Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая научно-практическая Интернет-конференция "ЯЗЫК И МЕЖКУЛЬТУРНАЯ КОММУНИКАЦИЯ" ( 10-11 декабря 2009 года)

Пасечник С.В.

Хмельницький національний університет

КОМП’ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИКЛАДАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Методика вивчення іноземних мов за останні роки значно змінилася. Тому сприяли кілька причин, і серед них в першу чергу слід зазначити не тільки її розвиток нашими педагогами та лінгвістами на основі власного досвіду, але й широкий обмін ідеями та набутками викладачів мови з різних країн. Цьому також сприяв розвиток електронної техніки.

На сьогоднішній день існує багато засобів одерження знань. Це підручники, словники, довідники з іноземних мов, а також комп’ютери і мультимедійні технічні засоби, мережа Internet , якими студенти з задоволенням користуються. При цьому роль викладача полягає у тому, щоб бути провідником у інформативному просторі та навчити студентів вчитися.

Отже швидка комп’ютеризація суспільства, використання комп’ютерів у різних галузях господарства та в побуті, специфічні властивості сучасної обчислювальної техніки зумовили проведення педагогічних досліджень щодо можливостей використання комп’ютерних технологій у навчанні іноземним мовам.

Ефективність занять стало можливим значно підвищити за допомогою використання технічних засобів навчання, і в першу чергу аудіо- та відеоапаратури, а також і комп’ютера.

Прослуховування текстів та діалогів особливо корисне для розвитку сприйман ня мови на слух та тренування вимови. Адже фактично неможливо навчитись розмов­ляти без можливості чути носіїв мови, для яких вона рідна.

Перегляд відеоматеріалів значно активізує словниковий запас студентів, роз ширює їх світогляд, знайомить засобами кіно з реаліями життя різних народів. Комп’ютерні програми, а особливо інтерактивні, допомагають вирішити три завдання: вивчення іноземної мови, знайомство з сучасними технологіями (і набуття комп’ютерної письменності), засвоєння специфічної термінології та певної галузі знань. [ 5 ]

На сьогодні набутий досить багатий досві д використання комп’ютерів та комп’ютерних навчальних програм у навчально-виховному процесі . Практика дозволила усвідомити їх сильні та слабкі сторони . Праці таких вчених , як Фадєєв С.В, Уваров О.Ю., Городинський І.В., Скибицький Е.Г. св ідчать , що стрімке втручання комп’ютерів у життя та процес навчання зокрема примушує викладачів іноземних мов вирішувати проблеми , про які десять років тому жоден лінгвіст не підозрював . Нема є нічого дивного в тому, що не кожний викладач виявився готовим до широкого впровадження комп’ютерів у таку нетрадиційну сферу, як навчання іноземним мовам . [ 2 , 3 ]

Але необхідно пам’ятати, що комп’ютер у навчальному процесі – не механічний педагог, а засіб навчання. Те, чого викладач бажає досягти в результаті використання комп’ютера, в нього необхідно запрограмувати. Таким чином, комп’ютерні навчальні програми повинні брати на себе більшість рутинної праці викладача, звільняючи час для видів творчої діяльності, які на сучасному рівні розвитку техніки не можуть бути віддані комп’ютеру. [1, 3]

Проаналізувавши літературу з викладання англійської мови та певний перелік комп’ютерних навчальних програм, можна прийти до висновку, що у відповідності до сучасного рівня методології викладання англійської мови, перед комп’ютерними навчальними програмами повинні висуватися наступні вимоги [1-4]:

- узгодження з цілями та задачами навчання, специфікою та змістом навчального предмета, очікуваним рівнем формування в учнів та студентів знань, умінь та навичок;

- послідовність у вивченні іноземної мови;

- повнота вивчення граматичного, лексичного та фонетичного матеріалу кожного з етапів навчання;

- пропорційний розвиток сприйняття на слух, мовлення, читання та письма;

- можливість застосування різних форм організації занять (наприклад: студент – комп’ютер, група студентів – комп’ютер, група студентів – група комп’ютерів, викладач – студент – комп’ютер, викладач – група студентів – комп’ютер і т.д.);

- можливість постійного контролю діяльності та фіксації цього контролю, допомога викладачу у перевірці правильності виконання завдань;

- врахування вікових особливостей учнів та рівня їх розумового розвитку;

- можливість швидкого вводу відповідей без тривалого їх кодування чи шифрування .

Таким чином, широке застосування комп’ютерних навчальних програм , за умови її правильного вибору , відкриває безліч можливостей для вдосконалення навчально-виховного процесу у сфері іноземних мов . Оволодіння комп’ютерними навчальними програмами щодо англійської мови , прискорює процес опанування програм , призначених для вивчення інших мов , а також , що заслуговує уваги , призначених для вивчення інших предметі в .

Література:

1. Кортава Л.Г., Волков А.А, Никитин М.А., Височан А.Л. Опыт использования коммуникационных средств в учебном процессе СУНЦ НГУ. // http ://www.nsu.ru/archive/conf/nit/95/

2. Уваров А.Ю. Электронные учебники: теория и практика. – М., 1999.

3. Фадеев С.В. ЭВМ в преподавании русского языка как иностранного. – М.: Рус ский язы к , 1990 .

4. Фефилов А. И. Использование новейших технологий в обучении иностранным языкам. Электронная конференция Энит-2000, Ульяновск, Россия, 17-19 мая 2000 г .