Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Нечай О.О., Бесчастна Д.О.

Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара

ЕКОНОМІКО-СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ РИНКУ ПРАЦІ

Одним з найсуттєвіших і найдинамічніших ринків є ринок праці України, що являє собою система економічних механізмів, норм та інститутів, що забезпечують відтворення робочої сили і використання праці.

Ринок праці не може розглядатися ізольовано, у відриві від всіх економічних процесів і явищ, що відбуваються у суспільстві на основі діючих майнових відносин і організаційних форм.

Специфічність ринку праці України випливає з глибоких суперечностей, що склалися у сфері трудових відносин на цьому етапі суспільного розвитку. З одного боку ідуть відгуки наслідків та факторів перехідної економіки, тобто стик наслідків та суперечностей командно-адміністративної системи управління та ринкових відносин. З іншого боку с вітова економічна криза, політична криза в Україні та й на додачу значні кризові явища в одному з найголовніших сегментів української економіки – металургії. Все це, зрозуміло, впливає не найкращим чином на економіку України, а від так і на стабільність, яка так важлива для вирішення існуючих проблем ринку праці та усунення зародків інших.

У більшій своїй кількості проблеми, пов’язані із трудовими ресурсами, постають на регіональному рівні, оскільки саме тут створюється ресурсний потенціал. До того ж реальна демографічна ситуація, наявна матеріально-сировинна база, ступінь економічного і соціального розвитку конкретної адміністративно-територіальної одиниці служать визначальними факторами у використанні трудових ресурсів і в процесах їх відновлення. Тому в різних регіонах (подібно як і в різних галузях) проблеми ринку праці різні. Але в цілому по Україні вони мають ряд спільних рис, на які потрібно звернути увагу.

Це передусім відсутність дієвого механізму з розподілу потреб в трудових ресурсах та його пропозиції. Немає замовлень великих підприємств відповідної кількості і кваліфікації необхідних їм робітників. Не до кінця продумані законодавчі акти, щодо вирішення цих питань.

Відсутність структурної перебудови економіки України, що сприяла б рівномірному розвитку та підвищенню загальної конкурентоспроможності трудових ресурсів.

До загальних проблем ринку праці України також можна віднести високоурбанізованість окремих районів, неурегульовані міграційні процеси, низьку заробітну плату порівняно з країнами західної Європи, недорозвинений соціальний захист працівників та недостатня конкурентоспроможність українських працівників в нових умовах економічного розвитку країни.

Зрозуміло, що найбільшою проблемою на зараз є ситуація з «прихованим» безробіттям, так як офіційні дані не зможуть показати реальну картину, то натомість можна звернутися до публікацій періодичних видань та соціологічних досліджень. Так за останніми статистичними опитуваннями негативні наслідки фінансово-економічної кризи сьогодні відчувають на собі 76,1% українців. Водночас, на початку листопада 2008 року цей показник становив 69,2%.

Дніпропетровська область - одна з самих високоурбанізованих територій України. За рівнем урбанізації район поступається лише Донецькому регіону. Населення області складає - 3398,4 тис. чол. в тому числі: міське – 2836,2 (83,5%) сільське – 562,2 (16,5%). На території області виділяються 3 міські агломерації: Дніпропетровська, Криворізька і Нікопольська. Це відображає індустріальний характер виробництва. Значна частина населення зайнята у промисловості.

По офіційним даним 2007 року, можна зазначити, що загальна економічна ситуація в області характеризується поступовим закріпленням стабілізаційних процесів та економічним зростанням в основних сферах господарського комплексу регіону, що сприяє збільшенню зайнятості та скороченню рівня безробіття.

Зайнятість населення за період з 2000 по 2007 роки збільшилася на 3,14%, в середньому щороку показник приросту становив 0,45%. У порівнянні зайнятості населення 2007 року з 2006 видно, що зайнятість збільшилася лише на 0,02%. Таке гальмування пов’язано з загостренням політичної кризи та підвищенням світових цін на енергоресурси.

Безробіття населення за період з 2000 по 2007 роки зменшилося на цілих 59,05% і в середньому щороку спадало на 11,67%. Безробіття 2007 року у порівнянні з 2006 зменшилося на 3,39%, що свідчить про майже остаточну ліквідацію наслідків кризи дев’яностих років.

Взагалі такі результати безумовно хороші для промислового серця України на даний період.

Для аналізу динаміки чисельності безробітних у Дніпропетровській області 2000-2007 рр. побудуємо рівняння тренду. За домогою пакету SPSS отримаємо розрахункові значення параметрів моделі. Таким чином, модель динаміки кількості безробітних має такий вигляд y = 2,079 t -0,43 , з досить високим рівнем коефіцієнта детермінації, що свідчить про стабільність усунення наслідків кризових явищ 90-х років, та теж може слугувати свідченням загального економічного розвитку, що стало можливим завдяки природного підприємництва місцевого населення та політики державного апарату, зокрема Кабміну, яка, не зважаючи на часту зміну курсу, все ж спромоглася досягти позитивних результатів.