Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (14-15 февраля 2008 г.)

ЕКОНОМІЧНІ ОЧІКУВАННЯ ЗМІН У ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНОМУ КОМПЛЕКСІ У ЗВ‘ЯЗКУ ЗІ ВСТУПОМ УКРАЇНИ ДО СОТ

Дубицький Д.П.

Академія митної служби України, м.Дніпропетровськ

Попри те, що існує багато суперечливих точок зору щодо впливу на національну економіку вступу України до Світової організації торгівлі, цей інтеграційний напрям було визнано урядом країни пріоритетним. У 2000 році Верховною Радою України було надано формальну згоду щодо вступу до цієї організації, після чого було проведено ряд заходів, спрямованих на виконання обов’язкових вимог для країн, які мають намір вступити до Світової організації торгівлі. Кінцевої мети урядом країни було досягнуто у лютому 2008 року і на цей час Україна є повноправним членом цієї організації.

За рахунок усунення кількісних обмежень після вступу України до Світової організації торгівлі з’явиться можливість збільшити обсяги експорту нашої металургійної продукції до країн Європейського союзу на 60-80 млн. дол. США на рік. Проте, збільшення обсягів виробництва металопродукції напряму залежить від наявності сировини, яка постачається гірничо-збагачувальними комбінатами. Тобто від стабільної роботи цих підприємств залежить те чи будуть використані отримані можливості виходу на європейський ринок металопродукції. На думку автора, актуальним є дослідження впливу інтеграційних процесів, пов’язаних із вступом до Світової організації торгівлі, на діяльність гірничо-збагачувальних комбінатів, які розташовані на території Дніпропетровської області.

На території Дніпропетровської області діють декілька гірничо-збагачувальних комбінатів, а саме: Інгулецький, Марганецький , Ордженікідзевський , Південний, Північний, Просянський та Центральний.

Споживачами продукції даних підприємств є переважно вітчизняні підприємства. Експортна частка продукції для більшості з гірничо-збагачувальних підприємств є відносно малою, хоча є й винятки (частка експорту у 2006 році Просянського та Центрального гірничо-збагачувальних комбінатів становила 46% (каолін збагачений) та 44% (концентрат) відповідно [1]. На ринку збагачених руд ці підприємства майже не зазнають іноземної конкуренції (лише з боку російських підприємств) і, переважно конкурують між собою.

Через відносно невелику питому вагу експорту в загальному обсязі реалізованої продукції вплив вступу до СОТ не матиме значного негативного впливу на господарську діяльність підприємства, навіть, навпаки, створить більш сприятливі умови щодо виходу на світовий ринок. Українські виробники не зазнають втрат через вступ до СОТ через конкуренцію з російськими гірничо-збагачувальними комбінатами, адже Росія поки що не є членом цієї організації.

При відміні мита на продукцію гірничо-збагачувальних комбінатів існує ймовірність виходу на вітчизняний ринок іноземних виробників. Але ця ймовірність є досить малою. Найвищий митний тариф на продукцію цих підприємств становить 2%, а різниця внутрішніх та світових цін складає приблизно 30% [2]. Тобто відміна імпортного мита не буде вирішальним при виході на ринок України іноземних товаровиробників цієї галузі. У свою чергу, відміна імпортних мит дозволить здійснювати закупівлі іноземного устаткування за меншими цінами, що дозволить впроваджувати у виробництво новітні технології.

Господарська діяльність більшості сучасних гірничо-збагачувальних підприємств характеризується обмеженістю власних коштів і потребою у інвестиціях у виробництво та оновлення машин та устаткування. Із вступом України до Світової організації торгівлі інвестиційний клімат для потенційних закордонних інвесторів поліпшився. Адже законодавство України стало більш уніфіковане до світового законодавства, за рахунок чого інвестор має менші ризики неотримання прибутків чи одержання збитків. Україна як країна-учасник повинна дотримуватися правила застосування пільг та санкцій, які діють в межах Світової організації торгівлі. Це робить дії уряду щодо зовнішньоекономічного регулювання більш прогнозованими та стабільними, що також поліпшує інвестиційний клімат в країні.

Вступ нашої країни до Світової організації торгівлі створює передумови для виходу на вітчизняний ринок транснаціональних корпорацій (у тому числі транснаціональних банків). Ці компанії матимуть змогу включати гірничо-збагачувальні комбінати до своїх промислових ланцюгів замкнутого циклу. Тобто продукція може бути використана виробничими потужностями корпорацій, які знаходяться за кордоном, що автоматично збільшить частку експорту у виробництві гірничо-збагачувальних комбінатів. Вихід на фінансовий ринок України транснаціональних банків та великих іноземних банків підвищує ймовірність інвестування ними гірничо-збагачувальних комбінатів та надасть змогу отримувати більш дешеві кредити.

Отже можна підсумувати, що з вступом України до Світової організації торгівлі гірничо-збагачувальні комбінати мають змогу підвищити обсяги реалізації продукції на внутрішньому та зовнішніх ринках. На внутрішньому ринку – за рахунок збільшення споживання металургійними підприємствами внаслідок збільшення експорту та за рахунок зменшення конкуренції збоку російських підприємств (Росія не входе до складу Світової організації торгівлі). На зовнішньому ринку – за рахунок входження до транснаціональних корпорацій та відкриття ринків країн-учасниць. Також виникнуть сприятливі умови для залучення закордонних інвесторів та отримання більш дешевих кредитів.

Література:

1. http://www.smida.gov.ua/emitents

2. http://ukrrudprom.com