Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (6 марта 2009 г .)

Демчук Б.М.

Національний авіаційний університет

ФОРМУВАННЯ ГЕОЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА РЕАЛІЗАЦІЇ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОГРАМ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА КРАЇНАМИ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ АЗІЇ

Забезпечення сприятливого інвестиційного клімату в Україні залишається питанням стратегічної важливості, від реалізації якого залежать динаміка соціально-економічного розвитку та можливість модернізації на цій основі національної економіки. Формування геоекономічного середовища реалізації інвестиційних програм наразі є одним з найважливіших аспектів розвитку інвестиційного співробітництва між Україною та країнами Південно-Східної Азії. Яскравим прикладом такого розвитку є налагодження співпраці у залучення японських інвестицій в економіку України, що може мати значний вплив на національну економіку і бізнес.

Незважаючи на скрутне економічне становище України у другій половині 2008 року відбувся приріст японських інвестицій на 14,2 млн. дол. США. Відзначимо, що станом на 01.01.2009 року Японія, інвестувала в економіку України 75,0 млн. дол. США, що становить 0,2 % від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку України.

Особлива зацікавленість Японії у вкладенні інвестицій в економіку України пояснюється тим, що була проголошена нова зовнішньополітична доктрина Японії „Дуга свободи і процвітання”, головним постулатом якої є активізація ролі Японії у створенні з країнами ГУАМ „дуги свободи і процвітання уздовж зовнішнього периметру Євразійського континенту на основі дипломатії, орієнтованої на глобальні цінності”. Перспективним напрямком співпраці України і Японії в цьому контексті названо пропозицію української сторони стати для Японії свого роду провідником у регіоні.

Формування геоекономічного середовища реалізації українсько-японських програм відбувалось в процесі інституалізації українсько-японського співробітництва. Так, за ініціативи понад 30 японських корпорацій раніше, у жовтні 1994 року, було утворено підкомітет Японської федерації розвитку КЕЙДАНРЕН з розвитку співпраці з Україною. Для координації українсько-японського співробітництва з КЕЙДАНРЕН Указом Президента України № 13/96 від 05.01.96 було створено Комісію з питань економічного співробітництва з Японією при Президентові України і яка проіснувала до липня 2000 року. В подальшому на базі Комісії наказом Міністерства економіки України та з питань європейської інтеграції України від 09.04.2002 № 105 було створено Координаційну ради з питань економічного співробітництва з Японією.

Новим етапом на шляху інституалізації співпраці ділових кіл Японії та України став візит до Києва у квітні 2007 року представницької делегації у складі 32 керівників і топ-менеджерів провідних японських компаній і банків Комітету з ділового співробітництва „Японія-СНД” Японської федерації бізнесу КЕЙДАНРЕН. За результатами проведених зустрічей керівництво провідних корпорацій-членів прийняли рішення про створення у структурі Японської федерації бізнесу КЕЙДАНРЕН окремого Комітету ділового співробітництва „Японія-Україна”.

На першому засіданні Координаційної ради з питань економічного співробітництва України з Японією та Комітету з ділового співробітництва «Японія-Україна» Японської федерації бізнесу „Кейданрен” визначено шляхи поглиблення двостороннього співробітництва, визначено галузі і проекти, які представляють взаємний інтерес, встановлено прямі контакти на рівні представників урядових і ділових кіл обох країн. За результатами засідання було підписано спільний Меморандум про взаєморозуміння та розвиток економічного співпраці.

Взагалі, за участі японських компаній, в Україні можуть бути впроваджені проекти енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії на основі японських «Схем зелених інвестицій».

Серед проектів, які можуть бути реалізовані в Україні, розглядаються такі:

- Низка проектів дегазації і утилізації шахтного газу метан для вироблення електроенергії і автомобільного пального з одночасним зменшенням загрози вибухів на шахтах;

- Впровадження на українських ТЕС технологій високоефективного спалювання вугілля для заміни використання природного газу на вугілля;

- Будівництво на металургійних комбінатах теплоелектростанцій з паро-газогенераторами комбінованого циклу, що працюють на доменному, конверторному та коксову газових викидах, що дозволить відмовитись від використання природного газу для вироблення електроенергії;

- Використання органічного сміття і сільгоспвідходів як енергоресурсу при використанні технологій бродіння для отримання метану у процесі виробництва теплової електроенергії;

- Впровадження вітрогенеруючих технологій і сонячної енергетики. У цьому контексті японським компаніям запропоновано розглянути можливість організації в Україні спільного виробництва новітніх вітроелектрогенераторів та сонячних батарей;

- Технології суттєвого енергозбереження на цементних комбінатах, а також при виробництві азотних добрив.

Враховуючи поточну політичну і економічну ситуацію, формування геоекономічного середовища реалізації інвестиційних програм шляхом залучення новітніх японських технологій та обладнання сьогодні має важливе економічне, екологічне, а також політичне значення, оскільки сприяє не тільки енергозбереженню, але й становленню енергетичної незалежності та енергобезпеки нашої держави.