Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "«Наука в информационном пространстве "(16 октября 2008 г .)

Лебідь Н.В.

Одеський національний політехнічний університет

Розвиток та актуальні питання інноваційної діяльності університету

В наш час суспільство стає свідком нових зовсім радикальних змін у галузі науки й знань, які можна, безсумнівно, охарактеризувати як глобальну науково-технічну революцію, у зв'язку з якої нашому суспільству, а, отже, й науці, теорії й практиці необхідні, властиві даним тенденціям, радикальні зміни. Характерною рисою нашого часу є повсюдне й практично одночасне поширення нових ідей і технологічних розробок, рушійною силою при цьому є інноваційний характер розвитку, що базується на наукових досягненнях, швидкому освоєнні нових технологій і ефективному керуванні.

Постіндустріальний розвиток поставило досить складну й багатопланову проблему: не просто використовувати окремі результати наукових досліджень у практиці, але забезпечити наукову основу технологічних інновацій, систематично включаючи їх у сірку виробництва.

Як відомо університет виступає одним з найважливіших і невід'ємних так званих «постачальників» інновацій і нововведень внаслідок постійно проведеної науково-дослідної діяльності всередині даної структури. Саме тому університет повинен розглядати інноваційну діяльність як один з основних напрямків функціонування. На жаль, останнім часом інноваційні розробки, створені саме в рамках університетів, не користуються популярністю на ринку інновацій в Україні, хоча дані процеси інтеграції наукових розробок університетів широко поширені як у Європейському співтоваристві, так і у світовій практиці в цілому.

Темпи і якість економічного росту держави прямо залежать від проведеної політики й обраної стратегії розвитку інтелектуального потенціалу держави.

Україна як держава, що традиційно поставляла багато передових технологій на світовий ринок, не повинна забувати про таке потужне потенційне джерело інноваційних ідей і розробок як університет. Однак у цей час дані структури зазнає колосальну недостачу фінансування з боку саме держави.

У цей час все-таки простежується структурна перебудова економіки України, орієнтована на використання інтелектуальних ресурсів і розвиток високотехнологічних виробництв на противагу матеріало- та енергоємним виробництвам, що припускає створення умов для безперервного відновлення технологій і продукції, росту освітнього рівня й удосконалювання керування шляхом інновацій, заснованих на новітніх наукових знаннях.

Внесок української науки в рішення економічних проблем і розвиток суспільства в цілому залежить не тільки від обсягів фінансування, але й від ефективності використання вкладених у неї коштів. Необхідно відзначити, що в постійному скороченні коштів на сферу "Наука й наукове обслуговування" є частка провини й самої науки. Зараз ситуація така, що прикладна наука не може досить швидко адаптуватися до нових умов, а промисловість - використовувати наявні науково-технічні й технологічні розробки. Між наукою й промисловістю існує певний розрив, якому необхідно ліквідувати.

Як відомо, науку можна розділити на академічну й прикладну. Перша потребує державної підтримки, тому що сама заробляти гроші не може, але підживлює іншу. Прикладна ж наука повинна бути реальною продуктивною силою, але для цього її необхідно націлити на одержання конкретного результату, а вкладені в неї кошти - використовувати максимально ефективно.

Найбільш раціональна витрата коштів на стадії практичної реалізації досягнень прикладної науки забезпечує інноваційна діяльність.

Однієї із ключових проблем є організація взаємодії двох найважливіших сфер діяльності - науки й виробництва. Міжнародний досвід інноваційної діяльності свідчить про розмаїтість форм і методів, застосовуваних залежно від політики держави в області науково-технічного прогресу й взаємодії розроблювачів науково-технічної продукції й виробників.

У зв'язку з перерахованими вище тенденціями виникає необхідність в організації правильного керування процесами інтеграції наукової діяльності в університеті з реально діючими виробничими потужностями з метою відновлення останніх і створення більше інноваційних продуктів українською промисловістю, а так само з метою підтримки й розвитку науково-інноваційних процесів у рамках університету.

Література:

1. Грозна В.В. Підвищення конкурентоспроможності економіки України як передумова співробітництва з ЄС // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – №11(29) . – С. 130-141.

2. Мнеян М.Г. Динамический образ инноваций Алгоритмы инновационного развития . – М.: Витус-К , 2006. – 240 с.