Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве "(16 октября 2008 г .)

Кечик О.О., Гуцкало О.О.

Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету ім. Т. Шевченко

ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

Кардинальне реформування українського суспільства закономірно супроводжується принциповим відновленням усіх соціальних інститутів і систем, у тому числі й системи освіти. Підвищення вимог до якості освіти стає нагальною проблемою і умовою розвитку системи безперервної освіти, стимулом оновлення її змісту на основі принципів фундаментальності, інтегративності , спадкоємності і практичної спрямованості.

Самостійна робота є однією з найважливіших проблем у навчальному процесі, яка заслуговує пильної уваги і обговорення. Організація даного виду навчальної діяльності пов'язана з цілим рядом достатньо складних педагогічних проблем.

Під самостійною роботою в дидактиці розуміють різні види індивідуальної і колективної навчальної діяльності студентів, яка здійснюється ними на аудиторних і позааудиторних заняттях чи вдома без безпосередньої участі викладача.

Слід зазначити, що самостійна робота студента є наслідком правильно організованої навчальної діяльності на заняття, що мотивує його до самостійного здійснення цієї діяльності у позаурочний час.

Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що сьогодні вивчення організації самостійної роботи проводиться за різними напрямами [3]:

1) планування і фізичні затрати часу на самостійну роботу;

2) впровадження таких організаційних форм і методів, які активізують самостійну роботу;

3) організація самостійної роботи з окремих дисциплін;

4) організація самостійної роботи з метою виявлення закономірностей її здійснення;

5) організація самостійної роботи залежно від індивідуальних особливостей тих, хто навчається.

Самостійність студентів в навчальній діяльності пов'язана з формуванням у них навиків творчої праці. В компоненти загальних навиків останнього входять: уміння планувати самостійну роботу, раціонально її організувати, здійснювати самоконтроль і уміння працювати в певному темпі. Сформувати у студента творчу самостійність можливо тільки за умови, якщо студент навчиться долати труднощі в процесі отримання знань, а також на етапі їхнього застосування. Враховуючи роль викладача в організації самостійної роботи, очевидним є і те, що неможливо будувати організацію самостійної діяльності студентів без врахування їхніх потреб. Дослідження останніх років показують, що досить багато студентів не задоволені обставинами організації самостійної роботи, її результатами, зворотним зв'язком з викладачами, контролем. Студенти відзначають такі позитивні моменти в організації самостійної роботи: надання їм можливості творчої самореалізації особистості; можливості пізнання нового як отримання додаткових знань; розвиток культури мислення; більш глибоке освоєння матеріалу; розвиток індивідуальних якостей особистості; вироблення своєї точки зору з питання, що вивчається, а також можливість для спілкування поміж собою в процесі навчання. Разом з цим існує ряд перешкод, які виникають у студентів в процесі самостійної роботи, такі як: відсутність уміння самостійно працювати; брак уміння пов'язувати теоретичні знання з практикою. Це свідчить про те, що проблема організації самостійної роботи стоїть достатньо гостро. З метою зміни такого стану необхідно збагатити мету і зміст самостійної роботи, що дозволить змінити мотивацію у студентів. При цьому зміняться і основні орієнтири самостійної діяльності: з бажання скласти іспит або залік у сторону досягнення реального певного професійного, а, отже, і майбутнього матеріального життєвого положення.

Чітко спланована організація самостійної роботи студентів дозволить вирішити такі задачі: розвинути творчу активність, спостережливість, логічне мислення; прищепити культуру розумової і фізичної праці, навчитися самостійно працювати, прагнути досягнення поставленої мети; постійно вдосконалюватись у вибраній професії після закінчення вузу. Самостійна діяльність студентів відіграє вирішальну роль у формуванні їх як майбутніх фахівців.

Література:

1. Борисова Н.В. От традиционного через модульное к дистанционному образованию . – М.: Домодедово : ВИПК МВД России , 2000. – 174 с.

2. Петров А.В., Петрова О.В., Цулая Л.В. Самостоятельная познавательная деятельность в системе развивающего обучения // Наука, культура, образование . – 2001. - № 8/9.– С. 150–154.

3. Шимко І. Проблеми організації самостійної роботи у вищій школі// Рідна школа. – 2005. – №7. – С. 34-35.