Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Козуб В.О., Шабанова І.В.
Харківський державний університет харчування та торгівлі
СУЧАСНІ ОСОБЛИВОСТІ МІЖКРАЇНОВОГО РОЗПОДІЛУ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У СВІТОВІЙ ЕКОНОМІЦІ
Важливими чинниками розвитку світової економіки в умовах глобалізації стають прямі іноземні інвестиції, які є складовою міжнародного ринку капіталу.
Зростання глобальних потоків прямих іноземних інвестицій характеризується значними відмінностям між країнами та регіонами. В цьому контексті важливим є дослідження процесів міжнародного руху капіталу між окремими групами країн. Найбільш значний притік інвестицій у 2008 р. відбувся в країнах, що розвиваються. Стрімке зростання інвестиційних потоків в цій групі країн пояснюється багатьма чинниками. Високі ціни на більшість ресурсних товарів слугує додатковим стимулом для розміщення іноземного капіталу в тих країнах, що забезпечені нафтою, газом тощо. Ще однією причиною різкого збільшення притоку капіталу в дану групу країн є активізація трансграничних операцій зі злиття та поглинання. При цьому найбільшими реципієнтами капіталу стали країни Азії та Океанії . Тенденція до зростання інвестиційних потоків простежується і в країнах Латинської Америки. Подібному зростанню допомогло економічне зростання в регіоні, прискорення темпів розвитку світової економіки та підвищення цін на ресурсну продукцію. Найбільшими реципієнтами капіталу були Бразилія та Мексика.
Залучення іноземних інвестицій в країни африканського континенту майже не змінилося. Особливо помітним був притік інвестицій в пошук нових площ природних ресурсів, що пов'язано з високими цінами на корисні копалини, нафту та підвищенням прибутковості інвестицій у добувну промисловість. Зростаючі ціни на нафту, металопродукцію та корисні копалини змушували ТНК підтримувати на відносно високому рівні інвестиції в нові видобувні проекти або нарощувати їх в діюче виробництво.
Основними реципієнтами іноземного капіталу в Африці є країни, що багаті природними ресурсами (Ангола, Екваторіальна Гвінея, Нігерія, Судан), Єгипет (основний центр туризму в регіоні).
Обсяги залучення іноземних інвестицій в країни Південно-Східної Європи та СНГ, продовжують зростати. Водночас динаміка притоку іноземного капіталу в ці два підрегіони дещо відрізнялася під впливом окремих чинників. Залучення інвестицій в Південно-Східну Європу збільшується завдяки, в основному, значним приватизаційним угодам. Найбільшими реципієнтами капіталу стали Румунія, Болгарія та Хорватія. Залучення інвестицій у країни СНГ збільшилось завдяки високим цінам на нафту та природній газ. Найбільшими реципієнтами є Російська Федерація, Азербайджан та Казахстан.
Водночас залучення іноземних інвестицій в розвинені країни світу продовжували скорочуватись. При цьому з окремих країнах значно зріс притік іноземних інвестицій: зокрема, в США та Великобританії — в основному завдяки трансграничним угодам зі злиття та поглинання.
Залучення іноземних інвестицій в країни ЄС також знизилось. Найбільші темпи падіння притоку капіталу відмічено у Німеччині, Данії, Голландії та Швеції. Така ситуація в більшій мірі пов'язана з погашенням значних внутрішньокорпоративних кредитів та репатріацією прибутку з окремих країн-членів ЄС.
Щодо перспектив розвитку інвестиційних процесів на 2009-2010 рр., то за визначенням експертів ЮНКТАД, можна очікувати на подальше зростання світових інвестиційних потоків, якщо продовжиться загальне економічне зростання, корпоративна реструктуризація та освоєння нових ринків. Водночас експерти ЮНКТАД прогнозуючи потоки прямих іноземних інвестицій, застерігають бути більш стриманими в оцінках. Зниження темпів приросту в деяких розвинутих країнах, структурна слабкість, фінансова і корпоративна вразливість в деяких регіонах продовжують стримувати зростання потоків капіталу. Також на темпи залучення іноземних інвестицій впливають зовнішні диспропорції та різкі коливання валютних курсів в одних країнах поряд з високими та нестабільними цінами на корисні копалини в інших державах.
Таким чином, в структурі розподілу прямих іноземних інвестицій між основними групами країн спостерігаються суттєві зміни. По-перше, загальні темпи іноземного капіталу знову прискорюються, про що свідчить різке збільшення кількості угод зі злиття і поглинання. По-друге, новим потужним регіоном залучення іноземного капіталу стають країни Азії, а саме Китай та Індія. Основними мотивами руху капіталу в ці країни є низька собівартість виготовленої продукції та масштабний ринок збуту товарів і послуг. При цьому інвестиційна привабливість колишніх країн ЦСЄ — нових членів ЄС залишиться на високому рівні завдяки значній ємності ринку, помірній вартості робочої сили та територіальній близькості до ЄС-15. Окремий інтерес становитимуть країни СНГ: високі темпи економічного розвитку, значна ємність внутрішнього ринку, наявність перспективних об'єктів для процесів зі злиття та поглинання, а також висока густота населення дозволяють оптимістично оцінювати темпи розвитку інвестиційних процесів у регіоні.
Література:
1. Гаджиев Ш.Г. Международная миграция капитала в контексте современных тенденций мировой экономики // Стратегія розвитку України. – К., 2008. – № 11. – С. 16-23.
2. Лук'яненко Д.Г. Інвестиційний глобалізм: сучасні проблеми економічних досліджень // Ринок цінних паперів України. – 2008. – № 5-6. – С.17-21.