Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "Спецпроект: анализ научных исследований" (9-14 июля 2008 г .)

К.м.н. Гайович А.І., к.м.н . Вайс В.М.

Ужгородський національний університет

ЕЛЕМЕНТИ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ У ВИКЛАДАННІ ФТИЗІАТРІЇ

Сучасні процеси реформування вищої медичної освіти неможливі без вивчення та впровадження передового світового досвіду підготовки медичних фахівців. Метою процесу реформування вищої медичної освіти в Україні є корінна перебудова національної системи освіти на нових методологічних засадах, відповідно до вимог Болонської декларації, з урахуванням досягнень сучасного світового рівня та збереження кращих науково-освітніх традицій української системи освіти [2].

Необхідність педагогічної перебудови активувала інтернаціоналізація ринку праці за умов постійно зростаючої конкуренції, введення міжнародної акредитації, як головного орієнтиру на шляху отримання гідного робочого місця та усунення можливих перепон для міграції студентів та викладачів. Інноваційний метод, з одного боку, оптимізує управління процесу навчання, стимулює студентів до навчально-пізнавальної діяльності шляхом систематичного застосування диференційованих й індивідуальних форм і методів контролю, дає змогу формувати професійні якості студентів вищої школи шляхом використання професійної спрямованості фахових дисциплін, а з іншого – відкриває перспективи розвитку самостійності кожної особистості, за умов інтенсифікації індивідуальної роботи та вибору навчальних дисциплін за бажанням [1].

Враховуючи перехід викладання в Ужгородському національному університеті з впровадженням засад Болонської системи на 1-3 курсах медичного факультету, курс фтизіатрії з 2006 року почав підготовку до впровадження елементів цієї системи у викладання туберкульозу на 4 курсі. На основі діючої робочої програми для студентів 4 курсу були підготовлені 12 варіантів завдань ідентичних за складністю для кожного практичного заняття по відповідних темах. Кожен варіант містив 7 тестових запитань з 5 варіантами відповідей та 3 задачі. При підготовці варіантів тестових запитань та задач за основу було взято тестові запитання та задачі, викладені в останніх навчальних посібниках [3, 4] і запитання по фтизіатрії з «Кроку-1» і доповнено запитаннями та задачами підготовленими співробітниками курсу фтизіатрія. Письмове опитування проводили на кожному практичному заняті і результати оцінювали по 5 бальній системі. Весь матеріал було поділено на 2 частини. До першої частини було віднесено: загальні питання фтизіатрії, методику обстеження хворого на туберкульоз, методи виявлення і діагностики туберкульозу (мікробіологічна та рентгенологічна діагностика, туберкулінодіагностика ), загальні принципи лікування хворих на туберкульоз та стандартизовані режими лікування туберкульозу, неспецифічну терапію хворих на туберкульоз (гігієнічно-дієтичний режим, патогенетичне і симптоматичне лікування), хірургічне та санаторно-курортне лікування, профілактика туберкульозу, первинні форми туберкульозу. До другої частини було віднесено: вторинні форми туберкульозу (легеневого та позалегеневого ) і їх ускладнення, туберкульоз у поєднанні з іншими захворюваннями, організація медичної допомоги хворим на туберкульоз. Після кожної частини проводили підсумковий тестовий контроль, для якого окремо було підготовлені тестові питання та задачі. Виділялися окремі теми для самостійної роботи студентів, які не могли бути забезпечені практичною роботою на занятті, а перевірку отриманих знань проводили шляхом тестового контролю на практичних заняттях. Згідно затвердженої робочої програми частину матеріалу викладали на 5 лекціях. Крім тестового контролю, оцінювання знань і умінь студентів на заняттях здійснювали за результатами аналізу їхньої участі в обговоренні практичної частини заняття (із залученням теоретичного матеріалу), оцінювали оволодіння практичними навичками. Таким чином значна частина студентів отримувала по 2 оцінки. Пропущені лекції відроблялися написанням рефератів, а практичні заняття і незадовільні оцінки тестовим контролем та усними відповідями в позаробочий час. Протягом семестру на практичних заняттях проводили курацію хворих при засвоєнні тем по діагностиці туберкульозу, первинному та вторинному туберкульозу і туберкульозу у поєднанні з іншими захворюваннями. Згідно розробленої схеми студенти писали історії хвороби, які оцінювалися 2 оцінками: за написання історії хвороби та за її захист.

В кінці семестру проводили традиційний диференційований залік. Студенти, які погоджувались на середній бал, визначений за результатами отриманих поточних оцінок, оцінок по підсумкових тестових контролях протягом семестру та балів за написання історії хвороби залік не здавали.

Така система навчання і оцінки знань змусила студентів систематично готуватись до кожного практичного заняття, на 27,5 %, в порівнянні з попередніми роками, зменшилась кількість пропусків практичних занять і лекцій. Абсолютна успішність за 2006-2007 та 2007-2008 навчальні роки досягла 100%. Якісна успішність в 2006-2007 навчальному році становила «5» - 41,8 %, «4» - 29,6 %, «3» - 28,6 %; в 2007-2008 навчальному році становила «5» - 49,1 %, «4» - 31,0 %, «3» - 19,9 %.

Висновки:

1. Поєднання елементів Болонського процесу та традиційних підходів у вивченні фтизіатрії дало високі результати абсолютної та якісної успішності, зменшило кількість пропущених практичних занять та лекцій.

2. Тестовий контроль дозволяє найбільш об’єктивно оцінити знання студентів і стимулює їх до активації навчальної діяльності при підготовці до кожного заняття.

3. Зменшення кількості годин на лекційний матеріал змушує об’єднувати значну кількість тем в одній лекції та викладати його тезисно і значну частину матеріалу доповнювати на практичних заняттях та залишати на самостійне вивчення.

4. Болонський процес: перспективи і розвиток у контексті інтеграції України в європейський простір вищої освіти: Моногр ./ За ред. В.М. Бебика . –К.:МАУП, 2004.-200с.

5. Врублевська С.В. Інноваційні процеси в системі освіти // Медична освіта. – 2007. - № 1. – С. 43-48.

6. Фтизіатрія: навчально-методичний посібник. Збірник завдань для тестового контролю знань / За ред. В.Ф. Москаленка, В.І.Петренка. – Вінниця: Нова книга, 2005.- 296с.

7. Фтизіатрія. Підручник / За ред. Проф.. В.І. Петренка.- Вінниця: Нова книга, 2006.- 503с.