Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "«Наука в информационном пространстве "(16 октября 2008 г .)

К.т.н. Білорусов С.Г.

Херсонський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації робітників органів державної власті, органів місцевого самоврядування, державних підприємств

Запровадження інформаційно-комунікаційних технологій в управлінську діяльність

Оволодіння управлінським персоналом сучасними підходами щодо збору, опрацювання та ефективного використання інформації, методів і засобів їх підтримки та поновлення стає найважливішим завданням. Від його вирішення залежатиме оперативність вироблення й актуальність прийняття і реалізації державних управлінських рішень для підтримки економічного зростання та покращення суспільного добробуту, забезпечення соціальної злагоди, підвищення прозорості і ефективності державного регіонального управління при максимальній довірі та можливості доступу до інформації громадян.

При цьому необхідно враховувати: інтереси органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб; можливості міжнародного співробітництва у сфері інформаційних технологій; реальні потужності вітчизняного інформаційного потенціалу; забезпечення сумісності взаємодії та інтеграції інформаційних ресурсів незалежно від їхньої галузевої належності і форм власності на базі інноваційних інформаційних технологій, міжнародних стандартів.

Програма розвитку державної служби на 2005 – 2010 роки, до якої в даний час готуються доповнення, передбачає суттєве підвищення ефективності виконання державною службою завдань та функцій держави. Мають бути вдосконалені аналітично-прогностична, інформаційна та координаційна діяльність, шляхом формування відповідного інституціонального забезпечення на центральному і місцевому рівні, доступу до інформації про діяльність державних органів та їх працівників, які надають адміністративні послуги [ 1 ] .

Цьому має сприяти Програма запровадження системи управління якістю в органах виконавчої влади, завданням якої є створення умов, які гарантували б належну якість послуг, що надаються різним категоріям споживачів. Оскільки якість послуг, які надають органи виконавчої влади, формується в рамках їх внутрішніх процесів, тому для забезпечення відповідних умов необхідно створити ефективну систему управління цими процесами, яка відповідає міжнародним стандартам.

Відповідно до зазначеного необхідно удосконалити інформаційно-аналітичну складову системи функціонального управління державною службою та адаптувати її до стандартів ЄС, а саме: забезпечити впровадження сучасних інформаційних технологій для організації діловодства та вдосконалення контролю за виконанням документів, забезпечення оперативності отримання та обробки інформації, створення програмно-технологічного комплексу для впровадження інформаційних технологій в процеси управління персоналом державної служби, розроблення та вдосконалення форм і змісту навчання з урахуванням досвіду країн – членів ЄС.

Реалізація зазначеного потребує:

- усвідомлення необхідності застосування певних стандартів і інноваційних ІКТ;

- модернізації перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на основі сучасних тенденцій розвитку інформаційних технологій, засобів телекомунікацій і технологій навчання;

- підготовки значної кількості фахівців та безперервного підвищення кваліфікації працівників органів державної влади щодо використання комп’ютерних технологій.

Херсонський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій використовує власні напрацювання, реалізується сформована модель навчально-методичного супроводження і використання інформаційно-комунікаційних технологій для підготовки і подальшого їх практичного застосування слухачами при виконанні функціональних обов’язків.

Проведені соціологічні опитування серед державних службовців з питань доступу до своєчасної та достовірної інформації показали, що тільки 26,4 % респондентів отримують фахову інформацію через Internet. Найбільші проблеми з доступом до ІКТ мають працівники районного рівня (77,4 %), в той же час як на рівні обласного центру тільки 25,8 % опитуваних. Потребує значного покращення технічне оснащення та програмне забезпечення, на що вказали 62,2 % респондентів. 57,4 % державних службовців оцінили свої вміння щодо роботи з комп’ютерною технікою – недостатніми. Крім того, можна констатувати, що у молодих державних службовців, в більшості, не виникає ускладнень при застосуванні ІКТ.

В даний час, в межах проекту Європейського Союзу TEMPUS TACIS "ECDL для українських адміністраторів" з питань застосування інформаційних та телекомунікаційних технологій на основі європейських стандартів European computer driving license (ECDL), погодженого Головним управлінням державної служби України, та за участі місцевих вищих навчальних закладів завершено навчання 250 державних службовців Херсонської обласної державної адміністрації, в межах якого, вони пройшли незалежне тестування і отримали свідоцтва про комп’ютерну грамотність (EQTB версія 1.1d).

Структура підготовки посадовців передбачала визначення вимог щодо отримання необхідних знань, вмінь і навичок на основі ECDL з урахуванням європейського досвіду, розробку різноманітних програм із застосуванням тренінгових методик навчання; використання сучасної ресурсної інфраструктури та якісного програмного забезпечення [ 2 ] .

Про результати поточного навчання в межах проекту постійно надавалася інформація Головдержслужбі України (яка розміщена на сайті Головдержслужби), іншим учасникам проекту та в засоби масової інформації.

Реалізація проекту сприяє довгостроковому завданню зробити “більш ефективні, прозорі та відкриті послуги державних органів, наблизити їх до громадян, що відповідає Рекомендаціям Ради Європи «Європа і глобальне суспільство».

Проведена робота з питань опанування комп’ютерної грамотності за стандартом ECDL в повній мірі відповідає пріоритетам підготовки державних службовців України. Головдержслужбою відпрацьовуються питання запровадження зазначеного стандарту на державній службі та в органах місцевого самоврядування.

Література:

1. Програма розвитку державної служби на 2005 – 2010 роки: Постанова Кабінету Міністрів України від 08.06.2004 № 746 // Офіційний вісник України. - 2004. - № 23.

2. Білорусов С.Г. Опанування комп’ютерними технологіями при підвищенні кваліфікації працівників органів державної влади в межах реалізації міжнародного проекту «ECDL для державних адміністраторів» (з досвіду роботи ХОЦППК) // Матеріали четвертої міжнародної науково-практичної конференції "Інформатизація освіти України. ІКТ у вищих навчальних закладах". – Херсон: ТОВ "Айлант", 2008. – С. 14–20.