Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "«Наука в информационном пространстве "(16 октября 2008 г .)

Чорна О.А.

Інститут економіки промисловості НАН України, м. Донецьк

ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

1. Із дванадцяти основних параметрів конкурентоспроможності , які повинні у першу чергу бути розвинені в Україні (державні і суспільні установи; інфраструктура, макроекономічна стабільність; охорона здоров'я і навчальна освіта [1]), розвинені недостатньо. Натомість розвиваються параметри, що притаманні більш розвиненим економікам.

2. Прискорюються процеси глобалізації, Україна планує входження до СОТ, більш тісно співробітничає з іншими державами. За таких умов українці мають більші можливості реалізації свого висококваліфікованого трудового потенціалу, проте, на жаль, не в нашій крані, а за кордоном, оскільки в нашій державі умови праці і нагорода за неї не відповідають світовим стандартам життя.

3. Погіршується демографічна ситуація. За прогнозами ООН у 2050 році на території України будуть мешкати 32,5 млн. чоловік [2, с. 20], що у півтори рази - менше, ніж проживає сьогодні (у 2006 р. - 46,7 млн.чол., у 2007 року - 46,37 млн.чол., на 1 серпня 2008 року-46,21 млн.чол.) [3].

4. Незадовільне становище трудових ресурсів на крупних підприємствах України, де рівень виробничого травматизму залишається високим. Незважаючи на те, що спеціалісти відзначають поступове зниження виробничого травмати зму за перший квартал 2008 року на 6,8%, а смертельного - на 8,5. Однак при зниженні загального рівня травматизму на протязі 2007 року 4,2%, або на 80 випадків, смертельний травматизм зріс на 9,2%, або на 99 випадків [4] .

5. Людський і зокрема трудовий потенціал України на сьогоднішній день потребує уваги, як зі сторони держави (її державної і кадрової політики), так і науковців. Існуючі проблеми можливо вирішити за допомогою альтернативних економічних теорій, до якої можна віднести теорію людського капіталу, згідно якої існує два підходи розуміння фактору економічного росту [5, с. 6]:

- освіта, як відособлене джерело росту;

- думка про те, що для адекватної оцінки суспільного вкладу освіти в економічне зростання недостатньо визначити кореляційну залежність між рівнем освіти і доходом, потрібно враховувати «вплив різних соціальних інститутів» - факторів, що впливають на «соціальну рентабельність освіти», до яких відносять вік, стать, суспільне становище, талант, природну обдарованість, виховання, ціннісні орієнтації, етнічні здібності і традиції.

6. Інноваційний шлях розвитку на сьогоднішній день не представляється без розвитку людського капіталу та людського потенціалу взагалі. Все час тіше термін «людський капітал» використовують в засобах масової інформації, він лунає в дискусіях політиків, використовується в офіційних документах [6].

7. Людський капітал стає важливим сегментом будь-якого процесу управління: державного, управління в промисловості, в сфері послуг тощо. Якісні характеристики людей, їх спроможності відіграють величезну роль у розвитку держави, її збагаченні, забезпеченні капіталізації економіки та підприємств.

8. Серед науковців, які займалися в напрямі теорії людського капіталу слід виділити наступних Д.П. Богиня, О.А. Грішнова, М.І. Долишній, С.М. Злупко, Т.С. Злупко, Т.Б. Токарський, В.І. Куценко, Г.І. Євтушенко, О.М. Головінов. На сьогоднішній день вирішення проблем формування і розвитку людського капіталу набуває нових рис, тому його дослідження доцільно здійснювати при поєднані теорії людського капіталу з іншими теоріями.

9. Виникнення теорії людського капіталу і її активне використання та дослідження сьогодні обумовлене соціально-економічним та культурним розвитком, при якому в результаті науково-технічного прогресу змінюються вимоги не тільки до людини-робітника, але й до суспільства з цілому. На зміну переважно фізичної праці приходить інтелектуальна, високу цінність представляє висококваліфікована робоча сила, провідним ресурсом стають знання.

10. Використовуючи теорію людського капіталу, а також інші альтернативні теорії науковцям доцільно звернути увагу на формування тих інститутів і інституцій, які розвивають, зберігають, допомагають реалізувати людський капітал. Що дозволить активізувати реалізацію творчого потенціалу висококваліфікованих працівників і прискорить розвиток в Україні інформаційного суспільства і економіки знань.

Література:

1. Снежко Е. Конкуренция по-украински // Инвестгазета. – 2008. - № 22. -С.26-27.

2. Рябкова Д. Экономика вымирания // Инвестгазета. - 2007 (19-25.03). - № 11. - С. 20-22.

3. Держкомстат України // http://ukrstat.gov.ua.

4. Голова Держгірпромнагляду: Виробничий травматизм в Україні дещо знизився // Дзеркало тижня. - 26 квітня – 16 травня 2008 . - № 16 (695).

5. Цыренова А.А. Развитие человеческого капитала в условиях трансформации институциональной среды. – Улан-Удэ: Изд-во ВСГТУ, 2006, - 88 с.

6. Проект Закону України Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2007 рік. – http://www.kmu.gov.ua.