Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (14-15 февраля 2008 г.)

ІНВЕСТИЦІЙНІ ТА ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ В МОЛОЧНОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Дацюк М.Б.

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького

Інноваційні високопродуктивні технології є рушійною силою економічного зростання. Саме технологічними зрушеннями обумовлені успіхи високорозвинених країн.

Значимість молока і молочних продуктів у забезпеченні продовольчої безпеки країни, значення молочного скотарства в системі сільського господарства та вирішенні економічних аспектів у регіоні вимагає не тільки теоретичного обґрунтування подальшого їх розвитку, але й практичних заходів, щодо реалізації стратегії формування ринку молочних продуктів. У ринкових умовах господарювання будуть розвиватися ті галузі які є рентабельними. Згідно досвіду галузь, яка протягом багатьох років є збитковою не може бути привабливою для вкладення інвестицій. Саме молочна промисловість і є такою галуззю сільського господарства. Тому необхідно вводити відповідні інноваційні процеси для розвитку цієї галузі, що і послужить привабливим аспектом для вкладення інвестицій.

Втрата Україною позицій на світовому ринку молока і молочних продуктів, низька конкурентноздатність продукції вітчизняних виробників зумовлена недостатньо обґрунтованою і невдало реалізованою аграрною реформою, недосконалою системою ринкових відносин, відсутністю обдуманих напрямків стратегічного розвитку молочного скотарства. А ще значний вплив розвитку сільського господарства в радянський період також дався в знаки.

Стан молочної промисловості певною мірою є характеристикою суспільної формації та рівня її розвитку. На жаль, в Україні складається парадоксальна ситуація: зниження конкуренції сільськогосподарської продукції та зменшення її обсягів призводить до послаблення матеріально технічної бази, а це у свою чергу призводить до збільшення затрат на виробництво, що робить її неконкурентоспроможною. Сподіватись на фінансову допомогу з боку держави – проблематично.

Внаслідок цього постає завдання формування ринкової системи мобілізації фінансових ресурсів та розробки інвестиційної політики для молокопереробного підкомплексу . Технологічний розрив між Україною та розвинутими країнами світу збільшується. Тож, постає проблема, у негайному введенні інноваційних процесів у молокопереробну галузь та залучення інвестицій у цю галузь.

Вивчення проблеми інвестиційного та інноваційного розвитку присвячено багато наукових праць. Дослідження на ці теми здійснювалися такими науковцями як: П. Т. Саблук , І. Т. Балабанов , Т. Г. Дудар, В. В. Липчук , О. М. Трегобчук , В. М. Крисальний та інші.

Для розв’язання поставленої проблеми необхідно впровадити заходи в першу чергу по оновленню обладнання на молокопереробних підприємствах, та забезпечити молочну промисловість якісною сировиною. Основним завданням, є зміна застарілих виробничих ліній молокопереробних заводів, що потребують значної модернізації.

Стан і розвиток інвестиційного процесу в АПК країни залежить від рівня її загальноекономічного розвитку, який включає оцінку її інвестиційної діяльності, аграрного виробництва, рівень розвитку ринкових відносин та інвестиційної інфраструктури в агросфері. Основною частиною інвестицій є капітальні вкладення, головною функцією яких є відновлення основних виробничих фондів. Також вони відіграють роль у формуванні та поліпшенні матеріально-технічної бази підприємств [3] .

Як видно із попередньо проведених досліджень, сільське господарство не є привабливим для інвестування. Не виключенням тут є і молочна промисловість. Економічні відносини сільськогосподарських підприємств і молокозаводів повинні будуватися на принципах взаємної матеріальної зацікавленості та нести відповідальність за результати спільних дій. Ефективне функціонування аграрного сектора у відкритому конкурентному середовищі можливе тільки за умов невпинного зростання обсягів інвестицій у сучасні інноваційні технологій виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції [1] .

Протягом 2001-2005 рр., середньорічна сума інвестицій у сільське господарство України склала близько 2,8 млрд. грн. І це становило, лише 3,5% по відношенню до вартості основних засобів, а прибуток агровиробників за цей період виявляється менше 2% вартості основних засобів виробництва. Аналіз показує, що ефективність впровадження інноваційних розробок значно вищий у підприємствах, які мають раціональну організаційно-виробничу структуру, адекватну конкретними умовами систему управління, необхідну матеріально технічну базу [4] .

У цьому випадку підприємства молочної промисловості мають приділяти особливу увагу вдосконаленню технологічних процесів виробництва та реалізації продукції, модернізації техніко- технологічної бази. Керівництву таких підприємств необхідно звернути увагу на досвід та технологічні розробки виробників молочної продукції провідних країн.

В Україні функціонує біля чотирьох сотень молокопереробних підприємств, з яких менше 20% є потужними. Зрозуміло, що невеликі молочні заводи не можуть конкурувати в сучасних умовах, і через деякий час стануть підсобними підприємствами в мережі потужних, сучасних молочних заводів [2] .

Висновки. Як показує досвід країн з ринковою економікою, економічне становище аграрного сектора визначається можливістю його інвестування. В Україні при існуючому співвідношенні цін на сільськогосподарську і промислову продукцію в найближчі роки капітальні вкладення здійснюють тільки одиничні підприємства, а інвестиції що надходять не можуть змінити стану виробничого потенціалу сільського господарства і усього АПК.

Отже слід повернути підприємствам АПК втрачене. Для цього необхідно знайти джерела фінансування. Це можливо зробити лише за рахунок удосконалення міжгалузевих відносин. Держава має забезпечити рівні економічні умови для роботи різних галузей виробництва, враховуючи особливості їх діяльності, в першу чергу через цінову політику та цільові дотації.

Тільки комплексне розв’язання проблеми організації виробництва в підприємствах різних форм власності і господарювання та удосконалення економічного механізму, а також інвестиційні та інноваційні процеси, все це дасть змогу підвищити ефективність виробництва молочної продукції в Україні. Держава має стимулювати інвестиції у виробництво сільськогосподарської продукції, а для цього вона повинна створювати сприятливий інвестиційний клімат для залучення приватних та іноземних інвестицій.

Література:

1.Васильчак С.В. Формування та розвиток регіонального ринку молока і молочних продуктів: Монограф . – Л.: Укр. технології, 2005. – 239 с.

2.Крисальний О. В. Теоретико-методологічні основи розвитку інноваційної діяльності в агропромисловому виробництві // основні напрями високоефективного розвитку пореформеного агропромислового виробництва в Україні на інноваційній основі. – К.: ІАЕ УААН, 2002. – С. 178-182.

3. Саблук П. Т. Структурно інноваційні зрушення в аграрному секторі України як фактор його соц іально економічного зростання // Економіка АПК. – 2004. – №6. – С.3-8.

4.Трегобчук В.М. Інноваційно-інвестиційний розвиток національного АПК: проблеми, напрямки механізм // Економіка України. – 2006. - №2. – С.4-12.