Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (14-15 февраля 2008 г.)

БУДІВЕЛЬНО-ІНЖИНІРИНГОВІ ФІРМИ ЯК ІННОВАЦІЙНІ СУБ’ЄКТИ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИМИ РЕСУРСАМИ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ТА ВПРОВАДЖЕННІ БУДІВЕЛЬНИХ ПРОЕКТІВ

К.т.н. Тугай О.А.

Київський національний університет будівництва і архітектури

Актуальність теми обумовлена потребою перегляду традиційних відносин між провідними учасниками інвестиційного процесу - інвестором та провідними виконавцями. Існує потреба розробки науково-теоретичного обґрунтування діяльності організацій, що мають виконувати специфічні функції на ринку реальних інвестицій – управляти ресурсами інвестора і приймати на себе відповідальність за хід виконання проекту. Відсутність цілісної методології з вирішення відповідного комплексу складних наукових проблем обумовило потребу даного дослідження.

Постановка проблеми. Будівельно-інжинірингові фірми позиціонуються не лише як центри з обґрунтування технологічних, маркетингових та економічних рішень будівельного проекту, але й як провідного виконавця, відповідального за хід підготовки та виконання проекту, керівництво його ресурсами та додержанням організаційно-технологічних, вартісних та інших проектних параметрів . Це дало підстави визначити зміст виконуваних ними функцій як суб’єктів ринку будівельних робіт та послуг, серед яких визначальними є:

- пошук проектувальника (за угодою з інвестором), оцінка готовності проектно-кошторисної документації вимогам проекту, керівництво доопрацюванням та узгодженням ПКД;

- пошук субпідрядників, постачальників, узгодження їх дій в межах проекту, відповідальність за своєчасне і достатнє постачання проекту всіма видами ресурсів;

- формування надійного інформаційно-аналітичного, програмного та методичного забезпечення стану проекту та рівня використання ресурсів інвестора в межах проекту.

Основний зміст. Методологічною основою раціональної взаємодії інвестора та будівельно-інжинірингової фірми є модель (фрагмент подано в табл. 1), яка розподіляє сумісні для інвестора та провідного виконавця фази інвестиційного циклу (передінвестиційну та будівельну) на 7 стадій:

1) передконтрактна підготовка;

2) передпроектна підготовка;

3) передпроектні дослідження;

4) розробка ПКД на багатоваріантній основі та її узгодження ;

5) підготовка процесу будівництва;

6) підготовка будівельного майданчика;

7) будівництво .

8)

Таблиця 1. Фрагменти укрупненої моделі взаємодії інвестора з будівельно-інжиніринговою фірмою (на прикладі компанії „Будівництво та екологія”)

Стадія 1. Передконтрактна підготовка .

1.1.

Одержання від замовника інформації про необхідність виконання робіт.

1.2.

Присвоєння шифру замовленню.

1.3.

Підготовка стартового пакету документів.

1.4.

Розгляд і затвердження керівництвом компанії розпоряджень про призначення спеціалістів.

1.5.

Перше ознайомлення з проектом (Перший виїзд на об’єкт).

1.6.

Перший збір вихідних даних.

1.7.

Розбивка об’єкту на зони та підзони.

1.8.

Розширення переліку вихідних даних та складання переліку виконуваних робіт, в т.ч. приналежного компанії переліку робіт.

1.9.

Уточнення вартісних параметрів робіт компанії по стадіям 1-4.

1.10

Узгодження з замовником переліку та кошторису обсягів аналітичних, проектних , підготовчих, будівельно-монтажних та спеціальних робіт.

1.11.

Визначення попередньо очікуваних (прогнозованих) обсягів та структури робіт по проекту, адаптація до них комплексу прикладних програм.

1.12.

Формування сітьової моделі „роботи-вершини” в укрупненому вигляді

1.11.

Формування складових моделі , в т.ч. логістичних карт

1.12.

Передача замовнику переліку та кошторису виконуваних будівельною компанією послуг та робіт по проекту

1.13.

Укладання контракту між будівельно-інжиніринговою фірмою та замовником .

В якості методичної основи раціонального узгодження між підрядником та інвестором альтернатив впровадження будівельних проектів пропонується організаційно-логістична модель типу „роботи-вершини” з оновленим змістом параметрів, які відображають:

a) перелік, обсяг та вартість товарно-матеріальних цінностей, що входять до складу кошторисної вартості по даній роботі через вартість сировини, матеріалів, конструкцій та виробів;

b) терміни постачання на приоб ’ єктний склад матеріальних ресурсів, прив’язані до терміну локального початку даної роботи ;

c) складові операції даної роботи, прийнята в організації базова трудомісткість їх виконання, фаховий та кількісний склад бригад;

d) потребу в машинах та механізмах, витрати на їх експлуатацію;

e) технологію упорядкування операцій в локальний елемент сітьової моделі.

В якості підсумкового етапу дослідження пропонується розробки елементів та підсистем структур управління для будівельно-інжинірингових фірм та наступне їх впровадження в практику будівельного виробництва. Інституційний рівень організації складають мають скласти керівник організації та його заступники, що координують діяльність фірми за окремими стадіями інвестиційного циклу, що є , водночас, стадіями циклу взаємодії фірми з інвестором, виконавцями та іншими учасниками впровадження будівельного проекту. Маневреність та адаптивність структури забезпечується введенням до її складу елементів структур проектного управління. Керуючому будівництвом в складі структури фірми підпорядковані менеджери з управління будівництвом по укрупненим комплексам БМР (загально-будівельні роботи, устрій підземної частини, опоряджувальні роботи, спеціальні роботи та устрій інженерного обладнання).

Висновки. Запропонована методологія, реалізована в комплекс прикладних програм та проекти структур управління, створюють належні умови для раціоналізації діяльності будівельно-інжинірингових фірм як центрів регулювання ресурсів інвестора в процесі підготовки ат впровадження будівельних проектів.

Література:

1. Тугай О.А., Чертков О.Ю. Розробка інноваційних основ організації підготовки будівельного виробництва// Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин: Зб. наук. праць. - К.: КНУБА, 2006. - Вип. 16. - C.107-113.