Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "Спецпроект: анализ научных исследований" (9-14 июля 2008 г .)

Приліпко С.М.

Уманський державний аграрний університет

ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В АГРАРНИЙ СЕКТОР ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Пожвавлення інвестиційний процесів в аграрному секторі економіки України за участю іноземних партнерів сприяє підвищенню економічної ефективності виробництва, оновленню матеріально-технічної бази, впровадженню зарубіжних енергозберігаючих і еколого-безпечних технологій, вирішенню питань розвитку соціальної сфери села.

Україна є інвестиційно-привабливою державою. Починаючи з 1992 р. в агропромисловий комплекс України було залучено 1761,0 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, що становить 7,9 % від загального їх обсягу, спрямованих в економіку. З них 1353,9 млн. дол. США (6%) вкладено у 749 підприємств харчової та переробної промисловості та 407,1 млн. дол. США (1,9%) у 450 сільськогосподарських підприємства. Основними інвесторами аграрного виробництва виступають: Кіпр (125,7 млн. дол. США), США (47,4 млн. дол. США), Великобританія (42,6 млн. дол. США), Данія (32,2 млн. дол. США), Німеччина (24,9 млн. дол. США), Російська Федерація (16,55 млн. дол. США) [ 1 ]. У сільське господарство лише за 2007 р. було залучено 153 млн. дол. іноземних інвестицій. В проекті прогнозу розвитку України на 2008 р. запланований обсяг інвестицій в економіку складає 5-6 млрд. дол., третина яких повинна бути спрямована на розвиток АПК.

Світове зростання попиту та цін на сільськогосподарську продукцію дає підстави стверджувати про збільшення обсягу іноземних інвестицій в АПК України вже на протязі короткострокового періоду. Інвестиційна привабливість окремих об’єктів інвестування аграрного сектору економіки прямопропорційно залежить від родючості землі, екологічного стану територій, розвиненої інфраструктури в даній місцевості.

В останні роки у Європі спостерігаються високі ціни на насіння олійних культур і рослинну олію для виробництва біодизельного палива, сировину, високий податковий тиск, що призводить до неконкурентоспроможності виробленої продукції на світовому ринку [ 2 ]. Значний інтерес для іноземних інвесторів становлять інвестиційні проекти з вирощування олійних культур для отримання біопалива в Україні. Розвиток виробництва ріпаку – це значне збільшення обсягу інвестицій в сільськогосподарське виробництво, впровадження новітніх технологій, створення додаткових робочих місць. Вважаємо, що іноземні інвестори повинні не тільки вкладати кошти у вирощування цієї культури, а й будувати переробні заводи потужністю до 1000 т біопалива безпосередньо у районах вирощування ріпаку. Це дасть змогу забезпечити потреби внутрішнього ринку в пально-мастильних матеріалах, а їх надлишки – експортувати до країн ЄС. Слід зауважити, що вирощування ріпаку на значних площах може призвести до виснаження ґрунтів, зміни самої структури посівних площ, що є недопустимим. Для уникнення цих явищ державні органи повинні контролювати це.

За останні роки розширилося співробітництво у сфері відновлення існуючих і будівництва свинарських комплексів за датськими технологіями. Так, ще у 2005р. Міністерство аграрної політики України та датська компанія Graakjaer International A/S підписали угоду про співробітництво у будівництві 25 свинокомплексів в Україні проектною потужністю кожного від 10 до 27 тис. свиней в рік. Вартість однієї ферми, збудованої датськими компаніями, становить близько 2,4 млн. дол. США. Проект реалізується в основному за рахунок спільних коштів іноземних, вітчизняних інвесторів і кредитної підтримки комерційних банків. Будівництво комплексів здійснюється за сучасними технологіями. Прихід іноземних інвестицій справить позитивний вплив на розвиток галузі в цілому.

Поряд із свинарством, інвестиційно-привабливою галуззю є птахівництво, де за останні шість років виробництво м'яса птиці зросло в 4 рази. Тут практично повністю оновлена виробнича база для виробництва м'яса бройлерів, залучені необхідні інвестиції для освоєння сучасних технологій, створена потужна база для розвитку селекції, вирішено кадрове забезпечення.

В цілому, в галузі тваринництва введено в експлуатацію 417 та продовжується будівництво і реконструкція більше 200 сучасних тваринницьких комплексів і ферм. Активно запроваджуються такі найбільші інвестиційно-інноваційні проекти, як створення молочного комплексу ТОВ «Українська молочна компанія» на 2000 корів з продуктивністю 9500 кг молока на корову в рік, обсяги інвестицій - більше 106 млн. грн. На черзі ще кілька таких проектів: будівництво птахокомплексу ЗАТ « Миронівська птахофабрика» на суму 400 млн. грн., Білоцерківського молокозаводу – 126 млн. грн., Глобинського свинокомплексу - 27 млн. грн., насіннєвого заводу в Полтавській області – 29 млн. грн., будівництво заводу по біоетанолу в м. Золотоноша – 78 млн. євро та багато інших. При цьому зазначені проекти передбачають крупнотоварне виробництво із врахуванням розвитку відповідної сировинної бази та інших суміжних виробництв.

Завдяки міжнародній інтеграції на українському ринку сьогодні успішно працюють такі відомі аграрні фірми як «Агро-Союз», « Нібулон », « Райз », « Амако », «Чумак» та багато інших, які присутні практично у кожному регіоні нашої держави та майже у всіх сферах агропромислової діяльності.

За розрахунками Інституту аграрної економіки, для сталого розвитку аграрного сектору економіки необхідно вкласти не менше150 млрд. дол. США інвестицій. Вважаємо, що для постійного розвитку й функціонування інвестиційних процесів у сільськогосподарському виробництві держава має забезпечити всі передумови для цього, починаючи з вирішення питання ринку землі і закінчуючи розвитком соціальної інфраструктури. Урядова підтримка інвестиційної діяльності полягає у вдосконаленні нормативно-правової бази. Насамперед, це ? укладення міждержавних угод про уникнення подвійного оподаткування, посилення захисту інвестицій і доходів зарубіжних інвесторів та їх страхування.

Література:

1. Інвестиції – надійне плече іноземних партнерів . - http://a7d.com.ua.

2 . Скорочення виробництва біологічного пального – політика держави чи збільшення цін на сировину ? // Аграрний тиждень . – 2008. - № 4. – С. 11.