Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

К.е.н. Ібрагімов Е.Е.

Запорізький національний університет

УДОСКОНАЛЕННЯ СУЧАСНИХ ПІДХОДІВ ДО МЕТОДИКИ СКЛАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Постановка проблеми. Фінансова звітність підприємства є основним джерелом інформації при проведенні аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства. У фінансових звітах відображаються як фінансовий стан підприємства, так і результати його фінансово-господарської діяльності.[1] Проте суттєво зростає якість методики складання фінансової звітності на підприємствах у зв’язку з переходом України до загальноєвропейських статистичних стандартів, а також загальноєвропейських методів аналізу фінансового стану підприємств. Економічна важливість цього питання стає актуальною, у зв’язку з чим діючи підходи потрібують суттєвого вдосконалення.

Виклад основного матеріалу. Фінансові звіти дають змогу не тільки оцінити фінансово-господарську діяльність підприємства або результати його минулої діяльності та фінансовий стан протягом попереднього періоду. Проте за їх допомогою можна не тільки зробить висновки про діяльність підприємства в минулому, а й оцінити перспективи розвитку та розробити заходи, спрямовані на підвищення ефективності його діяльності в майбутньому. Це свідчить про те, що фінансова звітність є необхідною і важливою складовою інформаційного забезпечення як управління фінансами в цілому, так і окремих його розділів, зокрема фінансового аналізу, фінансового планування та прогнозування.

Концептуальні основи, які пропонуються по переходу п ідприємств на МСФ В

Основна мета ф інансової звітності – полегшення ухвалення економічних рішень. З авдання МСФ З полягає в наданні всім користувачам необхідн ої і нформації про фінансов ий стан , результати господарської діяльності компанії або консолідованої групи компаній, ефективності керування нею.

Економічні р ішення повинни ухвалю ва ться на основі оцінки майбутніх грошових потоків, вірогідної рентабельності і фінансової стійкості компанії, що діє. З віти, складені по правилах МС ФЗ , мають перспективний характер, не дивлячись на те що інформація, що міститься в них, відноситься до минулого звітного періоду.

Прогнозну характеристику звітної інформації додають два основоположні принципи – п ідприємства, що діє, і нарахування даних, що визнаються, про події і факти господарського життя. [5] Перший з них полягає в тому, що фінансова звітність повинна складатися виходячи з припущення: у підприємства (компанії) немає ні наміру, ні необхідності припиняти або істотно скорочувати господарсько-фінансову діяльність, друга припускає, що всі господарські операції і інші події відбиваються в обліку і звітності в тих звітних періодах, в яких вони здійснювалися, незалежно від отримання або виплати грошових коштів або їх еквівалентів по цих операціях. Застосування принципу нарахування дозволяє зближувати в часі момент зіставлення доходів і витрат, розділити операції продажу і кредитування, точніше зміряти результати комерційних і фінансових операцій.

Вдосконалення положеннь у принципах складання фінансової звітності згідно із МСФЗ

Принцип обачності - означає, що при формуванні інформації у фінансовій звітності слід дотримуватися певної обережності в думках і оцінках, що мають місце в умовах невизначеності з тим, щоб активи і доходи не були завищені, а зобов'язання і витрати занижені. Іншими словами, у МСФВ потрибно проявляти велику готовність до обліку потенційних збитків або зобов'язань, ніж потенційних прибутків і активі в .

Принцип переважання змісту над формою -свідчить: господарські операції і інші події необхідно враховувати і представляти відповідно до їх реального економічного змісту, а не з їх юридичною формою. Наприклад, майно, отримане в довгострокову оренду, всупереч цивільному законодавству сл ід представити у фінансовій звітності як власні активи, оскільки це майно об'єктивно формує виробничий потенціал компанії на тривалу перспективу.

Окрім цього міжнародні стандарти вимагають уважно відноситися і до таких чинників, як надійність звітної інформації. Це можливо завдякі принципам повноти і своєчасністі даних, що надаються , - є віддзеркаленням в них істотних і зрозумілих відомостей, що забезпечують їх зіставність в динаміці і з даними інших компаній. К ожна приведена пара принципів суперечлива і вимагає продуманого вибору дій в конкретній ситуації. Зокрема, прагнення якнайповніше відобразити всі істотні дані впливає на своєчасність надання інформації, перешкоджає її отриманню користувачами в потрібний час. В той же час виключення неістотної інформації може негативно від образитися на її повноті і зрозумілості і, навпаки, надмірна деталізація ускладнює розуміння користувачами важливих загальних характеристик.

Література:

1. Про затвердження Положення про порядок складання фінансового річного плану підприємствами: Наказ Міністерства економіки України № 227, від 25.12.2000 р.

Анотація: Ібрагімов Е.Е. «Удосконалення сучасних підходів до методики складання фінансової звітності підприємства».

У статті розглянуто важливи напрями удосконалення сучасних підходів до методики складання фінансової звітності підприємства(МСВЗ), проблеми, які спонукають підприємства до переходу на МСФЗ. Також розглядаються к онцептуальні основи, які пропонуються по переходу підприємств на МСФЗ, у досконалення положень у принципах складання фінансової звітності згідно із МСФЗ та п ерспективи провадження МСФВ для підприємств України.

Аннотация: Ибрагимов Э.Э. «Усовершенствование современных подходов к методике составления фынансовой отчетности»

В статье рассмотрены важные направления усовершенствования современных подходов к методике составления финансовой отчетности предприятия (МСФО), проблемы, которые побуждают предприятия к переходу на МСФО. Также рассматриваются концептуальные основы, которые предлагаются по переходу предприятий на МСФО, усовершенствование положений в принципах составления финансовой отчетности согласно МСФО и перспективы внедрения МСФО для предприятий Украины.

Annotation: E. Ibragimov «Improvement of the modern going near the method of drafting of the financial reporting of enterprise».

In the article it is considered важливи directions of improvement of the modern going near the method of drafting of the financial reporting of enterprise(M DFR ), problems which induce enterprises to the transition on M DFR . Conceptual bases which are offered on the transition of enterprises on M DFR are also examined, improvement of positions in principles of drafting of the financial reporting in obedience to M DFR and prospect of realization of M DFR for the enterprises of Ukraine.