Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (6 марта 2009 г .)

Сорока М.В.

Національний університет «Львівська політехніка»

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРІОРИТЕТИ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ВИРОБНИКІВ ПІДІЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТНОГО ОБЛАДНАННЯ

Сьогодні надзвичайно важливо забезпечити виживання виробників промислової продукції, проте за умови фінансової нестабільності та нечітких прогнозів на 2009-2010 рр. це стає дедалі важче. Багато українських машинобудівних заводів призупиняють свою діяльність або скорочують обсяги виробництва на 70-90%. Це означає необхідність коригування завдань і цілей стратегічного розвитку, що є водночас поштовхом до радикальної зміни пріоритетів розвитку підприємств, зокрема інвестиційних.

У секторі виробництва підіймально-транспортного обладнання (ПТО), зокрема в кранобудуванні, також спостерігаємо спад виробництва та втрату конкурентних позицій. Основною причиною є неможливість збуту виготовлених протягом 2008 року кранів на внутрішньому ринку, оскільки платоспроможність потенційних клієнтів падає. Привабливими для виробників ПТО залишаються експортні ринки Білорусії, Молдови, Росії, країн Центральної Азії (Казахстан, Киргизія, Туркменістан, Узбекистан, Азербайджан), Індії та Латинської Америки, що можуть спожити виготовлену продукцію.

На українському ринку кранобудівної продукції виробники вдаються до диверсифікації діяльності, що характеризується посиленням експортного спрямування, з метою виживання і максимального усунення наслідків фінансової кризи.

Впродовж довгого часу кредит залишався основним джерелом поповнення обігових коштів промислових підприємств. Тепер доступ до позикових джерел практично не можливий, тому акценти переносяться на пошук інших джерел грошових ресурсів. У таких умовах актуалізується питання активізації зусиль на інвестиційному ринку.

Безперечно, розвиток промислового підприємства пов'язаний з динамікою інвестиційних процесів, зумовлених оновленням виробничих фондів та створенням ефективної системи інфраструктурних зв’язків. Інтенсивність інвестування вказує на швидкість процесу відтворення, що покладений в основу економічного зростання [ 3 ]. Тому проблематика є, безумовно, актуальною.

На сучасному етапі економічного розвитку України важливою проблемою є дослідження передумов і факторів збільшення інвестиційної привабливості ринку ПТО (як стратегічно важливої сфери промислового виробництва) у галузево-територіальному аспекті [1].

До галузей ПТО належать: виробництво кранів на автомобільному ходу (автомобільних кранів); кранів мостового типу; баштових кранів; портальних кранів; ліфтів; ескалаторів; канатних доріг; підйомників; навантажувачів та ін. [ 2].

З метою стабільного розвитку і підвищення ефективності національної економіки, зокрема у секторі ПТО, необхідно забезпечити реалізацію наступних інвестиційних пріоритетів (напрямків інвестування):

- інвестування в розвиток торгово-сервісної мережі;

- інвестування в модернізацію виробничого процесу (розробка нових моделей, закупівля нової (більш ефективної /енергозберігаючої/) технології, перепідготовка кадрів та ін.);

- інвестування в розвиток ринку спеціальних транспортних засобів;

- інвестування в ремонт ПТО та виробництво запчастин до них;

- створення СП з іноземними інвестиціями.

Важливим є системний підхід до інвестиційної діяльності на підприємстві, що займається виробництвом ПТО. Адже інвестиції в одну сферу можуть мати наслідки (ефект) в іншій сфері діяльності, проте обов’язково повинні забезпечувати максимізацію прибутку підприємства.

Для того, щоб подолати основні проблеми у цій галузі, а саме імпортну залежність (зростає попит на ПТО іноземного виробництва) та техногенну небезпеку (термін експлуатації більшості ПТО (напр., кранів) завершився, вони потребують ремонту), потрібно розвивати внутрішній ринок та інвестувати у національного виробника.

Необхідно повернути притік інвестицій для розвитку з боку іноземних інвесторів і запевнити власників інвестиційних коштів у доцільності та економічній ефективності інвестування на українському ринку, зокрема у сфері ПТО.

Зазначимо, що прийнятним може бути тільки той інвестор, що відповідає певним вимогам: інвестиції мають бути довгострокового характеру, орієнтуватись на високий рівень реінвестування прибутку, сприяти збільшенню робочих місць на підприємстві, що є об’єктом інвестицій, сприяти екологізації та енергозбереженню виробництва, спрямовуватись на раціональне використання сировини та комплектуючих, підтримувати інноваційний розвиток економіки, мінімізувати міжгалузеві та міжрегіональні диспропорції.

Висновки. Національний ринок ПТО, не дивлячись на негативні тенденції в галузі та складну економічну ситуацію у світі, доцільно віднести до перспективних напрямів промислової політики України.

Сьогодні пріоритетним завданням розвитку галузі підйомно-транспортного обладнання є впровадження систем технічного регулювання і стратегічного планування інвестиційного розвитку підприємств, що забезпечить їх фінансову стабільність у перспективі.

Література:

1. Жалило Я. Инвестиционная привлекательность отечественного краностроения // Подьемные сооружения . Специальная техника . - 2001. - №3 .

2. Оцінка стану та перспектив виробництва підйомно-транспортного обладнання в Україні в контексті інтеграційних процесів у ВТО, ЄС і ЄЕП / Андрієнко М.М., Буркинський Б.В., Степанов В.М. та ін. – О.: Астропринт , 2005. – 64 с. - рос.мовою .

3. Ястремська О.М. Інвестиційна діяльність промислових підприємств: методологічні та методичні засади. – Х.: Вид. ХДЕУ, 2004. – 472 с.