Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "«Наука в информационном пространстве "(16 октября 2008 г .)

Войнарівський М.М.

Інститут законодавства Верховної Ради України

Участь юристів у прийнятті стратегічних рішень як один із ефективних способів управління юридичною службою

В Україні традиційно склалося так, що юристи відіграють другорядні ролі та виконують допоміжні функції в управлінні державними процесами. Вітчизняні юристи ще не стали в країні тим інтелектуальним та ініціативним прошарком суспільства, здатним очолити і організувати на законодавчій та професійній основі управління реформуванням держави. Тому однією з причин невдач та помилок трансформації країни, на наш погляд, є пасивність юристів у проведенні реформ, відсутність творчої законодавчої основи у державотворенні. Аналіз стану юридичної служби підприємств показав, що результати її роботи, форма організації та методи діяльності не відповідають вимогам, цілям і завданням реформування державності, господарських та інших процесів.

Юристи юридичної служби підприємства повністю підпорядковуються у своїй діяльності керівнику підприємства. Це часто призводить до того, що некомпетентність та непрофесіоналізм останнього, протиправні дії адміністрації підприємства або іншої структури нівелюються і таким чином руйнується значимість і ефективність діяльності юридичної служби. Нині юридична служба –всього лише виконавча ланка в структурі підприємства, яка виконує будь-які завдання адміністрації. Фактично юрист не може прийняти власне правомірне рішення, яке суперечить інтересам і волі керівництва підприємства.

Проте, досвід провідних зарубіжних компаній свідчить, що роль юриста вже давно набула нового значення. Якщо раніше завдання юридичної служби зводилися до правового забезпечення діяльності підприємства в вузькому сенсі (договірна робота, судовий захист прав і законних інтересів тощо), то сьогодні роль юриста суттєво переосмислена і доповнена функцією безпосередньої участі у виробленні та реалізації стратегії підприємства, адже саме на нього покладене завдання по підтриманню «юридичної чистоти» діяльності підприємства.

Тому юрист юридичної служби підприємства повинен бути насамперед членом управлінської команди, адже йому важливо не вирішити конфліктну ситуацію, а намагатися попередити або взагалі не допускати її виникнення.

На жаль, в наших юридичних службах багатьох підприємств поки що відсутній механізм залучення юристів до процесу прийняття стратегічних рішень: рішення по ключовим проектам та угодам, що тягнуть за собою найбільші в масштабах підприємства правові ризики, приймаються без узгодження з юристами. Останні долучаються до справи лише на стадії подолання негативних наслідків - вирішення юридичних конфліктів ( за принципом пожежної команди).

Тому, встановлюючи завдання юридичної служби на підприємстві, керівникові необхідно пам’ятати, що юристи не тільки визначають і управляють правовими ризиками підприємства, а і можуть використовувати найбільш вигідні для підприємства моделі юридичної поведінки в рамках існуючої правової системи.

Про важливість нової ролі юриста на підприємстві в нашій країні, а також інших постсоціалістичних державах, свідчить той факт, що ще в рамках V-ї Щорічної міжнародної конференції корпоративних юристів (тобто юристів юридичних служб), що проходила в березні 2006 року в Будапешті, розглядалось питання про удосконалення роботи корпоративних юристів в країнах Центральної та Східної Європи: про роль юридичних служб в корпоративному управлінні підприємством, про способи і засоби покращення роботи невеликих юридичних служб, про співробітництво корпоративних юристів та юристів зовнішніх юридичних фірм тощо. Актуальність цієї теми обумовлена тим, що юрист став лише контролером, який суворо слідкує за чітким виконанням правових норм, а не радником компанії.

Проте, не все так безнадійно застаріло в нашій країні з роллю юридичної служби на підприємстві. Так, юридична служба АТ «Філіп Морріс Україна» змогла перейняти корисний досвід своїх іноземних партнерів. До обов’язків, наприклад, начальника юридичного відділу входить визначення потенційних проблемних питань у діяльності компанії, надання допомоги в оцінці потенційних ризиків, розробка стратегії діяльності разом з вищим керівництвом компанії тощо. Повноваження юристів також розширено: вони забезпечують розробку проектів змін до установчих документів компанії, їхню реєстрацію, супровід питань, пов’язаних зі змінами у складі акціонерів, випуску та анулювання акцій тощо.

Саме щоденне правозастосування на основі повної інформованості від теперішньої, колишньої та майбутньої діяльності підприємства, а також правове регулювання всіх його сторін – це те, що відрізняє роботу юристів, і є головною причиною формування юридичної служби на підприємстві.

Література:

1. Коростей В. Юридична служба в умовах ринку // Право України. – 2000. - № 12.

2. Антонов Г. Тютюновий профіль // Український юрист. – 2005. - № 2 (26).

3. Новиков И. Роль корпоративных юристов в разработке стратегии компании // Корпоративный юрист. – 2006. ­- № 6.

4. П’ята міжнародна конференція корпоративних юристів у Будапешті (29-31 березня 2006 року) // www.ibanet.org/conferences/5th_Annual_Corporate_Counsel_papers.cfm