Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (30-31 октября 2009 г .)

Біленко В., Журба Т.С.

ОКВНЗ «Інститут п ідприємництва «Стратегія», Україна

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРЯМОГО ОПОДАТКУВАННЯ В НАПРЯМКУ ІН-ТЕГРАЦІЇ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Сучасний розвиток світової економіки спрямований на поглиблення взаємозв’язків на основі інтеграції національних економічних систем для досягнення високого рівня суспільного добробуту. Важливе місце у зазначених процесах відводиться гармонізації податкової політики. Зміст цієї політики постійно модифікується, залежно від нових факторів, що виникають під час інтеграційних процесів, змін соціальної структури суспільства, рівня політичної активності громадян.

В Україні, що здійснила європейський вибір, є необхідність постійно глибоко аналізувати всі явища і процеси, які мають місце в розвитку податкових систем, використання податків як інструменту державного регулювання. для нашої держави дуже важливо враховувати і детально дослідити всі ті тенденції, які мають місце в країнах Європейського Союзу, де накопичено величезний досвід використання податків у забезпеченні стабільності економічного розвитку.

Податкова система України проходить серйозну перевірку часом у тій економічній ситуації, яка склалася сьогодні як у державі, так і за її межами. Головними її недоліками є нерівномірність розподілу податкового навантаження між суб’єктами оподаткування, необґрунтовані ставки податків, постійні зміни в податковому законодавстві, та в кінцевому підсумку, відсутності науково обґрунтованої концепції доходів держави.

Вимагає наукового обґрунтування питання співвідношення прямих і непрямих податків, упорядкування і приведення у відповідність з пріоритетами соціально-економічного розвитку України системи пільг з податків, забезпечення справедливості оподаткування і рівномірності податкового навантаження.

Актуальність питання посилюється ще й тим, що економіка будь-якої держави знаходиться в постійному взаємозв’язку з економіками інших країн, де особливе місце відводиться системам оподаткування, оскільки вони суттєво впливають на розвиток зовнішньоекономічної діяльності та участі держави в міжнародному поділі праці.

Головною умовою побудови податкової системи на принципах, що знайшли своє відображення в податкових системах країн ЄС, повинно бути досягнення суспільної згоди між платниками податків і державою, а в кінцевому результаті - рівності в оподаткуванні, справедливості та ефективності податкової системи. Причому справедливість оподаткування вимірюється вигодами, які платники отримують від держави через витрати з державного бюджету.

Стабільність податкової системи повинна знаходити своє відображення в незмінності протягом певної кількості років основних принципів оподаткування, складу податкової системи, найбільш значимих податків і ставок, а також основних пільг і санкцій, економічна обґрунтованість внесення змін до податкової системи.

Важливою характеристикою сучасних податкових систем європейських країн є їх структура, яка характеризується співвідношенням прямих та непрямих податків. Таке співвідношення має певні особливості, які історично склались в процесі еволюції податкових систем в залежності від життєвого рівня переважної частини населення; досконалості механізму стягнення податків, його здатності звести до мінімуму ухилення від оподаткування; рівня податкової культури; орієнтації західних суспільств до соціального компромісу.

У податкових системах європейських країн найбільшого поширення набули серед прямих податків - податок на доходи фізичних осіб і прибуток корпорацій, серед непрямих – ПДВ, які забезпечують сталі надходження до бюджетів країн-учасниць ЄС. Відмічено розповсюдження податку на додану вартість, і, як наслідок, збільшення акцизних надходжень до бюджетів і більш рівномірного їх розподілу між регіонами.

У країнах ЄС податки активно використовуються як інструмент державного регулювання соціально-економічних процесів у державі. Сучасне оподаткування в європейських країнах є помірним, основним завданням якого є поєднання двох цілей: створення сприятливого податкового клімату для господарської діяльності, визначаючи верхню межу оподаткування й ефективне розв’язання соціальних проблем, що визначає нижню межу оподаткування.

Концепція економічного розвитку України передбачає європейську інтеграцію і вдосконалення податкової системи України має відбуватися у напрямку наближення до умов оподаткування в країнах ЄС. Що зумовлює необхідність здійснення наступних основних напрямів її подальшої трансформації: для митної політики поряд із завданням захисту внутрішнього ринку потрібна загальна гармонізація середніх ставок мита, виходячи з наявного рівня цін і середніх рівнів прибутку від зовнішньоекономічних операцій. В частині прямого і непрямого оподаткування необхідними є заходи щодо уніфікації ставок податків, розширення податкової бази за рахунок доходів, які на сьогодні виведені за межі оподаткування, як-то окремі види доходів і соціальні виплати.

Особливої уваги вимагає перегляд великої кількості пільг по податках, які забезпечують необґрунтований перерозподіл доходів між підприємствами і населенням, деформують вартісні пропорції в галузях економіки, порушують рівність умов у конкурентному середовищі. За розрахунками ліквідація пільг тільки по ПДВ дозволила би знизити ставку з 20% до 10%, що сприяло б значному скороченню тіньової економіки, і загалом збільшенню доходів бюджету.

Список літератури:

1. Офіційний сайт Верховної Ради України. - http :// zakon . gov . ua / cgi - bin / laws

2. Офіційний сайт Кабінету Міністрів України. - http :// www . kmu . gov . ua

3. Офіційний сайт ДПА в Дніпропетровській області. - http :// www . dp . com . ua