Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая Международная научно-практическая конференция "«Наука в информационном пространстве "(16 октября 2008 г .)

Жидовська Н.М.

Львівський національний аграрний університет

ЗАПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ, ЗАГОТІВЛІ І ПЕРЕРОБКИ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ

Розв’язання проблеми відродження й стабілізації бурякоцукрового підкомплексу й подальшого його виходу на високий рівень економічного розвитку багато в чому залежить від удосконалення технології вирощування цукрових буряків.

Виробники, в силу об’єктивних і суб’єктивних причин, не витримують параметрів раціональної технології вирощування цукрових буряків, а саме: використання насіння якомога вищої якості, генетичного потенціалу, що забезпечують стійкість проти коренеїду, комах і схожість 95% і більше; посів сівалками точного висіву; внесення необхідної кількості органічних і мінеральних добрив; використання сучасних засобів захисту рослин; проведення всіх видів робіт технологічного циклу, що рекомендує агрономічна наука, за обсягами, якістю та строками; досвід працівників і їх відповідальність.

Серед об’єктивних причин встановлено, що проблеми криються в фінансовому та матеріально-ресурсному забезпеченні. Виробнику бурякоцукрової сировини не підступитись до купівлі азотних добрив, вантажних автомобілів. Досить складно придбати бурякозбиральний комплекс машин, через що й випуск їх зменшений вдвоє. Практично неможливо придбати трактор. За таких умов поступлення основних засобів практично відсутнє. Як вихід, пропонуємо створення СП з іноземним капіталом, експлуатуючи зарубіжну, як правило– більш якісну техніку, але на умовах лізингу з наступним правом викупу.

У пошуках резервів ефективного вирощування цукрових буряків і підвищення їх врожайності, пропонуємо використовувати поліпшену технологію вирощування цукрових буряків, що базується на системі традиційного набору машин. В її основу покладений надзвичайно актуальний сьогодні принцип– енергозаощадливість , що веде до економії двох важливих видів ресурсів– живої праці людей і пального та мастил.

Складно прогнозувати застосування рекомендованої технології та нормативів затрат для господарств населення і невеликих фермерських господарств. Сьогодні для них практично створені правові та організаційні передумови для формування приватного господаря. Що ж до питань їх технічного й технологічного ступенів ведення господарства, можемо рекомендувати лише об’єдна­ння їх на паритетних засадах з крупними виробниками та розвиток контрактних відносин з МТС, де вони є.

Наступний за логікою етап технологічного ланцюга функціонування бурякоцукрового підкомплексу стосується поступлення сировини з поля на цукрові заводи. У процесі приймання цукрових буряків заводами формуються їх якісні характеристики, які мають важливе значення для обох партнерів, й тому вимагають правильного визначення, яке є необхідною умовою при розрахунках за продукцію.

Виробництво якіснішої продукції забезпечує поліпшення її споживних якостей, а це потребує не тільки додаткових затрат праці та засобів, а й кваліфікованого та доброзичливого приймання сировини цукровими заводами. Це викликано тим, що якість сировини товаровиробникам стимулюється через ціни, від яких значною мірою залежить механізм взаємовідносин у бурякоцукровому підкомплексі .

Останнім етапом технологічного ланцюга бурякоцукрового підкомплексу є переробка сировини на цукрових заводах. Тут важливішими характеристиками є дотримання всіх технологічних операцій за умови якнайповнішого використання потужностей заводів і дотримання строків (пуску заводу, тривалості сокодобування тощо).

Цукрова промисловість адекватно з вирощуванням цукрових буряків є чітко вираженою сезонною галуззю, що й формує відповідну специфіку технологічного та виробничого процесу. Тривалість у днях останнього є визначальною для економіки цукрової промисловості. Від неї залежать потрібні виробничі потужності заводу, територіальне розміщення підприємств, економічна ефективність цукровиробництва .

Тривалість раціональних строків переробки цукрових буряків залежить від конкретних виробничих умов регіону. Тут треба врахувати, крім забезпечення максимального виходу цукру й економії витрат, ще й підвищення продуктивності праці, найбільш повне використання виробничих потужностей кожного цукрового заводу.

Цілком очевидно, що добре налагоджена робота в технологічних процесах переробки цукрових буряків з одночасним використанням відходів забезпечує ефективну діяльність всього бурякоцукрового підкомплексу . Необхідно дотримуватись позиції, що існують реальні можливості комплексної переробки сировини для росту обсягів не тільки виробництва кінцевого продукту– цукру, а й для розширення асортименту цукрової промисловості. На цій основі– випуску гранульованого жому, дріжджів, спирту, лимонної кислоти тощо, можна і треба забезпечити додаткове поступлення грошових коштів і пожвавлення роботи заводів.

У загальному, забезпечення високого рівня розвитку переробних підприємств є однією з основних передумов досягнення високої ефективності бурякоцукрового виробництва, що зумовлює необхідність реальної й критичної оцінки фактичного їх стану, результатів діяльності. Потрібна постійна підтримка цього рівня та ефективності їх функціонування з боку держави не тільки у формі грошових вкладень, які практично мізерні, а й в організаційній та правовій сферах на науково обґрунтованих засадах.

Література:

1. Варченко О.М. Ринок цукру в Україні: оптимальне поєднання ринкового та державного регулювання/ Монографія. –К.: ННЦІАЕ, 2004. –315с.

2. Жидовська Н.М. Економічні взаємовідносини виробників і переробників цукросировини та соціально-економічні фактори їх регулювання // Вісник ЛДАУ. –2007. –№14. –С.149-154.

3. Комплексна програма підтримки розвитку українського села на період до 2015року // Економіка АПК. –2007. –№1. –С.3-49.

4. Поплавський В.Г., СиротюкГ.В. Бурякоцукровий підкомплекс України: стан, проблеми, перспективи. –Львів, 2001. – 165с.

5. Фурса А.В. Основні напрями розв’язання проблем цукробурякового підкомплексу України // Економіка України. –2006. –№6. –С.31-38.

6. Фурса А.В.Цукробуряковий підкомплекс України: стан і перспективи розвитку // Економіка АПК. –2005. –№2. –С.20.

7. ЯрчукМ.М. Про підсумки роботи бурякоцукрової галузі України в 2006р. // Матеріали науково-технічної конференції цукровиків України 21– 23.03.2007 р. –К., 2007. –С.33-91.