Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (6 марта 2009 г .)

К.е.н . Гладій І.О., Лукіянчук Н.О.

Харківський державний університет харчування та торгівлі

НАПРЯМКИ УДОСКОНАЛЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ

Нарощування дефіциту фінансових ресурсів для заснування нових і інвестиційного забезпечення вже діючих суб’єктів господарювання малого бізнесу призводить до дисбалансу даної сфери економіки. Зазначимо, що головним чинником тут виступає діюча податкова система, а отже дослідження питання інвестиційного клімату для малих підприємств є актуальним.

Дослідженню питань вивчення інвестиційної стратегії підприємств присвятили праці такі вчені-економісти як І. Балабанова , А. Кірєєва , М. Кордена , Р. Ноздрєвої , М. Портера , Лі Радеби , І. Фамінського , Г. Хоберлера та багатьох інших.

Законодавство визначає, що всі суб'єкти інвестиційної діяльності незалежно від форм власності мають рівні права щодо здійснення цієї діяльності, самостійно визначають цілі, напрями, види та обсяги інвести цій, залучають для їх реалізації будь-яких учасників інвестиційної діяльності, у т. ч. шляхом конкурсів і торгів.

Зазначимо, що основною метою інвестиційної діяльності в цих умовах виступає забезпечення ефективних шляхів реалізації інвестиційної стратегії підпри ємства на окремих етапах його розвитку [2]. У процесі реалізації цієї мети інвестиційна діяльність спрямована на вирішення таких найважли віших завдань розвитку економіки: прискорення реалізації інвестиційних програм; забезпечення високих темпів економічного розвитку підприємства; забезпечення мінімізації інвестиційних ризиків . забезпечення фінансової стійкості і платоспроможність підприємства у процесі здійснення інвестиційної діяльності. Природно, що у сі ці завдання інвестиційної діяльності тісно взаємопов'язані і взаємозумовлені. Так, забезпечення високих темпів розвитку підприємства може бути досягнуте, з одного боку, за рахунок добору високоприбуткових інвестиційних проектів, а з іншого за рахунок прискорення реалізації інвестиційних програм [1]. У свою чергу, максиміза ція доходів (прибутку) від інвестицій, як правило, супроводжується значним підвищенням рівня інвестиційних ризиків. Отже, ці показники мають бути оптимізовані між собою.

Практична діяльність свідчить, про прагнення усіх підприємців до зниження податкових ставок. Тому, стрижневим питанням у створенні умов для розвитку підприємств є забезпечення сприятливого середовища шляхом удосконалення податкових відносин та дотримання принципу стабільності фіскальної системи в країні.

Оскільки на території України функціонують різні форми господарювання, які мають специфічні особливості, податкова політика держави має враховувати ці особливості, оскільки без цього важко говорити про створення сприятливих умов економічної діяльності різних економічних суб'єктів. Виходячи з цього, одна з форм стимулюючої податкової політики в сфері малого бізнесу полягає у зменшенні кількості існуючих податків і спрощені порядку їх сплати.

Діюча система оподаткування малих підприємств передбачає можливість вибору малими підприємствами традиційної або низки спеціальних методів оподаткування.

Застосування спрощених методів оподаткування малих підприємств на практиці показує, що виникає велика кількість недоліків і суперечностей у законодавстві, які їх регулюють. У цьому зв’язку доцільним і виправданим, як для платників податків, так і для держави. є реформування податкової системи для усіх підприємств: зменшення податкового тиску шляхом зниження податків на заробітну плату і прибуток підприємств.

Головним для держави, яка бажає у майбутньому спиратися на середній клас, є формування такої податкової системи, яка б стимулювала розвиток малого бізнесу. При цьому потрібна розробка нових систем і механізмів, що опираються досвід індустріальних країн щодо механізмів регулювання і підтримки малих підприємств. Крім того слід акцентувати увагу на виключному значенні стимулювання і державної підтримки розвитку малих підприємств шляхом відповідної податкової політики. Таким чином здійснюється державна підтримка цього сектору економіки майже у всіх розвинених країнах.

При розробці податкової політики в Україні необхідно враховувати той факт, що мале підприємництво в країні знаходиться на початковому етапі свого становлення, у зв'язку з чим, йому необхідна максимальна державна підтримка. Для забезпечення більшої прозорості і справедливості вважається за доцільне скорочення кількості методів оподаткування малих підприємств. При розробці системи податкових пільг для малих підприємств в Україні, доцільно було б охопити такі напрямки пільгового оподаткування:

- застосування знижених податкових ставок у перші два-три роки діяльності для малих підприємств, що займаються виробництвом;

- запровадження пільгового оподаткування прибутку витрат у частині, спрямованих на реконструкцію, модернізацію, технічне переоснащення;

- звільнення від оподаткування реінвестованого прибутку.

Таким чином, перспективи удосконалення системи управління інвестиційною діяльністю малих підприємств полягають у забезпеченні ефективності оподаткування і створенні податкової системи, яка б стимулювати інвестиційну активність підприємств, забезпечувала впровадження нових технології виробництва і сприяла розвитку ринкового конкурентного середовища.

Література:

1. Балабанов И., Балабанов А. Внешнеэкономические связи . – М.: Финансы и статистика, 2003. – 512 с.

2. Киреев А.П. Международная экономика : В 2-х ч. – М.: Международные отношения , 2006.