринку, а також вживати відповідних заходів для ведення чесної конкурентної боротьби. Як свідчить досвід, перемагають ті компанії, що діють за сучасними принципами менеджменту якості, успішно використовуючи передові технології маркетингу продукції.

Хоча проходження сертифікації за стандартами ISO для більшості підприємств є необов’язковим, наявність такого сертифікату надає конкурентні переваги його власнику. Справа в тому, що іноземні партнери традиційно пропонують вигідніші умови підприємствам, які мають сертифікат якості ISO, ніж фірмам, що отримали тільки вітчизняний сертифікат відповідності. Якщо у зарубіжного контрагента немає підтвердження стосовно дотримання українською компанією міжнародних стандартів, — ця компанія буде змушена самостійно тестувати поставлену з України продукцію і отримувати відповідні документи в своїй країні, що для неї є не вигідним.

Сертифікація системи управління якістю, з однієї сторони, стане запорукою адекватної оцінки менеджменту фінансовими посередниками, що дозволить залучити необхідні фінансові ресурси для проведення інноваційно-інвестиційної діяльності на вигідних для підприємства умовах, а іншої сторони підвищить конкурентоспроможність підприємства.