Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "«Наука в информационном пространстве "(16 октября 2008 г .)

Тур А.М.

Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка

Освітнє інформаційне середовище як засіб підвищення ефективності навчання в педагогічному коледжі

Важливою відмінною особливістю сучасного етапу розвитку суспільства є його інформатизація. Розпочавшись в 70-х роках минулого сторіччя, процес інформатизації суспільства останніми роками набув справді глобального характеру. Під впливом інформатизації відбуваються кардинальні зміни у всіх сферах життя і професійної діяльності людей: у науці, освіті, культурі, економіці, охороні здоров'я, побутовій сфері. Ці зміни такі масштабні і глибокі, а їх вплив на життєдіяльність суспільства так значно, що можна цілком обґрунтовано говорити про формування на нашій планеті принципово нового інформаційного місця існування – автоматизованої інфосфери .

Створення інформаційного освітнього середовища в даний час є головним завданням, рішення якого визначає успіх впровадження інформаційних технологій в освіту на всіх її рівнях.

Політика у сфері освітніх технологи, інформаційних, зокрема Internet-технологій, спрямована на формування нових професійних і особових якостей випускників учбових закладів. Інтернет-технології розглядаються як інформаційний ресурс, як засіб комунікації, отримання особово мотивованої інформації, самовираження, зокрема у сфері підприємництва і дозвілля

Все це вимагає переосмислення існуючих форм і методів навчання і виховання учнів. З розвитком Інтернет вчитель і школа в цілому втрачають монополію на інформацію, учні часто випереджають своїх вчителів по рівню володіння Інтернет-технологіями . Це створює загрозу авторитету вчителя, знижує роль школи в очах батьків і громадськості. Школа зіткнулася з ситуацією конкурентного виживання. Рішення даної проблеми в рамках традиційної парадигми наочного навчання стає неефективним.

Змінюється зовнішність освіти, важливим стає для школи не тільки дати знання, а сформувати важливі і значущі для суспільства компетенцій, які необхідні молоді для соціальної адаптації в новому інформаційному суспільстві, що пов'язано з визначенням статусу учня як підсумкового продукту освіти. Означає, результатом діяльності освітньої установи стає не система знань, умінь і навиків, а набір ключових компетентностей. Змінюється методологія діяльності сучасного вчителя – навчити школяра вчитися працювати з інформацією.

Інформаційне освітнє середовище включає систему апаратних засобів, програмне, забезпечення, фахівців і користувачів, бази даних, що реалізовують інформаційні процеси. Різні дослідження і практичні роботи із створення інформаційного освітнього середовища наповнюють поняття «інформаційне середовище» конкретним змістом. Однією з основних властивостей інформаційного середовища є її відкритість.

Останнім часом система освіти зазнає значних змін, які пов'язані з необхідністю подолання суперечностей між традиційним темпом навчання і потоком нових знань, що постійно збільшується. Розвиток комп'ютерної техніки і телекомунікаційних технологій дає можливість створювати сприятливі умови для формування єдиного світового освітнього простору. Телекомунікації володіють універсальним акумулюючим потенціалом, дозволяють подолати розрізненість і роздрібненість, яка властива традиційній системі освіти, сприяючи створенню і розвитку єдиного освітнього простору на глобальному (в рамках співдружності держав, країн), локальному (край, область, регіон) і сублокальному (університет, інститут, школа) рівнях. У сучасних умовах інформаційного суспільства, що формується, основною цінністю якого є інформація, об'єднання інформаційно-освітніх ресурсів, накопичених науково-дослідними інститутами і освітніми установами, стає першорядною необхідністю. Консолідація інформаційно-освітніх ресурсів, активне впровадження в утворення інформаційно-комунікаційних технологій, організація єдиного освітнього простору на базі використання сучасних комп'ютерних технологій незворотнім чином змінюють сам педагогічний процес, його змістовну, організаційну і методичну основи. Вихід в глобальні комп'ютерні мережі надає величезні можливості, дозволяє зв'язатися практично з будь-якою точкою земної кулі, одержати консультацію світових фахівців з того або іншого питання. Істотні зміни зазнає і організаційний аспект - виникають нові форми отримання освіти, розвивається дистанційне навчання, що реалізовує принципи відкритої освіти – отримання знань без географічної прив'язки до місця знаходження учбового закладу, що вчиться і викладача і в той період часу, який найбільш зручний для самого учня.

Зміна організаційного компоненту педагогічного процесу вимагає розробки нової методичної бази, яка б зважала на специфіку учбового процесу на основі використання телекомунікацій, психолого-педагогічні особливості застосування комп'ютерних технологій. Невід'ємною частиною розробки такого методичного забезпечення стає педагогічне проектування – педагогічні технології. З переходом на новий, глобальний, рівень педагогічне проектування стає особливо важливим, оскільки вимагає одночасно універсальності і деталізації педагогічної системи, опрацьовування загальних і приватних питань використання технології навчання незалежно від конкретної технології навчання, яка використовуватиметься на практиці. Таким чином, на сучасному етапі розвитку освіти розробка загальної методології проектування освітнього простору має величезне значення.

Література:

1. Гуманітарне освітнє середовище /Бойко Г.В., Соболь В.О., Пустова Ф.Д та ін. – К.: Плеяди, 2005. – 112с.