Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "«Наука в информационном пространстве "(16 октября 2008 г .)

Глущенко Е.

СУТНІСТЬ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ КРЕДИТНОГО ПРОЦЕСУ В КОМЕРЦІЙНОМУ БАНКУ

Кредит є однією з найважливіших ланок ринкової економіки; форми, роль і значення кредиту обумовлюються економічними основами суспільства.

Категорія “кредит” як в теоретичному, так і практичному аспекті явище без сумніву цікаве. Слово “кредит” походить від латинського “с reditum ”, що означає “позика”, “борг”. Деякі лінгвісти пов'язують його із “ credos ”, тобто “вірю”.

Отже, категорія кредиту так чи інакше розглядається економічною наукою, як відносини про надання позики однією особою іншій, що засновані на довірі та передбачають повернення наданої вартості у певний строк з сплатою ціни за користування.

Таким чином, можна говорити, що кредитним відносинам притаманні такі базові ознаки:

– феномен кредитування означає передачу вартості однією особою іншій у тимчасове користування на умовах повернення та платності;

– економічною основою кредиту є тимчасово вільна від обігу мобілізована вартість, що здатна до відчуження та формування позичкового капіталу;

– кредитні відносини передбачають наявність довіри, тобто передбачають вільний рух інформації між позичальником і кредитором.

Таким чином, кредит – це економічні відносини, що виникають між кредитором та позичальником з приводу передачі тимчасово вільних коштів на умовах їх повернення та сплати ціни за користування. Кредит є однією з основних форм руху позичкового капіталу.

Основними джерелами формування ресурсів на ринку банківських кредитів є власні кошти банків, залишки на поточних рахунках, залучені кошти юридичних та фізичних осіб на депозитні рахунки до запитання та строкові, міжбанківські кредити та кошти, одержані від випуску цінних паперів (рис. 1).

Кредит являє собою форму руху позичкового капіталу, тобто коштів, відданих у позичку за визначений відсоток за умови зворотності і задоволення потреби позичальника. На думку інших авторів, кредит – це позичка в грошовій або товарній формі на умовах зворотності, платності і терміновості.

Формування коштів для здійснення інвестицій і кредитної діяльності банку

Рис. 1. Формування коштів для здійснення інвестицій і кредитної діяльності банку

Так само можна відзначити, що кредит - це позиковий капітал банку в грошовій формі, що передається в тимчасове користування на умовах зворотності, терміновості, платності і цільового характеру використання.

Власні ресурси - це кошти статутного, резервного, страхового та інших фондів банку, що утворюються за рахунок прибутку, а також нерозподілений протягом року прибуток. Головне ж місце в складі кредитних ресурсів комерційного банку посідають залучені кошти. Це кошти клієнтів на поточних рахунках; депозити юридичних і фізичних осіб; залишки на кореспондентських рахунках; кошти, щодо їх залучення з міжбанківського ринку; кошти, отримувані від продажу цінних паперів тощо. Одним з найбільш надійних джерел ресурсів для комерційного банку, підтримання його ліквідності є депозитні вклади. Важливим чинником зміцнення ресурсної бази кредитування е оптимізація джерел формування кредитних ресурсів. Банк повинен сформувати найефективнішу комбінацію джерел коштів для створення своєї ресурсної бази. Переважна більшість кредитних ресурсів утворюється шляхом залучення коштів.

Позичковий капітал – це грошовий капітал, що відокремився від промислового, що має особливу форму руху і володіє визначеною специфікою:

1. Це капітал-власність, власник якої продає позичальникові не сам капітал, а лише право на його тимчасове володіння;

2. Це своєрідний товар, споживна вартість якого визначається здатністю принести позичальникові прибуток;

3. Має вільну форму відчуження, тобто передача його позичальникові і повернення кредиторові різний у часі;

4. На відміну від промислового і торговельного капіталу, позичковий капітал завжди виступає в грошовій формі.

З розвитком кредитних відносин єдиним джерелом утворення позичкового капіталу виступають тимчасово вільні грошові кошти держави, юридичних осіб і населення, на добровільній основі передані фінансовими посередниками для наступної капіталізації і витяг прибутку.

Ціною позичкового капіталу є відсоток. Джерелом відсотка є доход, отриманий від використання кредиту. Нормою відсотка називають відношення річного доходу, отриманого на позичковий капітал, до суми наданого кредиту, помноженого на 100. Зміною норми відсотка зв'язано з ринковим механізмом, а так само залежить від державного регулювання.