Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (14-15 февраля 2008 г.)

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

К.е.н. Костюченко Т.І.

Миколаївський державний аграрний університет

Позитивна динаміка розвитку вітчизняної економіки останніх чотирьох років набула трактування безінвестиційного економічного зростання. Надання йому стійкого характеру актуалізує проблему інвестиційного забезпечення зростання та подальшого інноваційного розвитку вітчизняної економіки, в тому числi за рахунок іноземного капіталу. Це актуальна проблема для країн будь-якого рівня розвитку, але особливої вагомості вона набуває для України, яка має великий дефіцит інвестиційних ресурсів на сучасному етапі свого розвитку. Ні вітчизняні, ні іноземні інвестори не поспішають вкладати свої кошти в реальну економіку.

Необхідно зазначити, що в роботах В. Видобора, О. Гаврилюка, А.Гальчинського, В. Геєця, Б. Губського, С. Захаріна, І. Лукінова, С. Мочерного, А.Пересади, С. Реверчука, В. Шовкалюка та інших [1-3] приділяється велика увага питанням активізації інвестиційної діяльності в Україні.

Разом з тим, не дивлячись на досить достатнє висвітлення проблеми інвестицій як в умовах ринку, так і за умови перехідної економіки, окремі аспекти інвестиційної діяльності методологічного та прикладного характеру не знайшли вичерпного відображення в зазначених та інших наукових працях. Удосконалення управління інвестиційними процесами вимагає рішучих дій держави як на макро- так і на мікрорівнях.

Важливою умовою динамічного розвитку національної економіки, її ринкового реформування та створення ефективного механізму власності в країні є забезпечення надходжень капіталів із зовнішніх джерел, створення сприятливого режиму іноземного інвестування. Недостатній рівень наукової проробленості ряду важливих аспектів проблеми, як і фактори, що пов'язані з характером макроекономічного регулювання, є причиною того, що іноземні інвестиції надходять до України вкрай незадовільно.

Так, уряд України постійно наголошує на необхідності залучення іноземних інвестицій і створення всіх необхідних умов для руху вперед іноземного бізнесу в Україні.

Стан економічної системи держави на сучасному етапі все ще характеризується ліквідацією наслідків економічної кризи та її відбитків у всіх секторах економіки. Процеси зміни державного устрою призвели до значних дисбалансів в організаційно-економічному механізмі державного розвитку, що спричинило негативні процеси морального й фізичного старіння виробничого потенціалу економіки. На сучасному етапі, що характеризується поступовою економічною стабілізацією й формуванням умов економічного зростання, значної уваги потребує удосконалення й стимулювання економічних механізмів акумуляції матеріально-фінансових ресурсів та спрямування їх на утворення доданої вартості. Ключовим інструментом забезпечення стійкого економічного зростання є побудова дієвого механізму регулювання інвестиційних процесів.

Активізація інвестиційної ролі держави повинна виражатися не лише у пря­мій участі в фінансуванні ефективних інвестиційних проектів роз­вит­ку науко­містких виробництв, високих технологій і життєво важливих галузей. Не менш важливе зна­чен­ня має стимулювання інвестиційної діяльності економічних суб'єк­тів проведен­ням відпо­відної макроекономічної політики, використовуючи меха­ніз­ми акумуляції фінан­сових коштів заощадників та їх трансформацію у вироб­ни­чі інвестиції.

Залучення іноземних інвестицій в економіку України багато в чому залежить від стану її інвестиційного середовища, який визначається дією багатьох чинників. Іноземні інвестори серед основних перешкод їх діяльності в Україні називають: законодавчу нестабільність, незадовільний стан транспортної інфраструктури і телекомунікаційної системи, непослідовність дій уряду при виконанні взятих на себе зобов'язань, часто неправомірне втручання місцевих органів влади в діяльність інвесторів, високий рівень корупції, особливо в органах, що здійснюють контрольні функції на місцях та видають необхідні дозволи, нерозвиненість фондового ринку.

За умови покращення загального стану національної економіки, що позитивно впливатиме на інвестиційну галузь і сприятиме збільшенню фінансових джерел інвестування, для активізації інвестиційної діяльності необхідно здійснити певні заходи:

- по-перше, створити умови для підвищення інвестиційної активності вітчизняних виробників. Основним способом реалізації цієї проблеми є зменшення податкового тиску. Це дозволить підприємствам всіх форм власності збільшити обсяги виробництва, легалізувати прибутки , розширити власне виробництво. Зрештою це приведе до поповнення державного бюджету, підвищення прибутків громадян, зростання інвестиційної активності української економіки;

- по-друге, розробити механізм об'єктивної оцінки інвестиційних проектів, що дозволить поповнити державний бюджет і розширити інвестиційні можливості підприємств;

- по-третє, створити конкурентне інвестиційне середовище, як для інвесторів, так і для реципієнтів інвестиційних ресурсів. У цьому плані позитивним є міжнародний досвід по проведенню тендерів і конкурсів виконавців інвестиційних проектів;

- по-четверте, регулювати процентні ставки по банківських кредитах, що дозволить стимулювати направлення грошових коштів у виробництво;

- по-п'яте, розробити механізм захисту інтересів вітчизняних і іноземних інвесторів.

На регіональному рівні державної інвестиційної політики необхідно створити принципово новий економічний механізм, який би, з одного боку, відповідав специфіці українського суспільства, а з іншого – забезпечував достатню ефективність інвестиційних ресурсів і стимулював зростання інвестиційних потоків у рамках територіально-економічної системи регіону та за її межами .

Таким чином, можна з упевненістю сказати, що інвестиційний потенціал у сучасній Україні є все ще незадовільним, а тому управління інвестиційними процесами в країні є надзвичайно складним, оскільки інвестиційна діяльність в умовах кризи слабка; інвестиційна політика ? нестабільна, що пов'язано з законодавчою базою, податковою політикою і т.п.; інвестиційне співробітництво ? назріваючим, а інвестиційний менеджмент ? інерційним.

Оскільки державне регулювання залучення інвестицій – це процес, що припускає безліч складових, його активізація неможлива без раціонального використання факторів інформаційного, правового, організаційного і економічного забезпечення.

Література:

1. Видобора В.В. Особливості функціонування іноземного капіталу на території України // Матеріали IX Міжнародної науково-методичної конференції “Удосконалення підготовки фахівців” (26-28 травня 2004 р.).– О.: Астропринт, 2004.– С.185.

2. Видобора В.В. Потенційні можливості використання іноземного капіталу // Проблеми економічного зростання України на сучасному етапі: мікро- та макрорівень: тези Всеукр. наук.-практ. конференції.– Феодосія: ФДФЕІ, 2002.– С. 41-42.

3. Ефективне державне регулювання амортизаційною системою, як фактор збільшення обсягів самофінансування інвестиційної діяльності підприємств //Вісн. Харк. нац. ун-ту ім.В.Н.Каразіна. – №508. – Х.: ВЦ РізоХНУ, 2001.-С. 104-107.