Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Омельченко В.Ю.

Київський національний торговельно-економічний університету (КНТЕУ)

КОНЦЕПТУАЛЬНИЙ ПІДХІД ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ НА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ГАЛУЗІ

Глобалізація світової економіки та інтеграції України в науково-технічний простір обумовлює підвищення вимог до якості трансформації та конкурентоспроможності національної економіки. Це зумовило формування нових внутрішніх та зовнішніх викликів для України в контексті реалізації завдань з прискорення інноваційного розвитку вітчизняної економіки.

В даному контексті особливої актуальності для України набуває проблема створення дієвих інструментів щодо підвищення міжнародної конкурентоспроможності високотехнологічних галузей економіки.

Модернізація виробництва, поліпшення структури економіки завдяки розвитку галузей з високою часткою додаткової вартості, високотехнологічних експортних видів діяльності, у яких Україна має великий потенціал, вимагає не тільки акумулювання серйозних інвестиційних ресурсів у критичні сфери виробництва та послуг, але й усвідомлення необхідності структурних змін, інколи непопулярних, які не дають швидкого успіху і найчастіше супроводжуються вивільнення робочої сили втратою динаміки. Перспективи України пов’язуються перш за все з відновленням високо- і середньотехнологічних галузей, які створюють робочі місця для кваліфікованих працівників. Необхідно значно збільшити внесок високотехнологічних галузей у зростання експорту і ВВП. Для підвищення конкурентоспроможності цих галузей необхідно здійснити ґрунтовний аналіз і прогнози перспектив їхнього розвитку, оцінок очікуваних переваг та місця їх продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках з урахуванням світових прогнозів розвитку технологій та потреб внутрішнього ринку. У цьому зв’язку конкурентоспроможність національної економіки може бути забезпечена лише через адаптацію її технологічної структури, до вимог світового і внутрішнього ринків.

Забезпечення конкурентоспроможності через інновації має стати метою національної економічної політики. Особлива характеристика такого розвитку економіки полягає у необхідності визначення довгострокових пріоритетів, які обумовлюють орієнтацію національної економіки на визначення раціональної спеціалізації й оптимальної структури та спрямування всієї системи суспільних перетворень на шлях інноваційного розвитку.

У сучасному конкурентному світі приймаються як державні, так і блокові програми інноваційного розвитку.

Збільшення швидкості інновацій, швидкий пошук ринкових ніш і їх швидке заповнення відповідним чином створеною продукцією – це сучасні атрибути успіху галузі. Інноваційний процес в галузі повинен впроваджуватися саме з урахування послідовності проведення робіт життєвого циклу інновацій.

Слід зауважити, що після вступу до СОТ у зовнішній торгівлі України відбудуться значні зміни. З одного боку, покращиться зовнішня кон’юнктура та умови торгівлі для наших експортерів, з другого, – український ринок стане більш відкритим. Це створює додаткові виклики. Серед них, перш за все, розробка та впровадження енергозберігаючих технологій та відновлення високо- і середньотехнологічних галузей, які створюють більшу додану вартість і робочі місця для кваліфі­кованих працівників. Тобто ключовим чинником успіху в умовах гіперконкуренції після вступу до СОТ національна економіка України може отримати на ринку тривалі конкурентні переваги саме завдяки інноваціям, що дозволять не тільки запровадити в промисловості нові варіанти технологічних процесів, а й значно знизити енергоємність, матеріалоємність, трудоємність і повну собівартість цих процесів, що безумовно викличе зниження цін на нові види виробництв високотехнологічних галузей економіки.

Список літератури:

1. Чухрай Н., Патора Р. Товарна інноваційна політика: управління інноваціями на підприємстві: Підручник.– К.: Кондор, 2006. – 398 с.