Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

К.е.н. Приліпко С.М . , Письменська О.А.

Уманський державний аграрний університет

ВИКОРИСТАННЯ SWOT -АНАЛІЗУ ПРИ ПЛАНУВАННІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ВАТ “УМАНСЬКЕ ПЛЕМПІДПРИЄМСТВО”

Для забезпечення ефективної господарської діяльності підприємства на міжнародному ринку та при здійсненні ним зовнішньоекономічної діяльності необхідно проводити аналіз внутрігосподарських показників діяльності, аналіз зовнішнього середовища і умов функціонування підприємства. Для підтримки фінансової стабільності необхідний постійний моніторинг як внутрішніх, так і зовнішніх факторів його функціонування. При досліджених мікро- та макроекономічних умов підприємства на ринку слід використовувати SWOT -аналіз . В загальному, він поєднує такі складові: сильні сторони (s trengths ) – переваги; слабкі сторони (w eaknesses ) – недоліки; можливості ( opportunities ) – фактори зовнішнього середовища, використання яких забезпечить переваги на ринку; загрози ( threats ) – фактори, які можуть потенційно погіршити стан підприємства на ринку.

Для вдосконалення зовнішньоекономічної діяльності та перспектив виходу на міжнародні ринки на ВАТ “Уманське племпідприємство”, що знаходиться в с. Дмитрушки Уманського району Черкаської області та займається розведенням симентальської м’ясної худоби австрійської селекції, був проведений SWOT -аналіз.

Дослідження показали, що до сильних сторін у виробничій й маркетинговій сфері підприємства можна віднести: ефективні канали реалізації продукції, позитивний імідж підприємства серед аналогічних племінних господарств, ефективна система контролю якості продукції, низькі загальновиробничі витрати, оптимальна структура виробництва. Підприємству характерний постійний розвиток, який проявляється у високій інноваційній активності. Важливу роль у веденні прибуткової діяльності відіграє забезпеченість висококваліфікованим кадрами. На підприємстві ведеться чіткий контроль за ефективністю виконання поставлених завдань перед працівниками.

До слабких сторін підприємства віднесено: недостатню забезпеченість власними фінансовими ресурсами, що призводить до залежності від іноземних інвестицій; незначне застосування автоматизованих технологій; відсутність ведення інформаційної бази даних. Однією зі слабких сторін підприємства є неефективна рекламна діяльність.

На другому етапі проведення SWOT -аналізу здійснено оцінку можливостей і загроз підприємства. Можливості визначаються як сукупність всіх сприятливих зовнішніх факторів й дій, завдяки яким підприємство може досягнути конкурентних переваг на ринку аналогічної продукції. Загрози ж для підприємства виражаються у несприятливих тенденціях розвитку зовнішнього середовища (політичного, правового, економічного), що негативно впливають на ефективність господарської діяльності. Особливо це стосується фінансово-економічної кризи, яка формує макроекономічні умови функціонування суб’єктів господарської діяльності й несе в собі потенційну загрозу на довготерміновий період. Для підприємств, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю, коливання валютних курсів є неприпустимим при експортно-імпортних операціях. В сучасних умовах постала проблема з кредитуванням. Банки вимагають дострокового повернення кредитних ресурсів та ініціюють перегляд кредитних договорів з метою збільшення процентних ставок за наданий кредит.

Для збереження лідируючих позицій ВАТ “Уманське племпідприємство” повинно оперативно здійснювати моніторинг за змінами зовнішнього середовища. Якщо керівництво підприємства в якійсь мірі може вплинути на внутрішні фактори й здійснити втручання в оперативну діяльність (знайти резерви підвищення ефективності виробництва за рахунок впровадження сучасних методів управління, стимулювання працівників, розвитку інноваційно-інвестиційних проектів), то в даний час зовнішнє середовище функціонування ВАТ “Уманське племпідприємство” є нестабільним. Воно характеризується хаотичними змінам, має несистемний характер і не може регулюватися підприємством самостійно. Оперативне управління підприємством в умовах кризових явищ дасть змогу не лише зекономити значні фінансові ресурси, а й зберегти кадровий потенціал.

Ще однією із загроз ВАТ “Уманське племпідприємство” є поява нових конкурентів – аналогічних підприємств, що розводять племінні породи тварин. На даний момент в Україні відсутня розвинута інфраструктура ринку, тому такі конкуренти можуть використовувати методи недобросовісної конкуренції для завоювання більшого сегменту ринку. Зважаючи на це, підприємству необхідно здійснювати постійний ціновий моніторинг на ринку племінної продукції для того, щоб не втратити можливих покупців на внутрішньому й зовнішньому ринку.

Отже, застосування SWOT – аналізу для оцінки виробничої діяльності ВАТ “Уманське племпідприємство” дало змогу визначити сильні сторони, які є запорукою сильних конкурентних позицій, та слабкі сторони, на які потрібно звернути увагу і зменшити їх вплив. Проведений аналіз зовнішніх можливостей та загроз має значний вплив і для визначення стратегії розвитку підприємства на довгострокову перспективу. Особливу увагу необхідно звернути на фактори, які є внутрішніми слабкими сторонами організації і ті, які представляють собою зовнішні загрози для ведення ефективної господарської діяльності.

Для підвищення показників економічної ефективності діяльності племінних підприємств необхідно провадити дієву урядову політику, націлену на виконання антикризових заходів відповідно до прийнятої нормативно-правової бази, сприяння кооперації й інтеграції племінних підприємств на міжнародному рівні, адаптування вітчизняного законодавства з якості продукції під загальноприйняті міжнародні норми.

Створення загальнонаціональної інформаційної бази даних племінних підприємств сприятиме розвитку рекламної діяльності та збільшенню обсягів продажу їх продукції на ринку.