Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Дудко Ю.І., Бесчастна Д.О.

Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара

АНАЛІЗ ДИНАМІКИ ДОХОДІВ НАСЕЛЕННЯ

Добробут населення формується п ід впливом різних факторів. Чим більше в домогосподарстві працездатних осіб, чим вищою є їх освіта, кваліфікація, тим краще вони працюють або займаються підприємницькою діяльністю, тим більшими буде сукупний дохід сім'ї. І навпаки, переважання в сім’ї непрацездатних осіб, утриманців, пенсіонерів з малою пенсією зменшує сукупний і середньодушовий дохід. Як правило, додаткові джерела добробуту для наших сімей — малі пенсії, стипендії допомоги р ізного призначення та субсидії — не є вирішальними.

Об ’ єктом даного аналізу являється сукупність доходів населення України, а конкретніше – їх доход.

Актуальність аналізу пояснюється тим, що показник доход населення має дуже велике значення для економіки в цілому. Він надає уяву про загальний стан матеріального добробуту населення, чим вище рівень доходів, тим вище добробут населення.

Розглянемо проблему впливу на доход населення наступних факторів: ВВП, заробітної плати та соціальних виплат 1999 – 2007 рр.

Мета аналізу є виявлення і аналіз впливу окремих факторів на доход населення України, проведення аналізу динаміки доходу у 1999 – 2007 роках.

Розрахунок показників динаміки ґрунтується на порівнянні рівнів динамічного ряду. Під час аналізу рядів динаміки обчислюють і використовують такі аналітичні показники динаміки: абсолютний приріст, темп зростання, темп приросту і абсолютне значення одного проценту приросту. Обчислення цих показників ґрунтується на абсолютному або відносному співставленні рівнів ряду динаміки. Також для аналізу використаємо метод найменших квадратів (МНК). За допомогою МНК виявимо тенденцію зміни показника чистого прибутку.

Для аналізу були обрані дані Держкомстату щодо доходів населення, ВВП, заробітної платні та соціальних виплат з 1999 по 2007 роки.

Отже, проаналізувавши дані можна зробити висновки, що динаміка доходів населення України за період з 1999 по 2007 роки постійно збільшувались: від 61865 млн. грн. до 491599 млн. грн. Приріст доходів населення України відбувався із року в рік (базисні показники), але необхідно відмітити, що приріст проходив не рівномірно. Оскільки приріст у 2000 році складав 24968 млн. грн., потім доволі стрімко підвищився до 71163 млн. грн. у 2001 році, після чого у 2002 році відповідний ланцюговий показник знову знизився до 27077, послідуючі три роки відбувалось збільшення ( з 2003 р. по 2005 р.) і у 2005 – 2007 роках доход зменшувався ( 107163 - 12290 млн. грн.).

Також необхідно зазначити, що абсолютне значення 1% приросту змінювалося від 618,65 млн. грн. у 2000 році до 4793,09 млн. грн. у2007 році.

За допомогою МНК виявлено тенденцію зміни показника чистого прибутку ( Y ) , побудували модель рівняння прямої згладжування:

Формула ,

де Х1 – валовий внутрішній продукт (ВВП),млн. грн.;

Х2 – заробітна плата, млн. грн.;

Х3 – виплати соціальної допомоги та інших трансфертів, млн.грн..

Отримана модель є статистично значимою, а значення t -статистики св ідчать про значимість окремих коефіцієнтів моделі. При цьому найбільший вплив на доходи населення має їх заробітна плата та соціальні виплати, а рівень ВВП має незначний вплив, що свідчить про несуттєву участь населення країни у розподілі корпоративних прибутків. Необхідно зазначити, що доволі високе значення вільного коефіцієнту (6255,89) свідчить про значний вплив на доходи населення неврахованих факторів, до яких можна віднести тіньові доходи населення, доходи від використання присадибних ділянок, хабарі, заробітну плату «у конвертах».

Основну тенденцію зміни показника доходів населення, виходячи з вирівнювання методом МНК, можна охарактеризувати як тенденцію до зростання із середнім щорічним приростом 47747,22 млн. грн.

У роботі було виконано аналіз впливу обсягу ВВП, заробітної плати та виплати соціальної допомоги та інших трансфертів на доход населення України за 1999-2007 рр. у динаміці.

Аналіз ряду динаміки доходів населення за 1999-2007 рр. показав, середній щорічний приріст становив 47747,22 млн. грн. Середньорічний темп зростання 2,818 млн. грн..

Таким чином, було проведено аналіз динаміки зміни доходів населення України в залежності від певних факторів. Було виявлено залежність між доходами населення та рівнем заробітної плати, рівнем соціальних виплат, ВВП.